
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2018 року м.Житомир справа № 278/2333/17
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Токаревої М.С.,
секретар судового засідання Мельниченко О.В.,
за участю: представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представника відповідача Шайденко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання рішення протиправним, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_4 звернулась до суду з позовом до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії. В обґрунтування позову позивач зазначила, що з 05.11.2014 перебуває на обліку в Житомирському об'єднаному управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України статті 45 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". У серпні 2017 року позивач звернулась до відповідача із заявою про перехід на пенсію передбачену Законом України «Про державну службу». Листом від 18.08.2017 №110117/05 відповідач відмовив у переході позивачу на пенсію згідно із Законом України "Про державну службу", мотивуючи тим, що у відповідності до ст. 25 Закону України "Про державну службу" позивач не має стажу необхідного 20 річного стажу на посадах, віднесених до категорій посад державної служби визначених ст.25 Закону України "Про державну службу". Позивач вважає таку відмову протиправною, оскільки вона за його твердженням не ґрунтується на нормах чинного законодавства, та просить зобов'язати відповідача перевести її на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" з урахуванням стажу державної служби згідно довідки виконкому Станишівської сільської ради №813 від 27.07.2017.
У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали з підстав викладених у позовній заяві та просили позов задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав та заперечував щодо його задоволення з підстав викладених у письмових запереченнях.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову з огляду на наступне.
Як встановлено у ході судового розгляду справи ОСОБА_4 з 05.11.2014 перебуває на обліку в Житомирському об'єднаному управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію за віком відповідно до статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
07.08.2017 вона звернулась до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою про перехід на пенсію передбачену Законом України "Про державну службу".
Листом від 18.08.2017 №110117/05 відповідач відмовив у переході на пенсію згідно із Законом України "Про державну службу", мотивуючи тим, що статтею 25 Закону України "Про державну службу" не має необхідного 20 річного стажу на посадах, віднесених до категорій посад державної служби визначених ст.25 Закону України "Про державну службу".
Відповідно до записів трудової книжки, в період з 10.07.1985 по 04.11.2014 позивач працювала в Ліщинській сільській раді, звідки й звільнилася в зв'язку з виходом на пенсію.
З наявної у матеріалах справи довідки виконкому Станишівської сільської ради №813 від 27.07.2017 вбачається, що стаж роботи посадової особи місцевого самоврядування ОСОБА_4 становить 27 років 7 місяців 16 днів.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного .
Згідно з частиною 3 статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Відповідно до п. 12 Прикінцевих положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року № 889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців.
Згідно ст.37 Закону України "Про державну службу" на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 61 рік - які народилися з 1 січня 1954 року по 31 грудня 1954 року, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Пункт 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 № 283 "Про порядок обчислення стажу державної служби" (у редакції чинній на момент призначення позивачу пенсії) передбачено, що до стажу державної служби зараховується на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.
Слід зазначити, що аналогічну норму також наведено і у постанові Кабінету Міністрів України від 25.03.2016, № 229 "Про затвердження Порядку обчислення стажу державної служби", яка є чинною на даний час.
Відповідно до п. 8 Розділ XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 889-VIII "Про державну службу" стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач мав стаж роботи на державній службі більше 20 років відповідно до постанови КМ України №283 "Про порядок обчислення стажу державної служби", досяг пенсійного віку для призначення пенсії державного службовця, надав відповідачу необхідні документи для переведення на інший вид пенсії, а тому дії відповідача щодо відмови у переведенні позивача на пенсію за нормами Закону України "Про державну службу" є неправомірними і порушене право позивача підлягає відновленню.
Керуючись статтями 9, 77, 90, 242-246, 371 Кодексу адміністративного судочинства України,
вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_4 задовольнити.
Визнати протиправним рішення Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області 110117/05 від 18 серпня 2017 року та скасувати його.
Зобов'язати Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (ЄДРПОУ 40380333 вул. Перемоги, 55, м.Житомир, 10003) перевести ОСОБА_4 ( ідентифікаційний номер НОМЕР_1 з 7 серпня 2017 року на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" з урахуванням стажу державної служби згідно довідки виконкому Станишівської сільської ради №813 від 27 липня 2017 року.
Стягнути з Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_4 понесені судові витрати у сумі 640 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя М.С. Токарева
Повне судове рішення складене 26 лютого 2018 року