Постанова № 72411659, 26.02.2018, Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
26.02.2018
Номер справи
200/433/18
Номер документу
72411659
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

справа № 200/433/18,

провадження № 3/200/62/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2018 року суддя Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Леонов А.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянство України, ІПН НОМЕР_1, паспорт серії АК № 122043, працюючого головним бухгалтером обласної спеціалізованої кредитно-фінансової господарської безприбуткової організації «Дніпропетровський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

До Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська надійшов протокол № 442 від 10.01.2018 року, згідно якого ОСОБА_1, перебуваючи на посаді головного бухгалтера обласної спеціалізованої кредитно-фінансової господарської безприбуткової організації «Дніпропетровський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», будучи згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 та п. 5 ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення обов’язкових строків подання декларації за 2016 рік у встановлений термін до 01 травня 2017 року, без поважних причин, несвоєчасно подав на сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію за 2016 рік, а саме 19 грудня 2017 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вказане правопорушення вчинене при наступних обставинах:

Наказом № 14-к від 21.03.2011 року призначений на посаду головного бухгалтера обласної спеціалізованої кредитно-фінансової господарської безприбуткової організації «Дніпропетровський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі».

Статут обласної спеціалізованої кредитно-фінансової безприбуткової господарської організації «Дніпропетровської обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» затверджено розпорядженням голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 21.08.2017 року № Р 389/0/3-17.

Згідно статуту Фонд створений відповідно до розпорядження голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 05.04.1999 року № 179-р «Про створення обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі».

У відповідності до ст. 81 ЦК України, юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 3 ст. 65 ГК України, керівник підприємства, головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення), виконавчого органу та інших органів управління підприємства відповідно до статуту є посадовими особами цього підприємства.

Так, суб’єктами декларування у державному чи комунальному підприємстві є керівники цього підприємства, його головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення), виконавчого органу та інших органів управління підприємства, передбачені його статусом.

Таким чином, на підставі п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 та п. 5 ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб’єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, зокрема другий етап починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Тобто ОСОБА_1, як посадова особа юридичної особи публічного права, набув обов’язку електронного декларування з 01.01.2017 року і повинен був подати щорічну декларацію за минулий 2016 рік у термін до 01.05.2017 року, як суб’єкт декларування, який подає декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування вперше.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством».

Згідно Закону України № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23 березня 2017 року, строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, здійсненому 26.12.2017 року, встановлено, що ОСОБА_1 опублікував щорічну декларацію за 2016 рік – 19.12.2017 року.

Згідно відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 від 02.03.2017 № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що він будучі суб’єктом декларування несвоєчасно подав на сайт НАЗК щорічну декларацію за 2016 рік. Вину свою визнає повністю, у вчиненому кається.

Прокурор Карпенко Р.І. просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правпорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Розглянувши матеріали справи вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, доведена та підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, складеним старшим опероуповноваженим відділу УЗЕ в Дніпропетровській області ДЗЕН Національної поліції України ОСОБА_3 від 10.01.2018 року; роздруківкою електронної декларації ОСОБА_1, скріншотом з сайту електроних декларації НАЗК; рапортом; письмовими поясненнями самого ОСОБА_1; статутом обласної спеціалізованої кредитно-фінансової безприбуткової господарської організації «Дніпропетровський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» затвердженого розпорядженням голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 21.08.2017 року № Р-389/0/3-17; посадовою інструкцією ОСОБА_1.

Обставини, що пом’якшують відповідальність – щиросердне каяття.

Обставини, що обтяжують відповідальність - не встановлені.

Вирішуючи питання про необхідне покарання, враховуючи характер вчиненого правопорушення, пов’язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, особу порушника, ступінь його вини, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, оскільки воно є достатньою мірою покарання за вчинене правопорушення.

Керуючись ст.172-6, ст.ст. 252, 283, 284 КУпАП, суддя –

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень на користь держави (отримувач УДКСУ у Шевченківському районі м. Дніпро Дніпропетровської області, р/р 31116106700004, КБКД 21081100, МФО 805012, ЄДРПОУ:37989274, Банк ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір за розгляд справи в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок (отримувач УДКСУ у Шевченківському районі м. Дніпро Дніпропетровської області, р/р 31210206700004, КБКД 22030001, МФО 805012, ЄДРПОУ: 37989274, Банк ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, призначення платежу: судовий збір за розгляд справ про адміністративні правопорушення).

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення.

Суддя: А.А.Леонов