
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
23 лютого 2018 року справа № 804/3702/17
Суддя-доповідач Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Семененко Я.В. перевіривши матеріали апеляційної скарги Офісу великих платників податків ДФС в особі Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 липня 2017 року у справі №804/3702/17 за позовом Державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" до Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
в с т а н о в и в:
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 липня 2017 року адміністративний позов Державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" задоволено.
Не погодившись з вищезазначеною постановою суду, Офіс великих платників податків ДФС в особі Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС подав апеляційну скаргу.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2018 року апеляційну скаргу залишено без руху та надано заявнику десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги, а саме:
- надання доказів, які б підтверджували покладення на ОСОБА_1 обов'язків начальника Офісу великих платників податків ДФС чи докази, які б свідчили про право ОСОБА_1, як виконуючої обов'язки начальника, на видачу довіреностей від імені Офісу великих платників податків ДФС;
- сплати судового збору у розмірі 1988000, 08 коп. та надання оригіналу платіжного документу.
У межах строку, встановленого для усунення недоліків, відповідач надіслав на адресу апеляційного суду заяву, в якій просить відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги до ухвалення судового рішення у справі судом апеляційної інстанції, а в разі відмови в задоволенні такого клопотання - продовжити процесуальний строк на усунення недоліків його апеляційної скарги на 30 календарних днів. В своїй заяві заявник зазначає про те, що Управління позбавлено можливості виконати вимоги ухвали суду у встановлений судом строк, у зв'язку з відсутністю фінансування. Крім того, контролюючий орган зазначає про те, що в період з грудня 2017 року та станом на день звернення із цією заявою Офіс позбавлений можливості здійснити сплату судового збору з рахунків Офісу ВПП ДФС у зв'язку з зупиненням операцій з бюджетними коштами.
Вирішуючи вказану заяву, суд виходить із наступного.
Так, згідно з ч.1 ст.133 КАС України (у редакції Закону від 03.10.2017 № 2147-VIII) суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Наведена норма права дає підстави для висновку, що звільнення від сплати судового збору, його відстрочення чи розстрочення є правом, а не обов'язком суду, при цьому суд, вирішуючи це питання, враховує майновий стан сторони.
Статтею 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.
У зв'язку із цим самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для відстрочення такої сплати.
Крім цього, за приписами ч.1 ст.8 Закону України «Про судовий збір» (у редакції Закону від 03.10.2017 № 2147-VIII) враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Частиною другою цієї ж статті закріплено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
З указаного вбачається, що заявник не є суб'єктом, на якого розповсюджується дія законодавства щодо зменшення розміру судового збору, звільнення від його сплати, відстрочення або розстрочення його сплати.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для відстрочення Офісу великих платників податків ДФС в особі Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС сплати судового збору.
В той же час, враховуючи розмір судового збору, який підлягає сплаті за подання апеляційної скарги та враховуючи доводи податкового органу щодо зупинення операцій з бюджетними коштами, суд вважає за можливе, відповідно до ст. 121 КАС України, продовжити наданий заявнику ухвалою суду від 29.01.2018р. строк на усунення недоліків апеляційної скарги на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 липня 2017 року у справі №804/3702/17 на 20 днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Керуючись ст. 121 КАС України, суд,-
у х в а л и в :
Заяву Офісу великих платників податків ДФС в особі Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС - задовольнити частково.
У відстроченні сплати судового збору за подання апеляційної скарги Офісу великих платників податків ДФС в особі Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС - відмовити.
Продовжити Офісу великих платників податків ДФС в особі Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС строк на усунення недоліків апеляційної скарги на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 липня 2017 року у справі №804/3702/17 на 20 (двадцять) днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Копію даної ухвали направити Офісу великих платників податків ДФС в особі Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС для виконання.
Ухвала набирає законної сили 23.02.2018р. та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Я.В. Семененко