Постанова № 72436755, 21.02.2018, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
21.02.2018
Номер справи
233/578/18
Номер документу
72436755
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Код суду 233 № 233/578/18

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2018 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області в складі: головуючого судді Міросєді А.І., при секретарі Ульянцевій С.А., за участю прокурора Топалової Г.В., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов з міжрайонного відділу № 4 (м. Бахмут) Управляння захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, РНОКПП НОМЕР_1, який народився 08 листопада 1967 року у с. Братениця Великописарівського району Сумської області, громадянина України, який має вищу освіту, одруженого, працюючого старостою Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, якому роз’яснені права відповідно до ст.ст. 10, 63 Конституції України та ст.268 КУпАП,-

в с т а н о в и в :

04.11.2015 року Рішенням Тарасівської сільської ради № VII/1-1 «Про інформацію сільської виборчої комісії по виборам сільського голови і депутатів сільської ради» визначені повноваження ОСОБА_1, як сільського голови Тарасівської сільської ради та присвоєно 4 категорія 7 рангу.

Рішенням Іллінівської сільської ради №1/1-6 від 06.01.2017 року «Про покладення обов’язків старости» припинено повноваження ОСОБА_1, як голови Тарасівської сільської ради та визначено його повноваження як старости с. Тарасівка, Новооленівка, Березівка, Олександропіль, ОСОБА_2, Зелене поле Іллінівської сільської ради і згідно з пп. «в» п.ч ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», він є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Згідно зі ст.68 Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування» на посадових осіб місцевого самоврядування покладено обов’язок додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України.

Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Верховною Радою України 3 березня 2017 року прийнято Закон України № 1975-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України, щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше».

Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_3 від 02.03.2017 № 93-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України, щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Відповідно до інформації, розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій - офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (http:\\рublic.nazk.gov.ua\search) староста Іллінівської сільської ради ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 14.06.2017 року о 13 год. 54 хв.

Таким чином, староста Іллінівської сільської ради ОСОБА_1, несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що є вчиненням правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що він був ознайомлений з вимогами Законів України «Про запобігання корупції», знаходився на території України, не перебував на лікарняному або у відпустці, тобто мав фізичну можливість своєчасно, до 01.05.2017 подати декларацію про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за період 2016 року, але у зв'язку зі своєю необачністю, ним не було подано декларацію у встановлений термін до 01.05.2017 року.

Прокурор обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак корупційного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши думку прокурора, ОСОБА_1, дослідивши надані суду матеріали адміністративного правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджена матеріалами справи, зокрема, даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення № 95 від 14 лютого 2018 року, який відповідає вимогам ст. 256 КУпАП; письмовими поясненнями ОСОБА_1; письмовими поясненнями ОСОБА_4, відповідно до яких 03 лютого 2017 року на 3 сесії 1 скликання Іллінівської сільської ради вона роз’яснювала присутнім депутатам та старостам Іллінівської сільської ради вимоги ЗУ «Про запобігання корупції» та необхідність подачі електронної декларації за 2016 рік, на якій також був присутній ОСОБА_1; копіями документів Іллінівської сільської ради; копією скриншоту з «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», відповідно до якого ОСОБА_1 опублікував щорічну декларацію 14 червня 2017 року о 13 годині 54 хвилини.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке Законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

У відповідності до ст. 12 Закону України "Про запобігання корупції", Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до роз'яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією, направленого головам апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим за вих.. № 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року, вирішуючи справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, суди повинні керуватися Конституцією України, Конвенцією ООН проти корупції (Нью-Йорк, 31 жовтня 2003 року), Кримінальною конвенцією Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 27 січня 1999 року), додатковим протоколом до Кримінальної конвенції Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 15 травня 2003 року), Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції»(далі - Закон), Кодексом України про адміністративні правопорушення, іншими нормативно-правовими актами України, а також практикою Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ).

Під поважними причинами згідно даного роз'яснення слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.

ОСОБА_1 в судовому засіданні не було подано жодного переконливого доказу поважності причин несвоєчасності подачі електронної декларації.

Оцінивши досліджені докази з точки зору належності, допустимості, достовірності, а їх сукупність – з точки зору достатності та взаємозв’язку, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією… може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Суд вважає, що часом виявлення правопорушення, пов’язаного з корупцією, яке інкримінується ОСОБА_1, є дата зібрання всіх матеріалів перевірки та складання адміністративного протоколу, тобто 14 лютого 2018 року.

Отже тримісячний строк, протягом якого на ОСОБА_1 може бути накладено адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП суд рахує саме з 14 лютого 2018 року.

Дотримуючись вимог ст. 33 КУпАП, при визначенні ОСОБА_1 виду адміністративного стягнення, враховуючи особу правопорушника, характер вчиненого ним адміністративного правопорушення, оцінивши докази, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Згідно із ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

З урахуванням положень п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 352,40 грн.

Керуючись ст.ст. 27, 33, 40-1, 172-6 ч. 1, 283 КУпАП, суд, -

п о с т а н о в и в :

Визнати ОСОБА_1, РНОКПП НОМЕР_1, який народився 08 листопада 1967 року у с. Братениця Великописарівського району Сумської області, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят ) гривень 00 копійок.

Штраф слід перерахувати на р/р 31111106700058, отримувач – Костянтинівське УК/м. Костянтинівка/21081100, код за ЄДРПОУ – 37890775, МФО – 834016, банк – ГУДКСУ у Донецькій області.

Стягнути з ОСОБА_1, РНОКПП НОМЕР_1, який народився 08 листопада 1967 року у с. Братениця Великописарівського району Сумської області, судовий збір в дохід держави у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп. шляхом перерахування на розрахунковий рахунок 31215206700058, отримувач – Костянтин. УК/ м. Костянтинівка/22030001, код ЄДРПОУ – 37890775, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області МФО – 834016, код класифікації і доходів бюджету - 22030001, призначення платежу – “Судовий збір Костянтинівський міськрайонний суд”, символ звітності – 206.

На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, також прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути пред’явлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.

Суддя: