Рішення № 72406718, 21.02.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.02.2018
Номер справи
812/136/18
Номер документу
72406718
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

8.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

21 лютого 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/136/18

Луганський окружний адміністративний суду у складі:

головуючого судді - Петросян К.Є.,

при секретарі судового засідання - Дюкаревій М.І.,

за участю:

представника позивача - Яценко В.В.,

представника відповідача -Ханіної М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального провадження справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерпроект - Ойл» до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення від 17.11.2017 № 0030081304,-

ВСТАНОВИВ:

12.01.2018 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерпроект-Ойл» (далі ТОВ «Інтерпроект-Ойл» або позивач) до Головного управління ДФС у Луганській області (далі ГУ ДФС у Луганській області або відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового рішення, в обґрунтування якого позивач зазначив наступне.

Позивачем своєчасно було направлено, а Сєвєродонецьким відділенням ПАТ «Промінвестбанк» в Луганській області отримано до виконання за системою «Клієнт-банк» платіжні доручення на перерахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з поточного рахунку №26000619946410, відкритого в Сєвєродонецькому відділенні ПАТ «Промінвестбанк» в Луганській області, МФО 300012, а саме:

- від 29.02.2016 №468 на суму 34805,17 грн - єдиний внесок 22%, нарахований на заробітну платню за лютий 2016 року; отримано до виконання 29.02.2016, виконано 23.03.2016;

- від 15.03.2016 №473 на суму 676,83 грн - єдиний внесок 22%, нарахований на лікарняні за лютий 2016 року; отримано до виконання 15.03.2016, виконано 23.03.2016;

- від 08.04.2016 №475 на суму 30991,87 грн - єдиний внесок 22%, нарахований на заробітну платню за березень 2016 року; отримано до виконання 08.04.2016, виконано 06.05.2016.

Позивач зазначає, що вищевказані платежі єдиного внеску були прийняті до виконання за системою «Клієнт- банк» Сєвєродонецьким відділенням ПАТ «Промінвестбанк» в Луганській області своєчасно, в терміни згідно діючого законодавства, необхідні суми грошових коштів, потрібні для перерахування єдиного внеску, були в повному обсязі на рахунку позивача, однак зобов'язання на перерахування сум єдиного внеску вищевказаним банком не було здійснено у встановлений термін.

18.03.2016 та 20.04.2016 позивачем на адресу ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області направлені листи-заяви з питання щодо звільнення від відповідальності за несвоєчасне перерахування податків, зборів та інших платежів до бюджетів, у тому числі єдиного внеску, яке відбулось з вини Сєвєродонецького відділення ПАТ «Промінвестбанк» в Луганській області.

06.05.2016 ТОВ «Інтерпроект-Ойл» отримало відповідь ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області, якою позивачу повідомлено про не застосовування штрафної санкції у випадку несвоєчасного перерахування (неперерахування) єдиного внеску, податку на доходи фізичних осіб та військового збору з вини банку, у разі надання до ДПІ заяви з копіями платіжних документів, що засвідчують факт подання їх до установи банку.

20.10.2017 позивачем направлено до ГУ ДФС у Луганській області лист-заяву щодо звільнення від відповідальності за несвоєчасне перерахування єдиного внеску, яке відбулось з вини Сєвєродонецького відділення ПАТ «Промінвестбанк» в Луганській області.

22.11.2017 ТОВ «Інтерпроект-Ойл» отримано відповідь ГУ ДФС у Луганській області стосовно розгляду вищевказаної заяви, в якій зазначено про застосування до позивача штрафної санкції та пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску. Додатком до цього листа зазначалось оскаржуване рішення від 17.11.2017 № 0030081304, яке було відправлено поштою та отримано позивачем 28.11.2017.

28.11.2017 ТОВ «Інтерпроект-Ойл» направлено на адресу відповідача листа, яким повідомлено про застосування процедури оскарження податкового рішення до контролюючого органу вищого рівня.

Рішенням ДФС України від 29.12.2017 залишено без змін рішення ГУ ДФС у Луганській області від 17.11.2017 № 0030081304 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, а скаргу позивача - без задоволення.

Позивач вважає рішення ГУ ДФС у Луганській області від 17.11.2017 № 0030081304 незаконним, з огляду на те, що фактичні обставини несвоєчасного зарахування єдиного внеску з вини Сєвєродонецького відділення ПАТ «Промінвестбанк» в Луганській області не досліджено контролюючим органом. Тому просить суд визнати протиправним та скасувати повністю рішення ГУ ДФС у Луганській області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 17.11.2017 № 0030081304.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позов у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні пред'явленому позову, просив його задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти позовних вимог, надавши відзив на адміністративний позов, відповідно до якого пояснив наступне (а.с.41-42).

Відповідно до частини 2 статті 6 Закону України «про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464, платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та у повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади.

Згідно з частиною 8 статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску, роботодавці, зокрема, підприємства, установи та організації, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.

Частиною 12 статті 9 Закону № 2464 чітко визначено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Згідно із частиною 10 статті 9 Закону № 2464 днем сплати єдиного внеску вважається: у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів. Згідно наданих платіжних доручень терміни сплати єдиного внеску порушено.

За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Таким чином, відповідач вважає, що позивач зобов'язаний був до 20-го числа місяця, наступного за звітним сплачувати єдиний внесок.

Крім того, частиною 11 статті 9 Закону № 2464 передбачено, що уразі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Частиною 10 статті 25 Закону № 2464 визначено, що на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

У відповідності до пункту 2 частини 11 статті 25 Закону № 2464 орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум (до 01.01.2015 року - 10 відсотків, зміни внесені згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VІІІ).

Наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07 травня 2015 року за 508/26953, затверджено Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі Інструкція).

Пунктом 1 розділу VІІ Інструкції визначено, що за порушення норм законодавства про єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до платників, на яких згідно із Законом покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) відповідно до Закону.

Підпунктом 2 пункту 2 розділу VІІ Інструкції передбачено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення у період до 01 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення, починаючи з 01 січня 2015 року та надалі, накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 12 до цієї Інструкції.

Також зауважив, що єдиною підставою щодо неможливості своєчасного перерахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, на яку посилається позивач, є неможливість здійснити перерахування коштів з розрахункового рахунку, відкритого у Сєвєродонецькому відділенні ПАТ «Промінвестбанк» в Луганській області. В той час, у позивача наявний рахунок №26004212002720 в АБ «Укргазбанк». Отже, на думку відповідача , відкриття позивачем 02.03.2016 розрахункового рахунку в АБ «Укргазбанк» свідчить про неможливість виконання готівково-розрахункових операцій та відкриття рахунку в іншій установі банку. Тому у ТОВ «Інтерпроект-Ойл» була можливість своєчасно сплатити єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування через інший розрахунковий рахунок.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-74 КАС України, суд прийшов до такого.

Судом встановлено, що ТОВ «Інтерпроект-Ойл» є юридичною особою та як платник податків перебуває на обліку в ДПІ у м.Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 21.02.2018. Місцезнаходження: 93404, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.8-го Березня, буд. 15 (а.с. 49-51).

ТОВ «Інтерпроект-Ойл» були здійснені з поточного рахунку № 26000619946410, відкритого в Сєвєродонецькому відділенні ПАТ «Промінвестбанк» в Луганській області, платежі з податків та зборів до бюджетів за платіжними дорученнями:

- від 29.02.2016 № 468 на суму 34805,17 грн - єдиний внесок 22%, нарахований на заробітну платню за лютий 2016 року (а.с.30);

- від 15.03.2016 № 473 на суму 676,83 грн - єдиний внесок 22%, нарахований на лікарняні за лютий 2016 року (а.с.31);

- від 08.04.2016 № 475 на суму 30991,87 грн - єдиний внесок 22%, нарахований на заробітну платню за березень 2016 року (а.с.32).

Листами Сєвєродонецького відділення ПАТ «Промінвестбанк» у Луганській області вих. №113-3-274 від 24.11.2017 та вих.№113-3-9 від 11.01.2018 підтверджено надходження за системою «Клієнт-банк» до виконання платіжних доручень по поточному рахунку ТОВ «Інтерпроект-Ойл» № 26000619946410, 29.02.2016, 15.03.2016 та 08.04.2016 відповідно. Крім того, залишок коштів на поточному рахунку № 26000619946410 станом на 29.02.2016 становив 1918,44 грн, 15.03.2016 -195806,30 грн, 18.03.2016 - 195806,30 грн, 08.04.2016 - 129389,61 грн, 20.04.2016 - 129361,99 грн (а.с.27-29).

Разом з тим, платежі єдиного внеску були прийняті до виконання за системою «Клієнт-банк» Сєвєродонецьким відділенням ПАТ «Промінвестбанк» в Луганській області, зокрема:

- від 29.02.2016 № 468 на суму 34805,17 грн - 29.02.2016, однак фактично виконано банком 23.03.2016;

- від 15.03.2016 № 473 на суму 676,83 грн - 15.03.2016, проведено банком - 23.03.2016;

- від 08.04.2016 № 475 на суму 30991,87 грн - 08.04.2016, проведено банком - 06.05.2016 (а.с.30-32).

18.03.2016 за вих. № 7, 10, 11 та 20.04.2016 за вих. № 16, позивачем на адресу ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області направлені листи з проханням звільнити від відповідальності за несвоєчасне перерахування податків, зборів та інших платежів до бюджетів, у тому числі єдиного внеску, яке відбулось з вини Сєвєродонецького відділення ПАТ «Промінвестбанк» в Луганській області (а.с.9-11, 14).

Листом від 06.05.2016 за вих. № 5694/12-14-13-02/03 ДПІ в м.Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області повідомило ТОВ «Інтерпроект-Ойл», що не застосовує до суб'єкта господарювання штрафні санкції у випадку несвоєчасного перерахування (неперерахування) єдиного внеску, податку на доходи фізичних осіб та військового збору з вини банку у разі надання до ДПІ заяви з копіями платіжних документів, що засвідчують факт подання їх до установи банку (а.с.15).

19.10.2017 за вих. №7 позивачем направлено до ГУ ДФС у Луганській області лист щодо звільнення від відповідальності за несвоєчасне перерахування єдиного внеску, яке відбулось з вини Сєвєродонецького відділення ПАТ «Промінвестбанк» в Луганській області, яке отримано відповідачем 20.10.2017. Одночасно позивачем до заяви додано копії платіжних доручень від 29.02.2016 № 468, від 15.03.2016 № 473 та від 08.04.2016 № 475 (а.с.16).

17.11.2017 ГУ ДФС у Луганській області на підставі частини 10 та пункту 2 частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до ТОВ «Інтерпроект-Ойл» застосовано штраф у розмірі 13294,76 грн - 20% за період з 22.03.2016 по 06.05.2016 та нараховано пеню в сумі 566,83 грн (0,1% суми недоїмки), всього 13861,59 грн (а.с.18).

Вказане рішення направлено на адресу позивача листом ГУ ДФС у Луганській області від 22.11.2017 вих. № 3381/9/12-32-13-04, яке отримано позивачем 28.11.2017 поштою (а.с.17).

28.11.2017 за вих. №16 ТОВ «Інтерпроект-Ойл» направлено на адресу відповідача листа, яким повідомлено про застосування процедури оскарження податкового рішення до контролюючого органу вищого рівня (а.с.19).

30.11.2017 за вих. № 17 позивачем надіслано до ДФС України скаргу на рішення ГУ ДФС у Луганській області від 17.11.2017 № 0030081304, яка рішенням ДФС України від 29.12.2017 № 32246/6/99-99-11-02-02-75 залишена без задоволення, а рішення ГУ ДФС у Луганській області від 17.11.2017 № 0030081304 - без змін (а.с.20-26).

Розглядаючи правомірність винесеного відповідачем рішення від 17.11.2017 №0030081304, суд виходить з наступного.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-17 (далі Закон № 2464).

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно із абзацем першим частини 8 статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Відповідно до пункту 1 частини 10 статті 9 Закону № 2464 днем сплати єдиного внеску вважається, зокрема у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів;

В силу частини 11 статті 9 Закону № 2464 у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина 12 статті 9 Закону № 2564).

Згідно із частиною 10 статті 25 Закону № 2464 на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до пункту 2 частини 11 статті 25 Закону № 2464 орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції, у тому числі за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску - у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Як вбачається з матеріалів справи, здійснені з поточного рахунку ТОВ «Інтерпроект-Ойл» № 26000619946410, відкритого в Сєвєродонецькому відділенні ПАТ «Промінвестбанк» в Луганській області платежі, були прийняті банком до виконання своєчасно та в терміни, згідно діючого законодавства, що не заперечувалось сторонами у судовому засіданні.

Зокрема: платіжне доручення від 29.02.2016 № 468 на суму 34805,17 грн зі сплати єдиного внеску у розмірі 22% , нарахованого на заробітну платню за лютий 2016 року, отримано до виконання 29.02.2016, однак фактично банком перераховано суму єдиного внеску лише 23.03.2016;

-від 15.03.2016 № 473 на суму 676,83 грн зі сплати єдиного внеску у розмірі 22%, нарахованого на лікарняні за лютий 2016 року отримано банком - 15.03.2016, а перераховано фактично 23.02.2016;

- від 08.04.2016 № 475 на суму 30991,87 грн зі сплати єдиного внеску у розмірі 22%, нарахованого на заробітну платню за березень 2016 року отримано 08.04.2016, фактично перераховано банком - 06.05.2016.

При цьому, на рахунку позивача були необхідні суми грошових коштів, потрібні для перерахування єдиного внеску.

Вказані обставини підтверджуються як платіжними дорученнями так і листами Сєвєродонецького відділення ПАТ «Промінвестбанк» в Луганській області від 24.11.2017 вих. №113-3-274 та від 11.01.2018 вих.№113-3-9 (а.с. 27-29, 30-32).

Тобто, несвоєчасне перерахування єдиного внеску відбулось з вини Сєвєродонецького відділення ПАТ «Промінвестбанк» в Луганській області внаслідок порушення термінів перерахування, а не з вини позивача.

Відповідно до пункту 1.30 статті 1 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.2001 №2346-ІІІ (далі Закон №2346) платіжне доручення - розрахунковий документ, який містить доручення платника банку, здійснити переказ визначеної в ньому суми коштів зі свого рахунка на рахунок отримувача.

Згідно із пунктом 8.1 статті 8 Закону № 2346 банк зобов'язаний виконати доручення клієнта, що міститься в розрахунковому документі, який надійшов протягом операційного часу банку, в день його надходження.

Банк зобов'язаний виконати доручення клієнта, яке міститься в документі на переказ готівки, протягом операційного часу в день надходження цього документа до банку (пункт 8.2 статті 8 Закону № 2346) .

За порушення строків, встановлених пунктами 8.1 та 8.2 цієї статті, банк, що обслуговує платника, несе відповідальність, передбачену цим Законом (пункт 8.3 статті 8 Закону № 2346).

Відповідно до пункту 22.4 статті 22 Закону № 2346 під час використання розрахункового документа ініціювання переказу є завершеним:

для платника - з дати надходження розрахункового документа на виконання до банку платника;

для банку платника - з дати списання коштів з рахунка платника та зарахування на рахунок отримувача в разі їх обслуговування в одному банку або з дати списання коштів з рахунка платника та з кореспондентського рахунка банку платника в разі обслуговування отримувача в іншому банку.

Банки мають забезпечувати фіксування дати прийняття розрахункового документа на виконання.

Відповідно до пункту 1 частини 12 статті 25 Закону № 2464 органи доходів і зборів застосовують до банків фінансові санкції, зокрема за несвоєчасне перерахування або несвоєчасне зарахування на рахунки органів доходів і зборів сум єдиного внеску, фінансових санкцій, зазначених у частині одинадцятій цієї статті, нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка зазначених сум, розрахована за кожний день прострочення їх перерахування (зарахування), та накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не зарахованих (неперерахованих) сум.

Разом з тим, частиною 11 статі 25 Закону №2464, яка визначає фінансові санкції до суб'єктів господарювання за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування єдиного внеску, не передбачено застосування органом ДФС до суб'єкта господарювання штрафних санкцій у випадку несвоєчасного перерахування (неперерахування) єдиного внеску з вини банку.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий Кодекс України, який, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до пункту 129.6 статті 129 Податкового кодексу України за порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", з вини банку або органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, такий банк/орган сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених цим Кодексом, а також несе іншу відповідальність, встановлену цим Кодексом, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду. При цьому платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі таких податків, зборів та інших платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.

В силу пункту 2 частини 1 статті 1 Закону № 2464 єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

З системного аналізу норм чинного законодавства випливає, що норми Податкового Кодексу України (пункту 129.6 статті 129) поширюються на спірні правовідносини, оскільки збір єдиного внеску здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування, тобто до державного цільового фонду.

Відтак, суд вважає, що суб'єкт господарювання не може нести відповідальність за несвоєчасне виконання зобов'язання зі сплати єдиного внеску у випадку несвоєчасного його перерахування з вини банку, що мало місце в спірних правовідносинах.

Матеріалами справи підтверджено факт прийняття банком на виконання платіжних доручень ТОВ «Інтерпроект-Ойл» зі сплати єдиного внеску від 29.02.2016 № 468 на суму 34805,17 грн, від 15.03.2016 № 473 на суму 676,83 грн та від 08.04.2016 № 475 на суму 30991,87 грн, а тому у відповідача були відсутні підстави для застосування штрафних санкцій та пені відносно позивача.

За наведених обставин суд дійшов висновку про протиправність винесеного ГУ ДФС у Луганській області рішення від 17.11.2017 № 003008130 та відповідно його скасування.

Суд не приймає до уваги доводи відповідача про наявність у позивача розрахункового рахунку в іншій установі банку, зокрема № 26004212002720 в АБ «Укргазбанк», з якого, на його думку, позивач мав право здійснити переказ єдиного внеску, оскільки наявність іншого рахунку не виключає вини банку за несвоєчасне перерахування єдиного внеску.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду ТОВ «Інтерпроект-Ойл» згідно платіжного доручення від 09.01.2018 було сплачено судовий збір у розмірі 1762,00 грн (а.с.2), який підлягає стягненню на користь позивач з бюджетних асигнувань ГУ ДФС у Луганській області.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 132, 139, 205, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерпроект - Ойл» до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення від 17.11.2017 № 0030081304, - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення головного управління ДФС у Луганській області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 17.11.2017 № 0030081304.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Луганській області (код ЄДРПОУ 39591445, вул.Енергетиків, 72, м.Сєвєродонецьк, Луганська область, 93401) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерпроект - Ойл» (вул.8-го Березня, 15, м.Сєвєродонецьк, Луганська область, 93404) судовий збір у розмірі 1762,00 грн (одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення суду складено та підписано 26 лютого 2018 року.

Суддя К.Є. Петросян