
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 лютого 2018 року м. Київ № 810/854/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Вишневої міської ради Києво-Святошинського району та Відділу містобудування та архітектури Виконавчого комітету Вишневої міської ради Києво-Святошинського району про зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з позовом до Виконавчого комітету Вишневої міської ради Києво-Святошинського району та Відділу містобудування та архітектури Виконавчого комітету Вишневої міської ради Києво-Святошинського району про зобов'язання Виконавчого комітету Вишневої міської ради Києво-Святошинського району та Відділу містобудування та архітектури Виконавчого комітету Вишневої міської ради Києво-Святошинського району внести зміни до містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1, затверджених рішеннями виконкому Вишевої міської ради №45/26 від 21.07.2017, №56/33 від 09.10.2017, а саме:
- зазначити про знаходження об'єкту будівництва в межах нормативної прибережної захисної смуги струмка Желань та влаштованого в його руслі штучного озера;
- зазначити про необхідність дотримання положень пункту 8.2.4 ДБН 2.2-5:2011 «Благоустрій територій» для ділянок рік, ув'язнених в закриті колектори, замість водоохоронних зон треба встановлювати зони технічного обслуговування колектора;
- зазначити про необхідність дотримання положень пункту 3.13 ДБН 360-92 «Містобудування планування і забудова міських і сільських поселень» відстань між житловими будинками, житловими і громадськими, а також між виробничими будинками треба приймати на основі розрахунків інсоляції і освітленості відповідно до норм (розділ 10), протипожежних вимог, крім того, і від гаражів (додаток 3.1). Між довгими сторонами житлових будинків заввишки 2-3 поверхи треба приймати відстані (побутові розриви) не менше 15 м, а заввишки в 4 поверхи і більше - 20 м, між довгими сторонами і торцями з вікнами із житлових кімнат цих будинків - не менше 15 м.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст.ст.160-161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.
Згідно із ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (зі змінами та доповненнями) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положеннями статті 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2018 рік" № 2246-VIII від 07.12.2017 установлено у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2018 року - 1762 гривні, з 1 липня - 1841 гривня, з 1 грудня - 1921 гривня.
У позовній заяві позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, сума судового збору за звернення до суду з даним адміністративним позовом становить 704,80 грн. (0,4х1762,00 грн.).
Проте, законним представником позивача не додано до позовної заяв доказів сплати судового збору за звернення до суду з даним адміністративним позовом.
У позовній заяві законний представник позивача, ОСОБА_2, який є батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,, просить суд відстрочити сплату судового збору за подачу адміністративного позову до ухвалення судового рішення.
Обґрунтовуючи вказане клопотання, законний представник позивача зазначив про те, що на момент звернення до суду у нього, як у законного представника позивача, відсутні грошові кошти для сплати судового збору.
Розглянувши вказане клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно з ч.1 ст.8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є:а) військовослужбовці;б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Вказані норми встановлюють можливість полегшення судом тягаря судових витрат для осіб з низьким рівнем достатку.
Таким чином, за обґрунтованим клопотанням, вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі, суд може звільнити позивача від сплати судового збору, зменшити його розмір, відстрочити або розстрочити його сплату.
У клопотанні сторона повинна навести обставини, які свідчать про її незадовільне (скрутне) матеріальне становище, та надати суду відповідні докази.
Як встановлено вище, в обґрунтування клопотання про відстрочення сплати судового збору, законний представник позивача зазначив про відсутність у нього грошових коштів для сплати судового збору.
На підтвердження обґрунтувань законним представником позивача надано роздруківку з карткового рахунку ОСОБА_2 НОМЕР_1 в Укрсимбанку.
Проте, суд звертає увагу на те, що роздруківка з карткового рахунку не є єдиним та беззастережним доказом майнового стану представника позивача, що унеможливлює сплату судового збору, оскільки відсутність грошових коштів на картковому рахунку станом на день звернення до суду із позовом не свідчить про майновий стан особи в цілому, а свідчить лише про певний залишок грошових коштів на такому картковому рахунку, зокрема, станом на 18.02.2018 на картковому рахунку НОМЕР_2 в ПАТ «Укрсиббанк» доступні кошти в сумі 279,23 грн.
Так, суд звертає увагу позивача на те, що доказами скрутного майнового стану особи, що не дозволяє їй сплатити судовий збір, є конкретні документальні докази, які підтверджують неспроможність сплати судового збору. Такими доказами можуть бути документи, що свідчать про статус особи, інформація про доходи від податкових органів (довідка про суму отриманих доходів із Державного реєстру фізичних осіб), про наявність осіб, які перебувають на утриманні позивача тощо.
У зв'язку з цим, суд вважає, що наведені у клопотанні про відстрочення сплати судового збору доводи є недостатніми для його задоволення.
Таким чином, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви слід надати до суду обґрунтоване клопотання про відстрочення сплати судового збору або оригінал платіжного документу про сплату судового збору у розмірі 704,80 грн., який слід сплатити за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд;
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989;
Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській обл. м. Київ;
код банку отримувача (МФО):821018 ;
рахунок отримувача: 31213206784001;
код класифікації доходів бюджету: 22030101.
У рядку "призначення платежу" платіжного документа платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір за позовом", ПІБ чи назва установи, організації позивача, "Київський окружний адміністративний суд", код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається (код ЄДРПОУ Київського окружного адміністративного суду: 35919304).
Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за інтернет-адресою http://adm.ko.court. gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Частиною 1 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
У позовній заяві (а.с.12) позивач зазначив про те, що рішення суду вплине на права та обов'язки Державної екологічної інспекції у Київській області та Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області, а тому вказані юридичні особи можуть бути залучені до участі у справі в якості третіх осіб.
Проте, суд звертає увагу на те, що позовна заява не містить інформації про Державну екологічну інспекцію у Київській області та про Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області. Крім того, до позовної заяви не додані копії позовної заяви з додатками для направлення вказаним юридичних особам. У зв'язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати уточнену позовну заяву із вказаними судом зауваженнями та копії позовної заяви з додатками для направлення третім особам.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1.Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_2 про відстрочення сплати судового збору. 2.Позовну заяву залишити без руху.
3. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати до суду обґрунтоване клопотання про відстрочення сплати судового збору із доказами на його підтвердження або докази сплати судового збору у розмірі 704,80 грн. за подання даного адміністративного позову (оригінал платіжного документу);
- надати уточнену позовну заяву (у п'ятьох примірниках), з урахуванням вказаних судом зауважень;
- надати копії додатків до позовної заяви (у двох примірниках).
4. Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
5. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала про набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Кушнова А.О.