Постанова № 724104, 26.04.2007, Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
26.04.2007
Номер справи
3780-2007а
Номер документу
724104
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к. 120

ПОСТАНОВА

Іменем України

26.04.2007

Справа №2-31/3780-2007А

26.04.2007р. м.Сімферополь Справа №2-31/3780-2007А

12 годин 20 хвилин

Господарський суд Автономної Республіки Крим у складі

судді Привалової А.В.

при секретарі судового засідання Гамаюнової В.С.

за участю представників сторін:

від позивача – Морозов В.М. начальник юридичного відділу дов. №691 від 21.03.07р.

від відповідача – не з’явився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

За позовом: Євпаторійського міського центру зайнятості (97400, м.Євпаторія, вул. Інтернаціональна, 146)

до відповідача: Управління охорони здоров'я міської ради (97416, АРК, м.Євпаторія, просп. Перемоги, 22)

Про стягнення 7365,79грн.

ВСТАНОВИВ:

Євпаторійський міський центр зайнятості звернувся до господарського суду АРК з позовом до Управління охорони здоров'я міської ради про стягнення 7365,79грн. заборгованості.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач є платником страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, на підставі акту перевірки від 22.08.06р. №101 відповідачу донараховано 54,94грн. страхових внесків, застосовано штраф у розмірі 7301,87грн. та нарахована пеня на прострочену заборгованість в сумі 8,98грн. В добровільному порядку відповідач нараховані суми зобов’язань не сплатив, тому дана заборгованість підлягає стягненню у судовому порядку.

Представник позивача позов підтримав у повному обсязі.

Відповідач проти позову заперечує з підстав, зазначених у відзиві на позов.

В порядку ч.2 ст.150 КАС України по справі оголошувались перерви у зв’язку з необхідністю надання сторонами додаткових документів.

У судове засідання відповідач явку свого представника не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив, про час, день та місце розгляду справи повідомлений належним чином під розпис. Клопотань або заяв з боку відповідача до суду не надходило.

Неявка відповідача без поважних причин у судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами відповідно до п.4 ст.128 КАС України.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши представників сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Управління охорони здоров'я міської ради зареєстровано в Євпаторійському міському центрі зайнятості як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття 11.02.2004р. за №10505447.

Позивачем 22.08.06р. було проведену перевірку Управління охорони здоров’я міської ради на предмет правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, за результатами якої складено акт №101.

Перевіркою виявлено порушення п.п.2 п.2 ст.35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»

в частині неповної уплати страхових внесків. По даним перевірки від нарахування страхових внесків виявлено прихованого фонду заробітної плати на суму 7301,87грн.

Згідно вказаного акту перевірки відповідачу донараховано 54,94грн. простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, застосовано штраф в сумі 7301,87грн. за приховування фонду заробітної плати від нарахування страхових внесків та нарахована пеня в сумі 8,98грн.

В правове обґрунтування позовних вимог позивач посилається на ст.35, 38, 39 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Статтею 67 Конституції України передбачено обов’язок кожного сплачувати податки і збори в порядку та розміру встановленому законом.

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття визначаються Законом України від 02.03.2000р. №1533 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі – Закон №1533), який набрав чинності 01.01.2001р.

Згідно з частиною другою статті 35 Закону відповідач зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття.

Строк сплати відповідних страхових внесків визначено абзацом першим частини третьої статті 17 Закону: один раз на місяць в день одержання в установах банків коштів на оплату праці.

Згідно зі ст.34 Закону №1533 забезпечення збору страхових внесків, контроль правильності їх нарахування та своєчасності сплати віднесено до обов’язків Фонду.

Статтею 38 Закону №1533 передбачено, що у разі несвоєчасної або неповної сплати страхових внесків страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Згідно з частиною другою цієї статті Закону не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.

Згідно з п.9.7 ст.9 Інструкції про порядок нарахування і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці і соціальної політики України 18.12.2000р. №339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001р. під №30/5221, не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід фонду із страхувальників у судовому порядку відповідно до законодавства.

Статтею 39 Закону №1533 передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Таким чином, право позивача на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на випадок безробіття прямо передбачено статтями 8,34,38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Як свідчать матеріали справи, факт наявності у відповідача заборгованості по страховим внескам в сумі 54,94грн. документально встановлений.

Отже в частині стягнення недоїмки зі страхових внесків позов підлягає задоволенню.

Приписами частини 4 статті 38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття» встановлено, що право накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи від імені Фонду мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі та їх заступники.

Відповідно до ст.12 Закону функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступником виконавчої дирекції Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

З наведених норм Закону випливає, що виключно керівник відповідного центру зайнятості, як робочого органу, має право накладати фінансові санкції. Тобто за наслідками перевірки на підставі акту перевірки керівником повинно бути винесено рішення чи інший акт щодо застосування фінансових санкцій до платника внесків.

Як вбачається з матеріалів справи, штрафні санкції та пеня застосовані до відповідача актом перевірки від 22.08.06р. №101, який складено та підписано головним спеціалістом відділу взаємодії з роботодавцями Євпаторійського міського центру зайнятості.

На вимогу суду позивачем не представлено рішення чи іншого акту керівника Євпаторійського міського центру зайнятості або керівника центру зайнятості АР Крим чи їх заступників щодо застосування фінансових санкцій до відповідача за наслідками перевірки, з посиланням на відсутність такого акту.

Судом зазначається, що акт перевірки є лише підставою для застосування фінансових санкцій. До того ж акт перевірки складений і підписаний головним спеціалістом, який згідно посадової інструкції не наділений правом на застосування фінансових санкцій.

За таких обставин, враховуючі відсутність відповідного рішення керівника щодо застосування фінансових санкцій до відповідача, суд вважає, що у позові в частині стягнення з відповідача штрафу та пені слід відмовити.

У судовому засіданні 26 квітня 2007 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанова складена у повному обсязі і підписана 28.04.2007року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.160-163, 167 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В :

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Управління охорони здоров'я міської ради (97416, АРК, м.Євпаторія, просп. Перемоги, 22) на користь Євпаторійського міського центру зайнятості (97403, АР Крим, м.Євпаторія, вул.Інтернаціональна, 146, ОКПО 20708592, ОФСС на випадок безрабіття м.Євпаторія, код 50040100, р/р№37173301900015, банк УДК в АРК м.Сімферополь, МФО 824026) заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 54,94грн.

3. В частині стягнення штрафу в сумі 7301,87грн. та пені в сумі 8,98грн. в позові відмовити.

4. Виконавчий документ видати у встановленому ст.258 КАС України порядку після набрання постановою законної сили.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Привалова А.В.