Постанова № 72463843, 27.02.2018, Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська

Дата ухвалення
27.02.2018
Номер справи
209/101/18
Номер документу
72463843
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 209/101/18

Провадження № 3/209/67/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2018 року м. Кам'янське

Суддя Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області ОСОБА_1, за участі прокурора Малого С.С., правопорушника ОСОБА_2, розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, які надійшли із Департаменту захисту економіки національної поліції України Управління захисту економіки в Дніпропетровській області за ч.1 ст.172-6 КУпАП відносно

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, працює слюсарем на ПАТ «Дніпроазот», який мешкає за адресою: АДРЕСА_1,

В С Т А Н О В И ЛА:

Згідно наказу начальника Дніпродзержинської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №23-о від 09.02.2016 ОСОБА_2 начальника відділу інфраструктури Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області переведено на посаду начальника відділу матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури Дніпродзержинської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та підтверджено присвоєне раніше спеціальне звання інспектора податкової та митної справи І рангу, відповідно до наказу начальника Дніпродзержинської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №3-о від 04.01.2016

18 травня 2015 року ОСОБА_2 ознайомився із попередженням про обмеження, спрямовані на запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів і одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, дотримання вимог фінансового контролю.

22 листопада 2016 року ОСОБА_2 було написано заяву про звільнення з посади з 23 листопада 2016 року за згодою сторін. Наказом начальника Дніпродзержинської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №447-о від 23.11.2016 ОСОБА_2 звільнено з посади начальника відділу матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури Дніпродзержинської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області з 23 листопада 2016 року за згодою сторін, п.1 ст.36 КЗпП України.

23 листопада 2016 року ОСОБА_2 ознайомився з повідомленням про обов’язок державного службовця подати декларацію про доходи за 2016 рік в установленому законодавством порядку та строки та поінформований про відповідальність, яка встановлена чинним законодавством, за невиконання вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Трудову книжку ОСОБА_2 отримав 23 листопада 2016 року та даний факт засвідчив своїм підписом в особовій картці №41.

Згідно п.п.«в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», посада ОСОБА_2, віднесена до суб’єктів на яких поширюється дія цього Закону, як на державного службовця.

Положеннями ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідвальності.

В своїй діяльності ОСОБА_2, як державний службовець, керується Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України тощо.

Згідно ч.5 ст.32 Закону України «Про державну службу», на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».

Отже, ОСОБА_2, будучи державним службовцем, є суб’єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

У відповідності до статті 1 вказаного Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього закону.

Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1, ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно п.п.3 п.5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року, №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за №959/29089, декларація суб’єкта декларування, який припинив діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua/search), встановлено, що ОСОБА_2 опублікував декларацію після звільнення за минулий рік 03.05.2017 року.

Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_3 від 02.03.2017 року № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

ОСОБА_2, обіймаючи посаду начальника відділу матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури Дніпродзержинської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, будучи державним службовцем, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 даного Закону, п.п.3 п.5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за №959/29089, перебуваючи за місцем мешкання за адресою: Дніпропетровська область, м. Кам’янське, проспект Перемоги, буд. 57, к в. 84, несвоєчасно, тобто без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за минулий рік шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_2 в суді свою вину визнав в повному обсязі. Пояснив, що несвоєчасно подав декларацію, оскільки забув про необхідність подання декларації.

Згідно наказу начальника Дніпродзержинської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №23-о від 09.02.2016 року ОСОБА_2 призначено на посаду начальника відділу матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури (а.с.32)

20 лютого 2012 року ОСОБА_2 ознайомився із попередженням про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу», «Про боротьбу з корупцією» щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби (а.с.26)

Таким чином, відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_2 був державним службовцем та суб'єктом декларування, та зобов'язаний був у порядку і у строк, передбачені Законом України «Про запобігання корупції», тобто до 01 квітня 2017 року, подати до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларацію за минулий рік, тобто за 2016 рік.

Згідно з роз’ясненням Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року № 3, декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

23 листопада 2016 року ОСОБА_2 звільнено згідно наказу начальника Дніпродзержинської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №447-о від 23.11.2016 року з посади начальника відділу матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури за угодою сторін, тобто припинив діяльність пов'язану з виконанням функцій держави (а.с. 34). У зв’язку з чим на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» повинен був не пізніше 01.04.2017 року подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, яка охоплює звітний рік, що передує року, в якому подається декларація та містить інформацію станом на 31 грудня 2016 року.

Згідно повідомлення ОСОБА_2 був попереджений про необхідність подання декларації до 01.04.2017 року за 2016 рік.(а.с.35)

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_2 опублікував декларацію за період 01.01.2016 року по 31.12.2016 року лише 03.05.2017 року.(а.с.43-48).

Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.03.2017 року № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».(а.с.61)

Прокурор Дніпродзержинської місцевої прокуратури Дніпропетровської області в суді зазначив, що вина ОСОБА_2 доведена, тому просив суд визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та враховуючи щире каяття ОСОБА_2, просив накласти на нього мінімальне адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.172-6 КупАП, у вигляді 850 гривень штрафу.

Вислухавши правопорушника ОСОБА_2 А,І., заслухавши думку прокурора, вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_2 є склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_2, суд враховує характер вчиненого ним правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність та вважає за необхідне застосувати до останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч.1 ст.172-6 КпАП України.

На підставі вищевикладеного, та керуючись ст.ст. 172-6, 283, 284 КУпАП , -

П О С Т А Н О В И ЛА:

ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України в м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок.

Роз'яснити ОСОБА_4, що штраф має бути сплачений ним не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу, та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська протягом десяти днів з дня її винесення.

Строк пред'явлення постанови для виконання - три місяці - з дня її винесення.

Суддя А.Б. Ковальова