
Єд. унік 243/1148/18
Провадження № 3/243/577/2018
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«26» лютого 2018 року суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Старовецький В.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Військової частини А1910 у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1, який проходить військову службу у військовій частині А1910 у військовому званні солдат на посаді стрільця-помічника гранатометника, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП ,-
В С Т А Н О В И В :
06 лютого 2018 року з 23 години 00 хвилин до 02 години 00 хвилин вночі 06 лютого 2018 року, перебуваючи на території базового табору військової частини А 1910, що розташована за адресою: Донецька область, м. Слов’янськ, вулиця Павлова, 1, під час виконання своїх службових обов’язків солдат ОСОБА_1 вживав алкогольні напої, викладене свідчить про умисне скоєння військовослужбовцем адміністративного правопорушення. Отже, солдат ОСОБА_1, будучи військовослужбовцем військової частини А 1910, в умовах особливого періоду, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій та безпосередньо виконуючи обов’язки військової служби, перебував на території базового табору в стані алкогольного сп’яніння під час виконання службових обов’язків, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_1 роз’яснені права та обов’язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності передбачені ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України (а.с.7).
У судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, надав суду Заяву про розгляд справи за його відсутності, свою провину визнає повністю (а.с.20).
Поняття справедливого судового розгляду передбачає можливість для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, бути присутнім на засіданні. Ця можливість випливає із об'єкта і цілі ст. 6 ЄКПЛ, оскільки здійснення прав, гарантованих ст. 6 Конвенції, передбачає можливість вказаної особи бути вислуханою, а також необхідність перевірити точність її тверджень і спів ставити їх з матеріалами судової справи.
Таким чином, доступ до суду є аспектом права на справедливий суд, порушення якого (права на доступ) неодноразово визнавалось ЄСПЛ, зокрема в справах «Кутіч проти Хорватії», заява № 487778\99 п.25. ЄСПЛ 2002-11, «Меньшакова проти України», заява № 377\02 від 08.04.2010 р.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи, а саме: Протоколом про адміністративне правопорушення серії А 1910 № 6 від 09 лютого 2018 року, згідно якого вбачається, що 06 лютого 2018 року з 23 години 00 хвилин до 02 години 00 хвилин вночі 06 лютого 2018 року, перебуваючи на території базового табору військової частини А 1910, що розташована за адресою: Донецька область, м. Слов’янськ, вулиця Павлова, 1, під час виконання своїх службових обов’язків солдат ОСОБА_1 вживав алкогольні напої, викладене свідчить про умисне скоєння військовослужбовцем адміністративного правопорушення. Отже, солдат ОСОБА_1, будучи військовослужбовцем військової частини А 1910, в умовах особливого періоду, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій та безпосередньо виконуючи обов’язки військової служби, перебував на території базового табору в стані алкогольного сп’яніння під час виконання службових обов’язків (а.с.5-7); Довідкою КЛПУ «Міський наркологічний диспансер м. Слов’янська» № 111 від 06 лютого 2018 року, з якої вбачається, що 06 лютого 2018 року о 08 годині 55 хвилин з метою медичного огляду на стан сп’яніння доставлено солдата ОСОБА_1, за результатами проведення якого встановлено, що останній перебуває у стані алкогольного сп’яніння (а.с.8), та іншими матеріалами справи.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1, вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, а саме виконання військовослужбовцем обов’язків військової служби в нетверезому стані, в умовах особливого періоду.
Таким чином, провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, доведена у повному обсязі, обставин, що пом’якшують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено. Обставиною, що обтяжує відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.
Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд обирає стягнення в межах санкції, встановленої в межах стягнення, передбаченого ст. 172-20 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За загальними правилами накладення стягнення за адміністративне правопорушення, встановленими ст. 33 КУпАП стягнення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України (ч. 1 ст. 33 КУпАП). При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі (ч. 2 ст. 33 КУпАП).
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1, адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655,00 грн.
На підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», правопорушник ОСОБА_1 звільняється від сплати судового збору.
Керуючись ст. 34, 35, 172-20, 283, 284 КУпАП , -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1, винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-20 ч. 3 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655 гривень (три тисячі шістсот п’ятдесят п’ять гривень) 00 коп., р/р: 31116106700075, код платежу 21081100, одержувач УДК м. Слов’янськ, ЄДРПОУ 37803368, Банк ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Слов’янський міськрайонний суд.
Строк пред’явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя
Слов’янського міськрайонного суду ОСОБА_2