
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 810/4197/17
УХВАЛА
26 лютого 2018 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача Губської О.А., суддів: Парінова А.Б., Беспалова О.О., перевіривши матеріали апеляційної скарги Головного управління ДФС у Київській області на рішення Київського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 05 лютого 2018 року апеляційну скаргу залишено без руху з наданням апелянту строку для усунення недоліків протягом десяти днів з моменту отримання копії ухвали шляхом подання до суду апеляційної інстанції документа про сплату судового збору.
Копію вказаної ухвали було отримано уповноваженим представником апелянта 12 лютого 2018 року.
Враховуючи вимоги ст. 120 КАС України, останній день на усунення недоліків апеляційної скарги - 22 лютого 2018 року.
Станом на 26 лютого 2018 року зазначені в ухвалі судді недоліки апелянтом не усунуто.
Проте, відповідачем подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, в якому він просить суд апеляційної інстанції відстрочити сплату судового збору за подачу апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції у справі №810/4197/17 до моменту винесення постанови судом апеляційної інстанції. Вказане клопотання мотивовано неможливістю сплати судового збору за подання апеляційної скарги з огляду на те, що залишок грошових коштів на рахунку ГУ ДФС у Київській області складає 418,39 грн., що підтверджується копією виписки по рахунку.
Колегія суддів вважає, що зазначене клопотання не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) у редакції на час подання скарги, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно з частиною першою ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Колегія суддів зазначає, що апелянт не зазначає жодних доказів про відсутність коштів для сплати судового збору станом на 22.02.2018.
При цьому, відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 19.06.2001 у справі "Креуз проти Польщі" "право на суд" не є абсолютним, воно може обмежуватися державою різноманітними засобами, в тому числі фінансовими.
ДФС та її територіальні органи (органи доходів і зборів) є державними органами, що здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів.
Фінансування витрат на оплату судового збору для державних органів із державного бюджету передбачено за кодом економічної класифікації 2800 "Інші поточні платежі", розмір яких щорічно затверджується відповідним кошторисом.
Після прийняття Закону України «Про Державний бюджет України» на поточний бюджетний період до затвердження в установлений законодавством термін бюджетного розпису на поточний рік в обов'язковому порядку складається тимчасовий розпис бюджету на відповідний період. Бюджетні установи складають на цей період тимчасові індивідуальні кошториси (з довідками про зміни до них у разі їх внесення).
З урахуванням наведеного та беручи до уваги, що особа, яка утримується за рахунок державного бюджету, має право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів з метою забезпечення сплати судового збору, суд вважає, що обставини, пов'язані з фінансуванням установ чи організацій з державного бюджету, відсутністю в ньому коштів, призначених для сплати судового збору тощо не можуть бути підставою для відстрочення сплати судового збору.
Крім того, положеннями статті 129 Конституції України, а також п. 2 ч. 3 ст. 2, ст. 8 КАС унормовано рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, як одну із основоположних засад судочинства.
З урахуванням викладеного, колегія суддів не вбачає правових підстав для задоволення клопотання відповідача про відстрочення сплати судового збору.
На підставі ч. 2 ст. 298 КАС України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, у відповідності до яких апеляційна скарга підлягає поверненню скаржнику.
Згідно з ч. 5 ст. 298 КАС України питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п'яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 120, 133, 169, 298 КАС України, суд
У Х В А Л И В
Відмовити Головному управлінню ДФС у Київській області у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Київського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення.
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Київській області на рішення Київського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення повернути апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддяО.А. Губська СуддяА.Б. Парінов СуддяО.О. Беспалов
Головуючий суддя Губська О.А.
Судді: Парінов А.Б.
Беспалов О.О.