Рішення № 72437679, 22.02.2018, Господарський суд Вінницької області

Дата ухвалення
22.02.2018
Номер справи
902/1092/17
Номер документу
72437679
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 ел.пошта : inbox@vn.arbitr.gov.ua

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"22" лютого 2018 р. Cправа № 902/1092/17

Господарський суд Вінницької області у складі судді Матвійчука Василя Васильовича розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Вінницягаз» (пров. К.Широцького, 24, м. Вінниця, 21012)

до Міського комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №15»

(вул. Станіславського, 5, м. Вінниця, 21022)

про визнання договору укладеним

за участю секретаря судового засідання Незамай Д.Д.,

представників сторін:

позивача: не з'явився;

відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ :

Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Вінницягаз» звернулося до Господарського суду Вінницької області з позовом до Міського комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 15» з вимогою визнати ОСОБА_1 на проведення монтажних робіт, здійснення експлуатації (обслуговування) та про зняття показань з встановленого будинкового вузла обліку природного газу укладеним в редакції, наведеній в позовній заяві.

Обґрунтовуючи позовні вимоги Позивач зазначає, що відповідно до вимог Закону України «Про ринок природного газу», Закону України «Про забезпечення комерційного обліку газу», Кодексу ГРМ Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Вінницягаз» проводить заходи з забезпечення усіх категорій споживачів вузлами обліку природного газу. Так, Товариством в будинках, які знаходяться на балансі та обслуговуванні Міського комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 15» було встановлено загальнобудинкові вузли обліку природного газу. Проте, від укладання договору на проведення монтажних робіт, здійснення експлуатації (обслуговування) та про зняття показань з встановленого будинкового вузла обліку природного газу в добровільному порядку відповідач неодноразово відмовлявся. На лист від 25.09.2017р з пропозицією укласти відповідний договір, відповідач листом від 27.10.2017р повідомив позивача про відмову від укладення договору.

Ухвалою суду від 08.12.2017 р. за вказаним позовом порушено провадження у справі 902/1092/17 з призначенням до розгляду в судовому засіданні на 27.12.2017р.

Ухвалою суду від 27.12.2017р справу призначено до розгляду в порядку загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 23.01.2018р.

Ухвалою суду від 23.01.2018р закрито підготовче провадження та призначено справу для судового розгляду по суті на 22.02.2018р

На визначену судом дату представник позивача не з'явився.

Відповідач правом участі в засіданні суду не скористався. Натомість, 22.02.2018р до суду від відповідача надійшло клопотання № 119 від 22.02.2018р про відкладення розгляду справи з метою забезпечення явки його представника. Обґрунтовуючи дане клопотання відповідач посилається на те, що представника ОСОБА_2 було звільнено з посади юриста МКП «ЖЕК № 15» за наказом від 16.02.2018р., а інший представник, що діє за договором про надання юридичних послуг ОСОБА_3, перебуває у відпустці. Відтак, забезпечити явку повноважного представника в судове засідання 22.02.2018р не є можливим.

Дослідивши зазначене клопотання, суд виходить з наступного.

Чинний Господарський процесуальний кодексу України не містить вимог щодо відповідальних осіб, які можуть представляти інтереси сторін в господарському суді. Надання повноважень на представництво інтересів сторін в процесі не обмежено будь-яким певним колом осіб, а тому неможливість явки в судове засідання конкретного представника не є правовою підставою для відкладення розгляду справи.

За змістом ч. 1 ст. 202 ГПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

В розумінні ст. 194 ГПК України, завданням розгляду справи по суті є розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому провадженні матеріалів, а також розподіл судових витрат.

Відповідно до ч. 2 ст. 195 ГПК України суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті.

Виходячи з приписів наведених норм, та зважаючи, що суд перейшов до розгляду справи по суті 23.01.2018р, подане відповідачем не підлягає задоволенню.

Розглянувши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Особливості встановлення лічильників газу споживачам визначаються Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» від 16.06.2011 року № 3533-VI.

Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення всіх категорій споживачів вузлами обліку природного газу з метою запровадження повного комерційного (приладового) обліку природного газу та здійснення контролю за використанням ресурсів імпортованого природного газу і природного газу власного видобутку.

Відповідно до частини першої статті 6 Закону, суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується, зокрема, тільки для приготування їжі в термін до 1 січня 2018 року.

Відповідно до розділу ІX гл. 5 Кодексу ГРМ, за ініціативи балансоутримувача (управителя) або Оператора ГРМ та за їх рахунок в багатоквартирному будинку (гуртожитку) або на групу будинків (гуртожитків), мешканці яких в повному обсязі чи частково розраховуються за нормами споживання, або для цілей складання загального балансу споживання природного газу може бути організований та встановлений загальнобудинковий вузол обліку природного газу.

Балансоутримувач (управитель) не може відмовити Оператору ГРМ в організації та встановленні загальнобудинкового вузла обліку природного газу, якщо ці заходи здійснюються за рахунок Оператора ГРМ.

Як зазначає Позивач у позовній заяві, на виконання вимог Закону України «Про ринок природного газу», Закону України «Про забезпечення комерційного обліку газу», Кодексу ГРМ ним було встановлено загальнобудинкові вузли обліку природного газу в будинках, які знаходяться на балансі та обслуговуванні Міського комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 15». (надалі Відповідач)

Судом встановлено, що в період 2016-2017 роках Позивачем було встановлено загальнобудинкові вузли обліку природного газу в будинках по вул. Київська будинки №№ 114, 166, 52, 53, 162А, 160, 146, 148, 168, 31, 160А, Станіславського будинки №№ 2А, 38А, 24, 20, 34, 36, 38 Грибоєдова будинок №10, Чайковського будинки №№ 19, 15, Жуковського будинки №№ 10,14, Зулінського будинок № 7А , Саксаганського будинок № 15, Талаліхіна будинок № 5, Нечуя-Левицького будинок № 8, ОСОБА_4 будинок № 21 та 1 пров. Київському будинок № 60, про що складено акти первинного введення в експлуатацію загальнобудинкового вузла обліку природного газу.

25.09.2017р Позивачем направлено на адресу Відповідача лист № Vі007.2-СЛ-4597-0917 з пропозицією укладання договору, в додаток додано проект договору на проведення монтажних робіт, здійснення експлуатації (обслуговування) та про зняття показань з встановленого будинкового вузла обліку природного газу ( надалі – ОСОБА_1) на будинки, в яких встановлені загальнобудинкові вузли обліку природного газу та які знаходяться на балансі Відповідача. (а.с.15,16)

Відповідач листом № 269 від 27.10.2017р повідомив, що усі будинки вказані в додатку, крім будинків за адресою вул. Келецька, 94 та 1-ий пров. Київський, 60, перебувають на балансі МКП «ЖЕК № 15». Власником будинків, зазначених в додатках до Договору є Вінницька міська рада. Зазначив, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 301 від 20.04.2016р та згідно наказу Департаменту житлового господарства ВМР № 47/1-р від 30.06.2016р «Про створення комісії по списанню багатоквартирних будинків з балансу», МКП «ЖЕК № 15» розпочав списання багатоквартирних будинків з балансу. У зв’язку з чим повернув Позивачу ОСОБА_1 на проведення монтажних робіт, здійснення експлуатації (обслуговування) та про зняття показань з встановленого будинкового вузла обліку природного газу без підписання.

У відзиві Відповідач заперечує проти позову посилаючись на наступне. Відповідно до визначень Закону України «Про особливості права власності у багатоквартирному будинку», співвласниками багатоквартирного будинку є власники квартири або нежитлового приміщення. При цьому співвласники багатоквартирних будинків не уповноважували відповідача приймати рішення щодо проведення монтажних робіт, здійснення експлуатації (обслуговування) та зняття показань з встановленого будинкового вузла природного газу багатоквартирних будинків, так як таке право належить співвласникам. Утримання на балансі Відповідачем житлових будинків не надає останньому права розпоряджатися правами співвласників багатоквартирних будинків.

З урахуванням встановлених обставин, суд зважає на наступне.

Відповідно до частини 3 статті 179 ГК України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Зі змісту статті 179 Господарського кодексу України вбачається, що укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору певних категорій суб'єктів господарювання.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» постачання природного газу здійснюється за умови його комерційного обліку.

Суб'єкт господарювання, що здійснює розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язаний забезпечити встановлення лічильника газу (стаття 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»).

Згідно із частиною 1 статті 3 цього Закону фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок коштів суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території.

Пунктом 5.1 Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання, затверджених наказом Мінпаливенерго України від 27.12.2005р. 618 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 26.01.2006р. №67/11941, постачання газу споживачу здійснюється за умови наявності комерційного вузла обліку газу.

Згідно із пунктом 1 розділу 5 глави 9 Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015р №2494 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.11.2015р. за №1379/27824, за ініціативи балансоутримувача (управителя) або Оператора ГРМ та за їх рахунок в багатоквартирному будинку (гуртожитку) або на групу будинків (гуртожитків), мешканці яких в повному обсязі чи частково розраховуються за нормами споживання, або для цілей складання загального балансу споживання природного газу може бути організований та встановлений загальнобудинковий вузол обліку природного газу. Балансоутримувач (управитель) не може відмовити Оператору ГРМ в організації та встановленні загальнобудинкового вузла обліку природного газу, якщо ці заходи здійснюються за рахунок Оператора ГРМ.

В пункті 4 розділу 1 глави 10 Кодексу газорозподільних систем зазначено, що передача (розподіл, споживання) природного газу до/з газорозподільної системи здійснюється за умови наявності комерційного вузла обліку природного газу.

Відповідно до пункту 4 Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2002р. № 620 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2016р. №46) встановлення будинкового вузла обліку, в тому числі витрати на проектування, монтаж, здійснюється за кошти сторони, яка ініціювала встановлення такого вузла обліку. Власник (власники) будинку (будинків) (квартир), особа, відповідальна за експлуатацію будинку (будинків) (далі - експлуатаційна організація), балансоутримувач будинку (будинків) тощо та оператор газорозподільної системи зобов'язані врегулювати між собою договірні відносини щодо зняття показань будинкового вузла обліку та лічильників газу, установлених у квартирі (далі - квартирні лічильники газу) (за їх наявності), а також забезпечення можливості проведення монтажу, збереження та здійснення експлуатації будинкового вузла обліку. У разі не врегулювання зазначених питань газопостачання такому будинку, групі будинків, групі споживачів може бути припинено відповідно до законодавства.

З наведених вище норм права вбачається, що передача природного газу має здійснюватись за умови наявності комерційного вузла обліку природного газу, та оператор газорозподільної системи і балансоутримувач будинку (власник) зобов'язані врегулювати між собою договірні відносини щодо зняття показань будинкового вузла обліку, а також балансоутримувач зобов'язаний забезпечити можливості проведення монтажу, збереження та здійснення експлуатації будинкового вузла обліку.

З умов договору про експлуатацію будинкового лічильника який є предметом спору, вбачається, що він складений на виконання приписів Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку, а отже укладення такого виду договору є обов'язковим.

Відповідно до частини 1 статті 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

Частиною 7 статті 179 ГК України встановлено, що господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Відповідно до частини 1 статті 181 ГК України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами.

Відповідно до статті 641 ЦК України пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття.

Статтею 181 ГК України встановлений загальний порядок укладання господарських договорів, а саме: проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках. Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору. За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Отже необхідною передумовою для укладення договору за рішенням суду є наявність відповідного переддоговірного спору між сторонами. При цьому, суд повинен виходити з вимог законодавства, яке є чинним на момент виникнення переддоговірного спору та його вирішення в судовому порядку.

З матеріалів справи вбачається, що Відповідач після одержання договору про умови експлуатації будинкового лічильнику листом за № 269 від 27.10.2017р повідомив про неможливість його підписання. При цьому послався на те, що він не є власником будинків, а відтак не вправі укладати відповідні договори. Окрім того зазначив, що всі будинки, наведені в додатку листа від 25.09.2017 з пропозицією укладення договору, окрім будинків за адресою: вул. Келецька, 94 та 1-ий пров. Київський, 60 не перебувають на його балансі.

Представник позивача, при розгляді справи не спростовував та не заперечував щодо даної обставини.

Частина 1 статті 628 ЦК України передбачає, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Розкриваючи зміст засади свободи договору у ст. ст. 6, 627, ЦК України визначає, що свобода договору полягає в праві сторін вільно вирішувати питання при укладенні договору, виборі контрагентів та погодженні умов договору.

Закріпивши принцип свободи договору, ЦК України разом з тим визначив, що свобода договору не є безмежною, оскільки відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 6 та ст. 627 цього Кодексу при укладенні договору, виборі контрагентів, визначенні умов договору сторони не можуть діяти всупереч положенням цього Кодексу та інших актів цивільного законодавства.

Відповідно до пункту 6 Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку зняття та фіксація показань будинкового вузла обліку на будинок чи групу будинків та квартирних лічильників газу (за їх наявності) здійснюються представниками оператора газорозподільної системи та експлуатаційної організації щомісяця відповідно до узгоджених між сторонами договірних відносин щодо зняття показань будинкового вузла обліку та квартирного лічильника газу. Під час зняття показань можуть за бажанням бути присутні представники відповідних державних органів, мешканці будинку, а отже п.4.3 спірного договору у повній мірі відповідає вимогам вказаного положення.

На виконання приписів Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку у пунктах 4.1., 4.2. договору на проведення монтажних робіт, здійснення експлуатації (обслуговування) та про зняття показань з встановленого будинкового вузла обліку природного газу встановлено порядок зняття та фіксації показань будинкового лічильника, які не обмежують прав Відповідача.

Пунктами 3.1.-3.4. спірного договору визначено порядок здійснення монтажу ВОГ, його експлуатації (обслуговування).

Враховуючи вищевикладене та відсутність протоколу розбіжностей, складеного Відповідачем щодо жодного з пунктів договору, який є предметом спору, а також відсутність правового обґрунтування останнім щодо невідповідності жодного з пунктів цього договору вимогам чинного законодавства, суд дійшов висновку, що умови договору, запропонованого Позивачем, відповідають вимогам чинного законодавства, не порушують прав Відповідача.

Аналогічна правова позиція наведена у постанові Вищого господарського суду України від 19.04.2017р у справі № 922/3383/16.

Заперечення Відповідача щодо того, що він не є власником будинків та не наділений повноваженнями на укладення договору є безпідставними, оскільки відповідно до Статуту останнього, МКП «ЖЕК №15» належить до комунальної власності територіальної громади м. Вінниці. Метою створення та діяльності підприємства є забезпечення комплексного розвитку житлового господарства, задоволення потреб населення в усіх видах житлових послуг, здійснення господарської діяльності по обслуговуванню житлового фонду та нежитлових приміщень, прибудинкових територій, сприянню у задоволенню потреб населення в житлово-комунальних послугах. У відповідності із метою створення підприємство здійснює діяльність в таких напрямках як: забезпечення збереження, експлуатацію, поточний ремонт житлового фонду, який знаходиться в комунальній власності Вінницької міської ради, у приватній власності та кооперативній; утримання житлового фонду у технічному та санітарному стані відповідно до чинного законодавства; технічне обслуговування інженерних систем житлових та нежитлових будинків.

Відтак, саме на відповідача покладено виконання функції управління багатоквартирними будинками, які перебувають на його балансі, та він являється офіційним представником власника Вінницької міської ради до передачі багатоквартирних будинків на баланс ОСББ відповідно до Закону України « Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», та наділений повноваженнями на укладення договору.

Згідно ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.

Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом.

Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

На підставі ст. 86 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Враховуючи обставини справи та наявні матеріали, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України на відповідача покладаються 1600,00 грн витрат по сплаті судового збору.

Керуючись статтями 2, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ :

1. Позов задовольнити .

2. Визнати ОСОБА_1 на проведення монтажних робіт, здійснення експлуатації (обслуговування) та про зняття показань з встановленого будинкового вузла обліку природного газу укладеним між Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації «Вінницягаз» (пров. К.Широцького, буд. 24, м. Вінниця, 21012, код ЄДРПОУ 03338462) та Міським комунальним підприємством «Житлово-експлуатаційна контора №15» (вул. Станіславського, буд.5, м. Вінниця, 21022, код ЄДРПОУ 13342297), в наступній редакції:

ДОГОВІР № __

на проведення монтажних робіт, здійснення експлуатації (обслуговування) та про зняття показань з встановленого будинкового вузла обліку природного газу.

м. Вінниця __ . ______ 201_р.

Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Вінницягаз», (далі Оператор ГРМ), в особі голови правління ОСОБА_5, який діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та

Власник (Власники) будинку (будинків), Особа відповідальна за експлуатацію будинку

(будинків) або Експлуатаційна організація, Балансоутримувач будинку, Представник співвласників,(далі - Власник)

_____________

(найменування Власника, П.І.П. (для фізичних осіб), Код ЕДРПОУ

(для юридичних осіб) в особі (для юридичних осіб)

_____________

який діє на підставі ____________ , з

другої сторони, а разом названі Сторони, а окремо Сторона, керуючись Тимчасовим положенням про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку, затвердженим постановою КМУ від 16.05.2002р. №620, «Кодексом газорозподільних систем», затвердженим постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. №2494, та іншими нормативними актами, уклали ОСОБА_1 про зняття показань будинкового вузла обліку природного газу, монтажу та здійснення експлуатації будинкового вузла обліку (далі -ОСОБА_1) про наступне:

1. Терміни та визначення.

1.1. Власник (власники) будинку (будинків), особа відповідальна за експлуатацію будинку (будинків) або експлуатаційна організація, балансоутримувач будинку, представник співвласників - юридична особа, або фізична особа, або фізична особа-підприємець, яка на законних підставах володіє, користується будинком (будинками) та яка на підставі договору або закону має право представляти інтереси співвласників багатоквартирного будинку.

1.2. Оператор газорозподільної системи - суб'єкт господарювання, який на підставі ліцензії

здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників).

1.3. Вузол обліку природного газу / вузол обліку / ВОГ - сукупність засобів вимірювальної техніки, зокрема лічильник газу або звужуючий пристрій, та допоміжних засобів, призначених для вимірювання, реєстрації результатів вимірювання та розрахунків об'єму природного газу, зведених до стандартних умов, визначених законодавством.

2. Предмет.

2.1. За даним Договором Власник зобов'язується сприяти Оператору ГРМ в монтажі, експлуатації (обслуговуванні) та знятті показань будинкових вузлів обліку, за адресами згідно додатку № 1 до даного Договору, що є його невід'ємною частиною.

3. Монтаж та експлуатація ВОГ.

3.1. Монтаж ВОГ здійснюється за кошти Оператора ГРМ та є власністю Оператора ГРМ.

3.2. Власник зобов'язаний сприяти Оператору Г'РМ здійснювати монтаж ВОГ.3.3.

3.3. Після виконання монтажу ВОГ складається акт про введення ВОГ в експлуатацію -

Додаток № 2 до договору, що є його невід'ємною частиною договору.

3.4. Експлуатація (обслуговування) ВОГ здійснюється Оператором ГРМ, за рахунок його експлуатаційних витрат.

4. Порядок зняття, фіксації показань ВОГ.

4.1.Зняття показань будинкового ВОГ здійснюється представниками Оператора ГРМ щомісяця з 25 по ЗО (31) число. Власник сприяє зняттю показань будинкового ВОГ Оператору ГРМ.

4.2.Оператор ГРМ попередньо повідомляє Власнику дату та час зняття показань будинкового ВОГ.

4.3. Під час зняття показань будинкового ВОГ можуть за бажанням бути присутні представники відповідних державних органів, мешканці будинку. Повноваження представників Оператора ГРМ мають бути підтверджені посвідченнями або іншими документами (довіреність, наказ тощо). У випадку зміни дати та/або часу проведення зняття показань будинкового ВОГ, Оператор ГРМ попереджає Власника про такі зміни не пізніше, ніж за один робочий день.

5. Права та обов'язки сторін.

5.1. Власник зобов'язаний:

5.1.1.Здійснювати відповідні заходи щодо не перешкоджання доступу представникам Оператора ГРМ до приміщень та/або елементів конструкції будівель з метою монтажу будинкового ВОГ, зняття показань ВОГ та його експлуатації.

5.2. Власник має право:

5.2.1. Відмовити у доступі до будинкового ВОГ представників Оператора ГРМ в разі відсутності у останніх документів, які підтверджують їх повноваження (посвідчення, довіреність, наказ тощо).

5.2.2. Направляти своїх представників для спостереження за процесом монтажу ВОГ, зняття

показань ВОГ.

5.3. Оператор ГРМ має право:

5.3.1 На допуск представників Оператора ГРМ до приміщень та/або елементів конструкції будівель для монтажу будинкового ВОГ, зняття показань будинкового ВОГ, проведення заходів щодо його експлуатації, ремонту, заміни, повірки тощо.

6. Відповідальність сторін.

6.1. Сторони несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов Договору у відповідності до законодавства України.

6.2. В усіх питаннях, що не врегульовані даним Договором, сторони керуються чинним

законодавством України.

7. Порядок вирішення спорів.

7.1. В разі виникнення спорів, спір вирішується шляхом переговорів між сторонами або у судовому порядку.

8. Інші умови.

8.1. Даний ОСОБА_1 складений у 2 (двох) примірниках, по одному для кожної із Сторін, які мають однакову юридичну силу. Додаток № 1 та Додаток № 2 є невід'ємною частиною цього договору.

8.2. Сторони зобов'язуються повідомляти одна одній про зміни своїх платіжних реквізитів, юридичних адрес, номерів телефонів, телефаксів у б-ти денний термін з дня виникнення

відповідних змін.

8.3. Всі зміни та доповнення до угоди повинні бути виконані у письмовій формі, підписані та скріплені печаткою обох Сторін.

9. Строк дії.

9.1.Цей ОСОБА_1 набирає чинності з моменту його підписання і укладається на невизначений строк.

9.2. Розірвання цього Договору здійснюється за взаємною згодою сторін, або в інших випадках, що передбачені договором та цим чинним законодавством України.

ОСОБА_1 припиняє свою дію у випадку переходу права власності, права користування або господарського відання на приміщення/об'єкт на якому встановлено ВОГ, до третіх осіб у день, коли Оператор ГРМ одержав від Власника повідомлення про настання таких обставин. До такого повідомлення додаються копії документів, що підтверджують перехід права власності або господарського відання. До моменту повідомлення Власником Оператора ГРМ про такі обставини останній несе обов'язки та відповідальність у відповідності до цього Договору.

10. Реквізити сторін.

Оператор ГРМ Власник________

ПАТ «ВІННИЦЯГАЗ» ______

21012, м. Вінниця, пров. Костя Широцького, 24 Адреса:_________

р/р N2600904581 Поточний рахунок: №_______

АБ «Кліринговий Дім» м. Київ ______

МФО: 300647 МФО:_____

Код ЄДРПОУ: 03338649 Код ЄДРПОУ: _______

ІПН: 033386402287 ІПН:______

Свідоцтво № 100313138 Свідоцтво № ____

Телефон: 27-80-92; Телефон: _______

Факс: 27-88-82 Факс: _____

______ ______

Додаток № 1

до договору про зняття показань будинкового

вузла обліку природного газу, монтажу та

здійснення експлуатації будинкового вузла обліку

№ ______ від ___р.

Перелік об'єктів (адрес) по яким Оператор ГРМ здійснює зняття показань будинкового вузла обліку природного газу, монтаж та експлуатацію будинкового вузла обліку

№ п/пТип ВОГАдреса

Представник Оператора ГРМ ___ ___

(ПІБ) (підпис)

Представник Власника ___ ___

(ПІБ) (підпис)

Контактний телефон: _________

Додаток № 2

до договору про зняття показань будинкового

вузла обліку природного газу, монтажу та

здійснення експлуатації будинкового вузла

№ ____ від ___р.

АКТ

на встановлення ВОГ

«__» __ 201_р.

_____

Представник Оператора ГРМ (П.І.Б., посада)____________

Власник _________________

склали даний акт по факту встановлення ВОГ за адресою: __________

_______________

Найменування загальнобудинковий ВОГ ВОГ № _____

Тип, марка _____

Завод-виготовлювач _______

Дата виготовлення ____

Початковий показник _______

1. Перелік сертифікатів, технічних паспортів (або їх копій) та інших документів, які

підтверджують якість матеріалів та обладнання, додаються.

2. Дані про зварювання стиків газопроводів

№ п/пП.І.Б. зварникаНомер (клеймо) зварникаЗвареностиківДата проведення зварювальних робіт діаметр труб, ммкількість 1

3. Випробування будинкової системи газопостачання на герметичність виконане надлишковим тиском повітря 500 мм.вод.ст. Втрата тиску за_ хв. склала_ мм вод. ст. Витоків газу та дефектів під час зовнішнього огляду та перевірки всіх з'єднань мильною емульсією не виявлено. Газопровід та лічильник випробування на герметичність витримали.

4. Висновки. При встановленні ВОГ разом з елементами приєднаного газопроводу були дотримані вимоги діючих нормативних документів ДБН В 2.5-20-2001 «Газопостачання» та «Правил безпеки систем газопостачання» (ПБСГ) та технічних умов заводу-виробника.

Роботи виконані « __ » ____ 201_ року

Представник Оператора ГРМ ________ ___

(ПІБ) (підпис)

Представник Власника _________ _______

(ПІБ) (підпис)

3. Стягнути з Міського комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №15» (вул. Станіславського, буд.5, м. Вінниця, 21022, код ЄДРПОУ 13342297) на користь Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Вінницягаз» (пров. К.Широцького, буд. 24, м. Вінниця, 21012, код ЄДРПОУ 03338462) 1 600 (одну тисячу шістсот) грн. витрат зі сплати судового збору.

4. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

5. Копію рішення направити учасникам рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з ч. 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Частиною 5 ст. 240 ГПК України передбачено, що датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Рівненського апеляційного господарського суду через Господарський суд Вінницької області (п. 8, 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України).

Повне рішення складено 27 лютого 2018 р.

Суддя Матвійчук В.В.

віддрук. прим.:

1 - до справи

2 - позивачу (пров. К.Широцького, 24, м. Вінниця, 21012)

3 - відповідачу (вул. Станіславського, 5, м. Вінниця, 21022)