
241/108/18
3/241/47/2018
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.02.2018 року смт.Мангуш
Першотравневий районний суд Донецької області
у складі:
головуючого судді Демочко Д.О.
при секретарі Хоружому Є.В.
за участю
прокурора Третьяка Є.І.
представника УЗЕ в Донецькій області ОСОБА_1
правопорушника ОСОБА_2
розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшли від Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого в ТОВ «Здравниця Плюс», керуючого БВ «Бригантина», який зареєстрований та проживає в ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН: НОМЕР_1,
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,суд -
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом № 44 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією від 24.01.2018 року, ОСОБА_2,згідно рішення Урзуфскої сільської ради № 7/17-185 на підставі постанови №8 Урзуфської сільської виборчої комісії Мангушського району №00270, що також підтверджується протоколом вищезазначеної комісії №8 від 20.12.2016 року було обрано депутатом Урзуфської сільської ради 7 скликання по одномандатному округу.
ОСОБА_2, порушуючи вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», будучи депутатом Урзуфської сільської ради, згідно п.п «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, перебуваючи в приміщенні за адресою: Донецька область, Мангушський район, с. Урзуф, вул. Центральна, 54-Б, несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію за 2016 рік - 26.10.2017 року. Факт несвоєчасного подання підтверджується відомостями з Єдиного Державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно яких ОСОБА_2 подав щорічну декларацію за 2016 рік лише 26.10.2017 року. Час публікації на сайті - 13:31 година. Таким чином, депутат Урзуфської сільської ради Мангушського району Донецької області несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор та представник УЗЕ в Донецькій області у судовому засіданні вважали, що дії ОСОБА_2 вірно кваліфіковані за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, його провина у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення доведена, а тому до нього необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченому ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_2 провину у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП не визнав, та пояснив, що положення Закону України «Про запобігання корупції» він знав, намагався подати декларацію, заповнив її та відправив до реєстру, але не перевірив надходження її до реєстру. Про те, що декларація не дійшла до реєстру йому стало відомо під час перевірки прокуратури. Також зазначив, що порушення відбулося через його необізнаність щодо порядку відправки декларації, в подальшому зобов’язався не допускати подібних порушень.
Суд дослідивши матеріали справи, вважає що провина ОСОБА_2 повністю підтверджується матеріалами адміністративної справи.
Відповідно рішення Урзуфскої сільської ради № 7/17-185 на підставі постанови №8 Урзуфської сільської виборчої комісії Мангушського району №00270, що також підтверджується протоколом вищезазначеної комісії №8 від 20.12.2016 року, ОСОБА_2 було обрано депутатом Урзуфської сільської ради 7 скликання по одномандатному округу (а.с.13-15).
Відповіддю заступника сільського голови, встановлено, що депутат Урзуфської сільської ради ОСОБА_2, був ознайомлений з положеннями антикорупційного законодавства, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» уповноваженою особою сільської ради з питань запобігання та виявлення корупції ОСОБА_3. Ознайомлення проводилось в усній формі. Ніяких відомостей не складалося (а.с.12).
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 фактично подав декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2016 рік лише 26.10.2017 року, що підтверджується роздруківкою з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто після спливу строку, встановленого законом для подачі щорічної декларації (а.с.9).
Як вбачається з пояснень ОСОБА_2 він намагався у березні 2017 року відправити електронну декларацію до реєстру, але через несправність програми чи з інших причин вона не опублікувалася. Факт відправки декларації він не перевірив(а.с.20-21). Суд критично відноситься до цих пояснень, оскільки вони повністю спростовуються матеріалами справи.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_2 мав змогу своєчасно подати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2016 рік, але цього не зробив через неповажні причини. Будь-яких доказів поважності причин несвоєчасності подачі декларації ОСОБА_2 не надано.
При призначенні адміністративного стягнення ОСОБА_2, суд враховує характер вчиненого ним правопорушення, особу правопорушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, має постійне місце роботи, і тому вважає за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того, відповідно до п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_2 необхідно стягнути судовий збір в дохід держави.
Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6 ч.1, 221, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Визнати винним ОСОБА_2 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот пятдесят) гривень, на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійокна користь держави.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області у м. Маріуполі через Першотравневий районний суд Донецької області.
Суддя Д.О. Демочко