
Провадження №3/760/1492/18
Справа №760/1063/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 лютого 2018 року Солом'янський районний суд м. Києва у складі судді Усатової І.А., за участю представника Київської міської митниці ДФС Грабчака П.В., особи, що притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Києві матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1, працює: менеджером по продажу в ТОВ "Металвист", паспорт громадянина України НОМЕР_1, виданий 08.05.2015 року, передбачених статтею 471 МК України,
В С Т А Н О В И В :
11.01.2018 до Солом'янського районного суду м. Києва надійшов адміністративний матеріал з протоколом № 1136/10000/17 від 18.12.2017, складений відносно громадянина України ОСОБА_2 про порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного кодексу України.
З зазначеного протоколу вбачається, що 18.12.2017 о 10 год. 25 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС, під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Відліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), для проведення вибіркового митного контролю було зупинено громадянина України ОСОБА_2, який слідувала в Дортмунд рейс W7301, літаком авіакомпанії «WIZZ AIR».
Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 №137(зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, було проведене усне опитування. При опитуванні було встановлено, що пасажир переміщує готівкові кошти близькі до гранично допустимої норми дозволеної до переміщення. Зазначений громадянин був запрошений до оглядової кімнати, де при перерахунку встановлено, що переміщував валютні цінності, а саме: 12000 (дванадцять тисяч) євро. Документів щодо зняття готівки з банківської установи були відсутні. Митна декларація на вивезення готівкових коштів з України не надана.
Пропущено через митний кордон 10000 (десять тисяч) євро. За цим протоколом про ПМП вилучено 2000 (дві тисячі) євро.
Митний орган посилається на те, що відповідно до п.4, п.5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Статтями 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.
Частиною 3 ст. 197 МК України та Постановою Правління Національного банку України № 148 від 27.05.08 року (із змінами та доповненнями), якою затверджено Інструкцію про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України встановлено порядок переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню.
Так, відповідно до розділу 2 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України фізична особа-резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу, а готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро.
Пасажир - громадянин ОСОБА_2 митної декларації не заповнював, з приводу декларування валютних цінностей до інспекторів митниці не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор" чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, або підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження. Будь-які документи на переміщення валютних цінностей через митний кордон України у пасажира при перетині зони митного контролю були відсутні.
Своїми діями пасажир - гр. України ОСОБА_2 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме: обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістив товари, на які законодавством України встановлені обмеження.
Враховуючи викладене вище, відносно громадянина України ОСОБА_2 складено протокол про порушення митних правил № 1136/10000/17 від 18.12.2017 за ознаками статті 471 Митного кодексу України (порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю).
Зазначено, що при дачі пояснення по даному факту, гр. ОСОБА_2 пояснив, що йому не було відомо правила переміщення валютних коштів через митний кордон України.
На підставі вищезазначеного, Київська міська митниця ДФС України вважає, що у діях громадянина України ОСОБА_2 вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено ст. 471 Митного кодексу України, а саме: обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістив товари, на які законодавством України встановлені обмеження.
У судовому засіданні представник митниці просив громадянина України ОСОБА_2 притягнути до адміністративної відповідальності, вважає, що в справі достатньо доказів для кваліфікації його дій за ст. 471 МК України.
У судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - громадянин України ОСОБА_2 пояснив, що йому не було відомо правила переміщення валютних коштів через митний кордон України, умисно не вчинював адміністративного правопорушення, тому просив не притягувати його до адміністративної відповідальності.
Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про порушення громадянином України ОСОБА_2 митних правил, передбачених ст. 471 МК України, виходячи з наступного.
Встановлено, що 18.12.2017 о 10 год. 25 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС, під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Відліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), для проведення вибіркового митного контролю було зупинено громадянина України ОСОБА_2, який слідувала в Дортмунд рейс W7301, літаком авіакомпанії «WIZZ AIR».
Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 №137(зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, було проведене усне опитування. При опитуванні було встановлено, що пасажир переміщує готівкові кошти близькі до гранично допустимої норми дозволеної до переміщення.
ОСОБА_2 був запрошений до оглядової кімнати, де при перерахунку встановлено, що переміщував валютні цінності, а саме: 12000 (дванадцять тисяч) євро. Документів щодо зняття готівки з банківської установи були відсутні. Митна декларація на вивезення готівкових коштів з України не надана. Пропущено через митний кордон 10000 (десять тисяч) євро. За протоколом про ПМП №1136/10000/17, від 18.12.2017, вилучено 2000 (дві тисячі) євро.
Так, ОСОБА_2 самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, або підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.
З долучених до адміністративного матеріалу пояснень ОСОБА_2, а також наданих останнім в судовому засіданні, йому не було відомо правила переміщення валютних коштів через митний кордон України.
Статтями 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.
Відповідно до п.4, п.5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Частиною 3 ст. 197 МК України та Постановою Правління Національного банку України № 148 від 27.05.08 року (із змінами та доповненнями), якою затверджено Інструкцію про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України встановлено порядок переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню.
Так, відповідно до розділу 2 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України фізична особа-резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу, а готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро.
Отже, готівка, наявна у ОСОБА_2, при переміщенні через митний кордон України підлягала обов'язковому письмовому декларуванню відповідно до чинного законодавства України.
Пасажир - гр. України ОСОБА_2 митної декларації не заповнював, з приводу декларування валюти до інспекторів митниці не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.
Своїми діями пасажир - гр. України ОСОБА_2 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме: обравши формою проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», переміщував товари, що підлягають письмовому декларуванню.
Ст. 471 МК України передбачає відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Вина гр. України ОСОБА_2 у вчиненні зазначеного правопорушення повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколом про порушення митних правил, поясненнями.
Згідно ч. 1 ст. 466 МК України, адміністративні стягнення за порушення митних правил не може бути застосовано інакше, як на підставі та в порядку, що встановлені цим Кодексом та іншими законами України.
Частиною 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до санкції ст. 471 МК України, вчинення порушення митних правил передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.
Враховуючи, що санкція ст. 471 МК України передбачає в якості основного стягнення фіксований розмір штрафу, а також те, що в судовому засіданні встановлено наявність в діях ОСОБА_2 складу правопорушення, передбаченого даною нормою, суддя накладає на останнього основне адміністративне стягнення у виді штрафу в розмір 1700,00 грн.
Вирішуючи питання про застосування додаткового стягнення, суддя виходить з такого.
Так, за змістом санкції ст. 471 МК України переміщення особою через «зелений коридор» товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, тягне за собою обов'язкове застосування додаткового стягнення у виді конфіскації, тому безпосередні предмети порушення митних правил, - готівка в сумі 2000, 00 євро, - вилучені відповідно до протоколу про порушення митних правил - належить конфіскувати.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з гр. України ОСОБА_2 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
На підставі викладеного та керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 471, 527-529 Митного кодексу України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у порушенні митних правил за статтею 471 Митного Кодексу України.
Притягнути громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1700,00 грн. на користь держави, який необхідно сплатити за наступними банківськими реквізитами: отримувач - УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ - 38050812; МФО 820019; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р 31113106705010; призначення платежу - від (ПІБ платника) за ПМП, згідно ст. 471 МКУ та постанови суду від __.__.20__ №____.
Безпосередні предмети порушення митних правил, вилучені відповідно до протоколу від 17.12.2017 року №1136/10000/17, а саме:
купюри номіналом 100 євро у кількості 13 штук серійні номери N46080973362, N45183390987, S03985626112, S24299069371, S24069390928, S23403439762, V01771215952, V02145985816, X13209455621, X04749337703, X15082255334, X03872549711, X10698156713,
купюру номіналом 500 євро у кількості 1 штука серійний номер N22064818341,
купюру номіналом 200 євро у кількості 1 штука серійний номер X03334093301, які зберігаються на складі Київської міської митниці ДФС, - конфіскувати.
Стягнути з громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір в дохід держави у розмірі 352,40 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня оголошення постанови особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: