
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 лютого 2018 року м. Кропивницький Справа № П/811/24/18
Кіровоградський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого - судді Кармазиної Т.М.
за участю секретаря – Сириці І.О.,
за участю:
представника позивача – ОСОБА_1,
представників відповідача – ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,
третіх осіб – ОСОБА_5, ОСОБА_6,
представника третьої особи – ОСОБА_7,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом міського голови міста Знам’янка ОСОБА_8 до ОСОБА_9 міської ради Кіровоградської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_6, ОСОБА_5, про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_9 міської ради щодо неприйняття рішень про його преміювання на 1, 2, 3, 4 квартали 2017 року на сесіях ради, та зобов’язати відповідача прийняти рішення про його преміювання згідно протоколів постійної комісії міської ради з питань бюджету та економічного розвитку міста у розмірі 85% посадового окладу на 1 квартал, 60% посадового окладу на 2 та 3 квартали, 65% посадового окладу на 4 квартал 2017 року, відповідно до п.6 постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" та Положення про порядок преміювання міського голови, секретаря міської ради та керуючого справами виконкому ОСОБА_9 міської ради Кіровоградської області, затвердженого рішенням ради від 22.01.2016 №89 (із змінами та доповненнями).
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що депутати ОСОБА_9 міської ради, в порушення п.6 постанови Кабінету Міністрів №268 від 09.03.2006, та в протиріччя своїх же рішень, які ними приймались на засіданнях постійних комісій ради, утримувались від голосування та голосували проти виплати позивачу премій протягом 2017 року, у зв’язку з чим останній був позбавлений права на оплату праці.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги в повному обсязі із зазначених підстав, та зазначала, що позивач звернувся до суду як посадова особа на захист своїх конституційних прав щодо належної оплати праці. Також, позивачем подано до суду відповідь на відзив (т.2 а.с.161-165).
Представниками відповідача подано суду відзив на позовну заяву (т.1 а.с.192-202) та заперечення (т.2 а.с.175-176). В судовому засіданні, заперечуючи проти задоволення позовних вимог, посилалися на те, що депутати ОСОБА_9 міської ради, використавши, надане їм Законом України "Про статус депутатів місцевих рад", право ухвального голосу, з дотриманням норм чинного законодавства України та встановленої процедури, не підтримали проекти рішень про преміювання позивача за результатами 4 кварталу 2016 року та 1, 2, 3 кварталів 2017 року. Преміювання керівників здійснюється відповідно до їх особистого вкладу у загальні результати роботи міської ради та виконавчого комітету. Також, зазначали, що ОСОБА_9 міською радою не було прийнято позитивних рішень про преміювання позивача, оскільки останнім не в повному обсязі здійснювались повноваження щодо контролю у сфері житлово-комунального господарства міста, забезпечення виконання депутатських запитів, виконання бюджету. Крім того, посилалися на те, що рішення постійних комісій ради не мають обов’язкового характеру при прийнятті рішень депутатами міської ради. Також, вказували на пропуск позивачем строку звернення до суду з даним позовом.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_6, ОСОБА_5 подали до суду письмові пояснення (т.2 а.с.35-44, 168-172) та в судовому засіданні, заперечуючи проти задоволення позовних вимог, зазначали, що з аналізу п.6 Постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" вбачається, що премія за своїм змістом є засобом заохочення працівника та не є обов'язковим платежем, хоча і входить до структури заробітної плати. Відповідність позивача зазначеним у Положенні критеріям є підставою для визначення розміру премії, проте, не покладає на раду обов'язку щодо прийняття рішення про її виплату у рекомендованих постійною комісією з питань бюджету та економічного розвитку міста, розмірах. Також, зазначали, що, фактично, рада більшістю голосів визнала роботу міського голови незадовільною, а отже і не підтримала проект рішення про його преміювання за результатами четвертого кварталу 2016 року та трьох кварталів 2017 року. Також, посилалися на пропуск позивачем строку звернення до суду з даним позовом.
Представник третьої особи ОСОБА_7 в судовому засіданні, заперечуючи проти задоволення позовних вимог, зазначив про відсутність, на його думку, бездіяльності відповідача, оскільки міська рада не ухилялась від розгляду питання преміювання міського голови, а внаслідок визнання його роботи незадовільною, не приймала такого рішення.
Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 22.02.2018 відмовлено у задоволенні клопотання представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_6 - ОСОБА_7 про залишення частини позовних вимог без розгляду по даній справі.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, третіх осіб, дослідивши матеріали справи, з’ясувавши всі фактичні обставини у справі, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Так, позивач звернувся до суду як посадова особа на захист своїх конституційних прав щодо належної оплати праці.
Відповідно до ч.4 ст.43 Конституції України кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.
Статтею 94 Кодексу законів про працю України (далі КЗпП України) визначено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства, установи, організації і максимальним розміром не обмежується.
Питання державного і договірного регулювання оплати праці, прав працівників на оплату праці та їх захисту визначаються цим Кодексом, Законом України "Про оплату праці" та іншими нормативно-правовими актами.
У відповідності до ст.98 КЗпП України оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі законів та інших нормативно-правових актів України, генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів, у межах бюджетних асигнувань та позабюджетних доходів.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про оплату праці" від 24.03.1995 №108/95-ВР (далі за текстом – Закон №108/95-ВР) заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.
Статтею 2 Закону №108/95-ВР передбачено, що основна заробітна плата – це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
Додаткова заробітна плата – це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Згідно ст.15 Закону №108/95-ВР форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною, галузевими (міжгалузевими) і територіальними угодами. У разі, коли колективний договір на підприємстві не укладено, роботодавець зобов'язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності - з іншим уповноваженим на представництво органом.
Конкретні розміри тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок робітникам, посадових окладів службовцям, а також надбавок, доплат, премій і винагород встановлюються з урахуванням вимог, передбачених частиною першою цієї статті.
Згідно ст.21 Закону №108/95-ВР працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору.
Відповідно до ст.21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 07.06.2001 №2493-III посадові особи одержують заробітну плату, розмір якої має забезпечувати достатній життєвий рівень. Умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Кабінетом Міністрів України. Джерелом формування фонду оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування є місцевий бюджет.
Відповідно до п.п.1, 2 постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" (далі за текстом – Постанова №268) умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування виходячи з умов оплати праці, встановлених для державних службовців відповідних категорій і схем посадових окладів згідно з додатками 48-54 і 57.
Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначаються у положенні про преміювання відповідного органу.
Згідно п.6 Постанови №268 преміювання голів обласних, районних і районних у містах рад, їх заступників, сільських, селищних і міських голів, установлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірах, визначених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою.
Методичними рекомендаціями щодо організації матеріального стимулювання праці працівників підприємств і організацій, затверджених Наказом Міністерства праці та соціальної політики України №23 від 29.01.2003 року, якими визначено, що премія - основний вид додаткової, понад основну заробітну плату, винагороди, яка виплачується працівникам за результатами їх трудової діяльності та виробництва в цілому за показниками та умовами оцінки цих результатів, визначеними підприємством. Матеріальне стимулювання (преміювання) керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців за основні результати виробничої та фінансово-господарської діяльності здійснюється за рахунок коштів на матеріальне стимулювання (джерело визначається підприємством). Винагорода (премія) за встановленими показниками виплачується в установлених положенням розмірах у межах кошторису, передбаченого на ці цілі. Керівним працівникам виробництв та підприємств об'єднання (наводиться перелік посад керівних працівників) винагорода (премія) нараховується і виплачується за основні результати їх безпосередньої виробничої та фінансово-господарської діяльності незалежно від результатів роботи об'єднання. Премія - основний, найбільш ефективний стимулюючий виробничу, підприємницьку, торговельну або комерційну діяльність вид додаткової, понад основну, заробітної плати, яка виплачується за поліпшення основних показників колективної та індивідуальної праці працівників, а також кінцевих загальних результатів виробничої, підприємницької, торговельної або комерційної діяльності.
Премія це непостійна складова заробітної плати, основною функцією якої є стимулювання підвищення продуктивності праці та поліпшення фінансових показників підприємства. Премії надаються за виконання виробничих завдань, службових обов'язків, за результатами роботи за рік, отримання прибутку підприємства, збільшення темпу зросту виробництва у порівнянні із попередніми роками, за участь у винахідливості та раціоналізації, освоєні та застосуванні нових технологій, та техніки, за досягнення у виробництві продукції та збільшенні якості продукції, зменшенні собівартості, тощо. Мета щодо преміювання полягає у підвищенні технічного рівня та якості продукції, продуктивності праці та обсягів реалізації (при великому попиті на продукцію); зниженні собівартості продукції через економію усіх видів витрат; визначитися з метою преміювання, яка може полягати у: підвищенні технічного рівня та якості продукції, продуктивності праці та обсягів реалізації (при великому попиті на продукцію); зниженні собівартості продукції через економію усіх видів витрат; встановлювати показники преміювання, які залежать від результатів праці тих або інших груп і категорій робітників; кількість показників не повинна перевищувати двох - трьох; умови та показники преміювання не повинні суперечити одне одному, щоб поліпшення одних показників (умов) не викликало погіршення інших.
Судом встановлено, що згідно рішення №2 від 27.11.2015 першої сесії ОСОБА_9 міської ради сьомого скликання міська рада вирішила вважати обраним міським головою ОСОБА_8 (а.с.11).
22 січня 2016 року рішенням №89 шостої сесії ОСОБА_9 міської ради сьомого скликання затверджено Положення про порядок преміювання міського голови, секретаря міської ради, заступників міського голови та керуючого справами виконавчого комітету ОСОБА_9 міської ради, (з подальшими змінами) (далі за текстом – Положення №89) (а.с.12-18).
Згідно розділу І «Загальні положення» Положення №89 преміювання міського голови, секретаря міської ради, заступників міського голови, керуючого справами виконавчого комітету ОСОБА_9 міської ради здійснюється щомісячно відповідно до статті 21 Закону №2493-III, Постанови №268. Преміювання керівників здійснюється відповідно до особистого вкладу у загальні результати роботи міської ради та виконавчого комітету.
Відповідно до п.1 Розділу II «Умови преміювання» Положення №89 основними показниками преміювання міського голови є: забезпечення дотримання чинного законодавства особисто, посадовими особами апарату управління та виконавчими органами, затвердженими міською радою; виконання дохідної та видаткової частин міського бюджету та забезпечення контролю за ефективним використанням бюджетних коштів; забезпечення стабільного стану життєдіяльності міста; забезпечення якісного виконання депутатських запитів та звернень, звернень громадян; забезпечення виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, соціальних виплат.
Згідно розділу ІІ «Порядок преміювання» Положення №89 щомісячне преміювання міського голови, секретаря міської ради, першого заступника міського голови, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів та керуючого справами (секретаря виконкому) здійснюється відповідно до особистого вкладу в загальні результати роботи та виконання основних показників, визначених даним Положенням, у розмірах, встановлених міською радою по кожній окремо посаді.
Цим же Розділом визначено порядок преміювання міського голови. А саме, керуюча справами міськвиконкому до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом, подає інформацію про виконання показників преміювання до постійних комісій ОСОБА_9 міської ради сьомого скликання. Постійні комісії ОСОБА_9 міської ради сьомого скликання до 15 числа місяця, наступного за звітним кварталом, розглядають подану інформацію і приймають рішення “Про виконання показників преміювання” в якому визначають: виконані чи невиконані показники преміювання міським головою, секретарем міської ради, першим заступником міського голови, заступником міського голови та керуючим справами виконавчого комітету ОСОБА_9 міської ради; пропозиції щодо розміру преміювання на наступний квартал міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступнику міського голови та керуючому справами виконавчого комітету ОСОБА_9 міської ради.
ОСОБА_9 міської ради прийняті постійними комісіями рішення “Про виконання показників преміювання” 15 числа місяця, наступного за звітним кварталом, передає для розгляду і узагальнення до постійної комісії з питань бюджету та економічного розвитку міста.
Постійна комісія з питань бюджету та економічного розвитку міста до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, розглядає та систематизує всі прийняті комісіями рішення “Про виконання показників преміювання” і приймає узагальнене рішення “Про встановлення розміру преміювання на наступний квартал”.
На підставі узагальненого рішення постійної комісії з питань бюджету та економічного розвитку міста “Про встановлення розміру преміювання на наступний квартал”, суб'єктом подання (постійною комісією з питань бюджету та економічного розвитку міста) готуються на розгляд чергової сесії Знамянської міської ради сьомого скликання проекти рішень міської ради по кожній посаді окремо.
Судом встановлено, та не заперечувалось представниками сторін, третіми особами, що постійними комісіями ОСОБА_9 міської ради Кіровоградської області, в порядку визначеному Положенням №89, розглядалося питання преміювання керівного складу міської ради, зокрема міського голови (т.1 а.с.56-91, 103-108). В подальшому, пропоновані розміри преміювання подавалися до постійної комісії з питань бюджету та економічного розвитку міста, для розгляду та узагальнення, після чого, останньою було прийнято рішення про преміювання у розмірі 85% посадового окладу на 1 квартал, 60% посадового окладу на 2 та 3 квартали, 65% посадового окладу на 4 квартал 2017 року, про що свідчать витяги з відповідних протоколів (т.1 а.с.41-44, 45-55, 92-102, т.2 а.с.150-155), а також готувалися проекти рішень про преміювання міського голови.
Згідно витягів з протоколів пленарних засідань ОСОБА_9 міської ради сьомого скликання від 20.01.2017, 17.02.2017, 17.03.2017, 21.04.2017, 19.05.2017, 23.06.2017, 21.07.2017, 18.08.2017, 20.10.2017, 15.12.2017 на обговорення щодо внесення до порядку денного було винесено питання про встановлення міському голові щомісячного преміювання на 1, 2, 3, 4 квартали 2017 року (т.1 а.с.19-40).
Відповідно до даних витягів за результатами голосування проекти рішень про встановлення розміру щомісячного преміювання міському голові у зазначені періоди не затверджено, рішення не прийнято.
При цьому, представники відповідача, які є депутатами міської ради та приймали участь на засіданнях сесії при розгляді вказаних питань, в судовому засіданні наголошували на тому, що при обговоренні питання про преміювання міського голови надавалася оцінка його діяльності, враховувалися показники його роботи за попередні періоди, забезпечення дотримання чинного законодавства ним особисто, виконання видаткової частин міського бюджету та забезпечення контролю за ефективним використанням бюджетних коштів, забезпечення якісного виконання депутатських запитів та звернень, звернень громадян, бралося до уваги також забезпечення міським головою належної роботи міської ради та її органів.
Статтею 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 №280/97-вр встановлено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.
Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням. Результати поіменного голосування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід'ємною частиною протоколу сесії ради.
З наведеного вбачається, що вирішення питання щодо преміювання керівництва міської ради повинно вирішуватись на засіданні сесії міської ради та прийматися у формі рішення.
Відповідно до ч.2 ст.2 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" від 11.07.2002 №93-IV (далі Закон №93-IV) депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.
Депутат місцевої ради є повноважним і рівноправним членом відповідної ради - представницького органу місцевого самоврядування. Депутат місцевої ради відповідно до цього Закону наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення його реальної участі у діяльності ради та її органів (ст.3 Закону №93-IV).
Згідно ст.18 Закону №93-IV депутат місцевої ради зобов'язаний: 1) додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів; 2) брати участь у роботі ради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень; 3) виконувати доручення ради, її органів, сільського, селищного, міського голови чи голови ради; інформувати їх про виконання доручень.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.19 Закону №93-IV депутат місцевої ради користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях ради та її органів, до складу яких він входить. Депутат місцевої ради має право, зокрема вносити пропозиції і зауваження до порядку денного засідань ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті.
На сесіях місцевої ради депутати місцевої ради на основі колективного і вільного обговорення розглядають і вирішують питання, віднесені до відання відповідної ради. Депутат місцевої ради зобов'язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійної комісії та інших органів ради, до складу яких він входить. У разі неможливості бути присутнім на засіданні депутат місцевої ради повідомляє про це особу, яка очолює відповідний орган. (ч.ч.1, 3 ст.20 Закону №93-IV).
Таким чином, законодавцем надано депутату місцевої ради право ухвального голосу, що дає можливість останньому голосувати “За” прийняття рішення, “Проти” його ухвалення, або ж утриматися від голосування.
Доказів наявності у депутатів ОСОБА_9 міської ради обов’язку голосувати “За” прийняття рішення про преміювання міського голови, позивачем суду не надано. Також суд враховує, що премія - це вид додаткової, понад основну заробітну плату, яка виплачується працівникам за результатами їх трудової діяльності та органу в цілому за показниками та умовами оцінки цих результатів, визначеними радою.
Таким чином, суд дійшов висновку, що ОСОБА_9 міська рада діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що доводи позивача про наявність протиправної бездіяльності ОСОБА_9 міської ради Кіровоградської області щодо неприйняття рішень про його преміювання на 1, 2, 3, 4 квартали 2017 року на сесіях ради необґрунтованими та спростовуються наявними в матеріалах справи доказами. Що свідчить про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.ст.132, 139, 143, 242-246, 255, 262, 293, 295-297 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні адміністративного позову міського голови міста Знам’янка ОСОБА_8 (27400, Кіровоградська область, м.Знам’янка, вул.М.Грушевського, 19, РНОКПП НОМЕР_1) до ОСОБА_9 міської ради Кіровоградської області (27400, Кіровоградська область, м.Знам’янка, вул.М.Грушевського, 19, ЄДРПОУ: 32986436), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_6 (АДРЕСА_1), ОСОБА_5 (27400, Кіровоградська область, м.Знам’янка, вул.Тополина, 23, РНОПКК НОМЕР_2), про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії – відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.255 КАС України.
Рішення суду може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.
Відповідно до пп.15.5 п.15 Розділ VII Перехідні положення КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Повний текст постанови складено 27.02.2018.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду ОСОБА_10