ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №2а-6023/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2009 року Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої-судді Потабенко В.А.
при секретарі судового засідання Білас Ю.Ю.,
з участю:
представника позивача - Головної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області - Кріль А.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області, в інтересах яких звернувся Стрийський міжрайонний прокурор, до Приватного підприємства Моршинський центр "Здоров'я" про стягнення фінансових санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
Стрийський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області звернувся до адміністративного суду із позовом, в якому просить стягнути з ПП Моршинський центр "Здоров'я" в користь облдержбюджету фінансові санкції в сумі 1700 грн.
В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що постановою про застосування фінансових санкцій № 030069 від 11.11.2008 року заступника начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області було застосовано фінансові санкції до ПП Моршинський центр "Здоров'я" за порушення ст. ст. 39, 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" в сумі 1700 грн. Дана постанова не оскаржувалась, в установлений термін сума фінансових санкцій сплачена не була.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві. Просить позов задовольнити.
Прокурор в судове засідання не з'явився.
Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив. 23.11.2009 року подав суду заперечення на позов, суть яких зводиться на наступного. 23.09.2008 року водій ОСОБА_3 не працював, а в своїх особистих потребах використовував транспортний засіб, що стверджується відсутністю записів в журналах медичних оглядів та перевірки технічного стану ТЗ. Відтак, не міг представити працівникам інспекції шляховий лист. на цій підставі просить у задоволенні позову відмовити.
Суд вважає, що справу можливо розглядати без участі відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів, відповідно до ст. 71 КАС України.
Заслухавши представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
В судовому засіданні було встановлено, що 23.09.2008 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області 23.09.2008 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом. За наслідками складено акт № 096663 від 23.09.2008 року про порушення ПП Моршинський центр "Здоров'я" вимог законодавства про автомобільний транспорт під час здійснення перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, а саме: зафіксовано відсутність шляхового листа, оформленого в день проведення перевірки. Під актом підписався водій ТЗ ОСОБА_3, який також зазначив, що пред'явив шляховий лист за 21.09.2008 року
Вказаний акт № 096663 від 23.09.2008 року був предметом розгляду в Територіальному управлінні Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області 21.10.2008 року, який було запрошено керівника ПП Моршинський центр здоров'я.
Постановою про застосування фінансових санкцій № 030069 від 11.11.2008 року заступником начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Львівській області до ПП Моршинський центр "Здоров'я" було застосовано фінансові санкції за вказане порушення в розмірі 1700 грн. Вказана постанова зі слів представника позивача не оскаржувалась. В матеріалах справи наявні докази отримання копії постанови відповідачем.
Стаття 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" в ред. від 23.02.2006 року № 3492-IV, з наступними змінами та доповненнями, передбачає перелік д окументів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Так, зокрема, автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документами для юридичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі є: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, дорожній лист, інші документи, передбачені законодавством України.
Статтею 60 вказаного Закону встановлюється відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт. Так, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, на перевізника накладається штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
В судовому засіданні було встановлено, що при здійсненні перевірки працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області 23.09.2008 року транспортного засобу, що належить ПП Моршинський центр "Здоров'я", водій пред'явив дорожній лист за 21.09.2008 року. Отже, має місце порушення вимог ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт". Відтак, суд вважає, що фінансові санкції до відповідача були застосовані правомірно. Сума таких санкцій розрахована вірно, у відповідності до ст. 60 зазначеного Закону.
Судом не беруться до уваги твердження відповідача про те, що водій здійснював перевезення в особистих цілях, оскільки такі не підтверджені жодними доказами у справі. Долучені до матеріалів адміністративної справи копії журналу передрейсового та післярейсового медичних оглядів та копії журналу перевірки технічного стану ТЗ при виїзді на лінію і повернення в гараж не доводять того факту, що водій ОСОБА_3 23.09.208 року не працював і не спростовують доводів позивача.
Станом на момент розгляду справи постанова про застосування фінансових санкцій не оскаржена у встановленому порядку, сума застосованих фінансових санкцій відповідачем в добровільному порядку не сплачена, а, відтак, підлягає примусовому стягненню на користь облдержбюджету.
Пунктом 4 ст. 94 КАС України встановлено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідач фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі ст. 39, 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 23.02.2006 року № 3492-IV, з наступними змінами, та керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 69-71, 86, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
позов задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства Моршинський центр "Здоров'я", юридична адреса: 82100 Львівська область, м. Дрогобич, вул. М.Ринок, 6, оф. 35, код ЄДРПОУ 30124499, в користь обласного державного бюджету (р/р 31117106700005, УДК У Львівській області, МФО 825014, ЗКПО 22406168, код платежу 21081100) суму фінансових санкцій в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень рівно.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Текст постанови виготовлений в одному примірнику в нарадчій кімнаті
Суддя Потабенко В.А.