
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі
27 лютого 2018 року справа № 823/678/18 м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Тимошенко В.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,
встановив:
13 лютого 2018 року до суду звернувся ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) ) з адміністративним позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області (вул. Смілянська, 57, м. Черкаси, 18036), в якому просить (з врахуванням заяви про збільшення розміру позовних вимог від 20.02.2018):
1) визнати протиправними дії суб'єкта владних повноважень - Ліквідаційної комісії УМВС України в Черкаській області щодо не зазначення в довідці № 8650 від 16.05.2017, про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, за нормами, чинними на 01.01.2016, щомісячних надбавок, підвищень та премії, відповідно до постанови КМУ № 1294 від 07.11.2007 та постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 у відповідних розмірах, станом на 01.01.2016 р, а саме :
- надбавки за виконання особливо важливих завдань - 50 %;
- надбавки за оперативно-розшукову діяльність - 41 % ;
- премії - 80,0 %;
- надбавки за службу в спецпідрозділах УБОЗ - 45 %;
- матеріальної допомоги для оздоровлення в розмірі посадового окладу;
2) зобов'язати суб'єкт владних повноважень - Голову ліквідаційної комісії УМВС України в Черкаській області виготовити і направити до Головного управління ПФУ в Черкаській області за формою, встановленою додатком 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 - нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії пенсіонера ОСОБА_1, згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015 р., № 900-VIII, постанов Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 та від 11.11.2015 № 988, із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах (гривні):
- посадовий оклад - 3100,00;
- оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник міліції - 2200,00;
- надбавка за вислугу років (від ПО + підвищення + ОЗ) - (50 %) 2650,00;
- надбавка за виконання особливо важливих завдань (від ПО + підвищення + ОЗ + НВР) - ( 50 %) 3975,00;
- надбавка за оперативно-розшукову діяльність (від ПО + підвищення) - (41 %) 1271,00;
- надбавка за службу в спецпідрозділах УБОЗ - 45 % - 1395,00 грн;
- премія (від грошового забезпечення) (80,00 %) - 11672,80;
- матеріальна допомога для оздоровлення;
Всього: 29363, 80 грн.
3) встановити судовий контроль за виконанням судового рішення.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивачем зазначено, що на його думку відповідач в супереч вимог відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015, Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» №355 від 23.04.2012 - протиправно відмовив позивачу в перерахуванні заробітної плати та ненадання йому довідки про грошове забезпечення для обрахунку і виплати пенсії.
Ухвалою суду від 15.02.2018 вказаний адміністративний позов було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
26.02.2018 позивач надав заяву про усунення недоліків адміністративного позову, в якій усунув недоліки встановленні судом.
Спір виник із публічно-правових відносин, належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Згідно приписів статті 12 КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно зі статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг. Справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. У справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
У прохальній частині позову позивач просив розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України.
Керуючись ст. ст. 160, 168, 171, 243, 248, 259-263 КАС України, суддя,
ухвалив:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження - задовольнити.
Справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження суддею Черкаського окружного адміністративного суду Тимошенко В.П. одноособово, без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.
Роз'яснити учасникам справи, що розгляд справи по суті розпочнеться 26 березня 2018 року.
Запропонувати відповідачу в разі не визнання адміністративного позову, надіслати у строк протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі:
- до суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують фактичні обставини;
- позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяВ.П. Тимошенко