
Справа№ 640/52/18
н/п 3/640/228/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" лютого 2018 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Муратова С.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Київського районного суду м. Харкова адміністративний матеріал, що надійшов з Головного управління ДФС у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка є головним бухгалтером ТОВ «НОВАКОРМ», мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, -
Встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 01.12.2017 при проведенні документальної перевірки Головним управлінням ДФС у Харківській області ТОВ «НОВАКОРМ» (податковий номер 40557266), за адресою: м. Харків, вул. Чернишевська, буд. 66, встановлено заниження податку на прибуток всього на загальну суму 36000 грн., в тому числі за 1 квартал 2017 року в сумі 36000 грн. та завищено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток у сумі 1067789 грн., в тому числі за 3 квартал 2017 рік у сумі 1067789 грн., чим порушення п.44.1 ст.44, п.п.134.1.1, п.134.1, ст..134, п.135.1 ст.135 Податкового кодексу України, п.3 ПСБО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затверджених Наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013 №73 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.02.2013 №336/22868 за №27/4248.
ОСОБА_1 в судове засідання не з’явилася, причини неявки суду не повідомила, про час і місце судового розгляду справи повідомлялася належним чином за вказаною в протоколі про адміністративне правопорушення адресою, а тому суд, у відповідності зі ст. 268 КУпАП, розглядає справу за її відсутності.
Суд, дослідивши докази по справі, приходить до наступного.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення та зауваження щодо змісту протоколу. При складання протоколу особі роз'яснюються її права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП.
Відповідно до п. 15 розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 02.07.2016 № 566, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.07.2016 за № 1046/29176, до Протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, та документи, що можуть свідчити про обставини, які пом'якшують або обтяжують відповідальність особи (за наявності). Кожний документ повинен мати свої реквізити (дату, назву, підписи тощо), містити достовірну інформацію та відповідати вимогам законодавства України про адміністративні правопорушення.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №220 від 15.12.2017 ОСОБА_1, працюючи головним бухгалтером ТОВ «НОВАКОРМ», вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, а саме: порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку (а.с. 1-2).
Згідно акту про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «НОВАКОРМ» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.06.2016 по 30.09.2017, валютного – за період з 10.06.2016 по 30.09.2017, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – за період з 10.06.2016 по 30.09.2017, перевіркою встановлено завищення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток у сумі 1067789 грн., в тому числі за 3 квартали 2017 року у сумі 1067789 грн. (а.с. 3-7).
Однак, за наявності акту про результати планової виїзної перевірки ТОВ «НОВАКОРМ» від 15.12.2017, яким встановлене завищення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток у сумі 1067789 грн., в тому числі за 3 квартали 2017 року у сумі 1067789 грн.,, до адміністративного матеріалу у відношенні ОСОБА_1 не доданий висновок про відсутність в діях останньої ознак складу кримінального правопорушення.
У відповідності до ст. 245 КУпАП, суд має повно, всебічно і об’єктивно з’ясувати обставини кожної справи, вирішуючи її в точній відповідності до вимог чинного законодавства.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 24Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р. (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Разом з тим суд роз'яснює, що відповідно до п. 5 розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 02.07.2016 № 566, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.07.2016 за № 1046/29176, не допускаються закреслювання або виправлення відомостей, що заносяться до Протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як Протокол підписаний особою, відносно якої він складений.
Аналізуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що вимоги ст. 256 КпАП України не виконані, протокол складено з порушенням зазначеної статті, у зв’язку із чим суд позбавлений можливості постановити обґрунтоване та законне рішення, а тому зазначені матеріали слід повернути до Головного управління ДФС у Харківській області для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст.ст.245, 278, 283, 284, 246, 248 КУпАП , -
Ухвалив:
Направити адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП до Головного управління ДФС у Харківській області для усунення виявлених недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя С.О. Муратова