
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Справа № 4800/158/18
Провадження 3/480/108/18
ПОСТАНОВА
Іменем України
28 лютого 2018 року м. Миколаїв
Суддя Миколаївського районного суду Миколаївської області Терентьєв Г.В., при секретарі Петриченко В.С., за участю прокурора Комарчука О.О. розглянувши матеріали, які надійшли з Національної поліції України Департаменту захисту економіки управління захисту економіки в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянку України, працюючої депутатом Ковалівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області, ідентифікаційний код НОМЕР_1, зареєстрована та проживаюча за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 за ч.1 ст. 172-6 КпАП України, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 згідно рішення №1 від 06.11.2015 року по теперішній час перебуває на посаді депутата Ковалівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області 7-го скликання. Будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, як суб'єкт декларування, повина виконувати функції держави або місцевого самоврядування та який є суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, згідно підпункту: б п.1 ч. 1ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», забов'язані щорічно до 1 квітня подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. Згідно ЗУ “Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб” №1975 — VIII від 23.03.2017 року Розділ XIII “Прикінцеві положення” ЗУ “Про запобігання корупції” доповнено пунктом 5-1 такого змісту: Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше. В порушення вимог вказаного Закону, ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду декларування (до 01.05.2017 року), а саме 07.09.2017 року декларація була подана та її подання підтверджено системою 07.09.2017 року о 09:52, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнала повністю та пояснила, що несвоєчасно подала декларацію, оскільки не змогла зайти в систему вчасно.
Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, з врахуванням висновку прокурора, який вважає факт вчинення правопорушення доведеним, приходжу до наступного висновку.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпункті «б» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобовязані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до примітки дост. 172-6 КУпАП, субєктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції»зобовязані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Рішенням НАЗК від 10.06.2016 року за №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення декларацій осіб відповідно до ЗУ “Про запобігання корупції” декларацій розпочинає свою роботу в два етапи.
Другим із зазначених в Рішенні Агенств етапом подачі декларації було визначено: з 00год 00 хв. 1 січня для всіх інших суб'єктів декларування та делкарацій, що не займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Як встановлено в суді, ОСОБА_1 перебуває на посаді депутата Ковалівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області 7-го скликання, а тому була зобовязана подати щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в період з 01 січня до 01 травня 2017 року включно.
Відповідно за результатами огляду веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 07.09.2017 року о 09:52 було подано щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.
Таким чином в період з 01.01.2017 року по 01.05.2017 року ОСОБА_1 , усвідомлюючи обов'язок подання щорічної декларації за 2016 рік, мала можливість у зазначений період подати щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, але подала її лише 7 вересня 2017 року, тобто несвоєчасно.
Обєктивних причин щодо несвоєчасності подання та оприлюднення на офіційному веб-сайті ОСОБА_1 не встановлено.
А тому, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченогост. 172-6 ч.1 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, що підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення від 24 січня 2018 року за №5 (а.с. 2-7), рапортом (а.с.8-9), рішенням Ковалівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області (а.с.16-17) письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 06.09.2017 року (а.с.18).
Згідно з вимогами ст.ст.245, 252, 280, 283 КУпАП при розгляді справи про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та обєктивне зясування обставин справи, зокрема підлягають для з'ясування питання про те, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, водночас рішення приймається на підставі доказів, долучених у суді й оцінених суддею за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідно до вимог ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.
При накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1 І,С., яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась і по місцю проживання характеризується позитивно, ступінь її вини, майновий стан.
Обставини, що обтяжують чи помякшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення не встановлені.
А тому вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в виді штрафу в межах мінімальної санкції ч.1ст. 172-6 КУпАП.
Керуючись ст.ст.283,284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення в виді штрафу в сумі п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Та справлянню судового збору в розмірі 352,40 грн. в дохід держави (код за ЄДРПОУ 37993783, МФО 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106)
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області протягом 10 днів.
Суддя Г.В. Терентьєв
28.02.2018