Копія.Справа № 2-а-7868/09/1170
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2009 року Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Притули К.М.
при секретарі: Сириці І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом закритого акціонерного товариства «Елгран» до Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування рішення ,-
В С Т А Н О В И В:
Закрите акціонерне товариство «Елгран» звернулось до суду з позовом в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000752300/0 від 06 листопада 2009 року Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Кіровоградською міжрайонною державною податковою інспекцією було проведено виїзну планову документальну перевірку закритого акціонерного товариства «Елгран» з питань дотримання податкового та валютного законодавства, за наслідками якої було складено акт № 631/23-00/30620865 від 28.10.2009 року, яким встановлено порушення ст. 2, 3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.1991 р. № 1963-ХІІ в результаті чого занижено податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 50175,00 грн., у т.ч. за ІІІ та ІV квартал 2008 року у сумі 16725,00 грн., за 2009 рік у сумі 33450,00 грн. На підставі вказаного Акту Кіровоградською міжрайонною державною податковою інспекцією було винесене податкове повідомлення-рішення №0000752300/0 від 06.11.2009 року з вимогою до закритого акціонерного товариства «Елгран» сплатити податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у сумі 67719,00 грн. з яких 50175,00 грн. основний платіж та 12544,00 грн. штрафні санкції. Позивач, вважає вказане рішення відповідача таким, що не відповідає вимогам ст. ст. 1, 2 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», оскільки їх автомобілі БелАЗ зареєстровані у відділі територіального управління Держнаглядохоронпраці по Кіровоградській області і використовуються для перевезення вантажів на короткі відстані, а тому підпадають під код 8709 та не являються обєктами оподаткування.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Представники відповідача в судовому засіданні заперечили проти заявлених позовних вимог, в обґрунтування своєї позиції зазначили, що відповідно до оглядового листа-розяснення Державної податкової адміністрації України від 09.07.2009 р. № 14316/7/17-0317 «Щодо адміністрування податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», з якого вбачається, що великовантажні автомобілі самоскиди марки «БеЛАЗ», призначені для використання поза дорожньою мережею, є обєктом оподаткування, за УТКЗЕД визначені під кодом 8704 «Автомобілі вантажні» і відповідно оподатковуються за ставкою, встановленою ст.3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», залежно від обєму циліндрів двигуна, а тому просить позовні вимоги закритого акціонерного товариства «Елгран» залишити без задоволення.
Заслухавши пояснення представника позивача та представників відповідача, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що за результатами планової виїзної перевірки закритого акціонерного товариства «Елгран» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2008 року по 30.06.2009 року Кіровоградською міжрайонною державною податковою інспекцією складено Акт від 28.10.2009 року №631/23-00/30620865.
Актом перевірки встановлено порушення з боку закритого акціонерного товариства «Елгран» ст. ст. 2, 3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», а саме товариством не віднесені до обєктів оподаткування великовантажні автомобілі: автомобіль БеЛАЗ 7522 1991 року випуску, з обємом циліндрів двигуна 22300 куб. см., інв № 1204;автомобіль БеЛАЗ 7522 1990 року випуску, з обємом циліндрів двигуна 22300 куб. см., інв № 1145; автомобіль БеЛАЗ 7522 1991 року випуску, з обємом циліндрів двигуна 22300 куб. см., інв. № 1199; автомобіль БеЛАЗ 540 1989 року випуску, з обємом циліндрів двигуна 22300 куб. см., інв. № 01548; автомобіль БеЛАЗ 540 2000 року випуску, з обємом циліндрів двигуна 22300 куб. см., інв. № 1435; автомобіль БеЛАЗ 540 2000 року випуску, з обємом циліндрів двигуна 22300 куб. см., інв. №1436. Дані автомобілі зареєстровані у відділі Територіального управління Держохоронпраці по Кіровоградській області за закритим акціонерним товариством «Елгран».
На підставі вказаного Акту перевірки Кіровоградською міжрайонною державною податковою інспекцією винесено податкове повідомлення-рішення від 06 листопада 2009 року №0000752300/0, яким за порушення ст. ст. 2, 3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» визначено суму податкового зобовязання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) закритого акціонерного товариства «Елгран» у сумі 62 719 грн. з яких 50175 грн. основний платіж та 12 544 грн. штрафні (фінансові) санкції.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Згідно ст. 2 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» транспортні засоби, що не є об'єктами оподаткування: трактори на гусеничному ходу - код 8701 30; мотоцикли (включаючи мопеди) та велосипеди з установленим двигуном з об'ємом циліндра двигуна до 50 куб. см - код 8711 10; тільки автомобілі спеціального призначення швидкої допомоги та пожежні - код 8705; транспортні засоби вантажні, самохідні, що використовуються на заводах, складах, у портах та аеропортах для перевезення вантажів на короткі відстані, - код 8709; машини і механізми для сільськогосподарських робіт - коди 8432; 8433; тільки яхти, судна парусні і човни спортивні - коди 8903 91; 8903 92; 8903 99.
Судом встановлено, що автомобіль БеЛАЗ 7522 1991 року випуску, з обємом циліндрів двигуна 22300 куб. см., інв № 1204;автомобіль БеЛАЗ 7522 1990 року випуску, з обємом циліндрів двигуна 22300 куб. см., інв № 1145; автомобіль БеЛАЗ 7522 1991 року випуску, з обємом циліндрів двигуна 22300 куб. см., інв. № 1199; автомобіль БеЛАЗ 540 1989 року випуску, з обємом циліндрів двигуна 22300 куб. см., інв. № 01548; автомобіль БеЛАЗ 540 2000 року випуску, з обємом циліндрів двигуна 22300 куб. см., інв. № 1435; автомобіль БеЛАЗ 540 2000 року випуску, з обємом циліндрів двигуна 22300 куб. см., інв. №1436 зареєстровані в Держнаглядохоронпраці по Кіровоградській області згідно «Правил державної реєстрації та обліку великотоннажних автомобілів та інших транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування», затверджених наказом Держнаглядохоронпраці України 01.07.2004 №163.
В судовому засіданні було встановлено, що належні позивачу великовантажні автомобілі-самоскиди марки «БелАЗ» призначені для використання поза дорожньою мережею, виконують роботи технологічного циклу виробництва тільки у внутрішніх мережах підприємства, перевозять гірничу масу на короткі відстані, зареєстровані не органами Державної автомобільної інспекції, а Державним комітетом України по нагляду за охороною праці з видачею відповідних технічних паспортів, оскільки за своїми габаритами розмірами та ваговими характеристиками не відповідають Правилам дорожнього руху України та до місця експлуатації можуть транспортуватися своїм ходом лише за згодою ДАІ і дорожніх відомств.
З огляду на наведене, суд, приходить до висновку, що оскільки зазначені транспортні засоби не призначені для використання на дорогах загального користування, то їх власник не повинен платити податок, який є джерелом фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування.
Окрім того, положеннями підпункті 4.4.1 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», передбачено, що у разі коли норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обовязків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.
З огляду на наведені правові норми та встановлені у ході судового розгляду обставини, суд приходить до висновку, що вказані великотоннажні автомобілі фактично є елементами специфічного технологічного процесу виробництва позивача, оскільки забезпечують доставку гірської з карєра до дробильного виробництва. Вони не є обєктами оподаткування згідно із вимогами Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин», а тому позовні вимоги закритого підлягають задоволенню в повному обсязі акціонерного товариства «Елгран».
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 94, 162, 163 КАС України,
П О С Т А Н О В И В:
Позов закритого акціонерного товариства «Елгран» - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомленнярішення №0000752300/0 від 06 листопада 2009 року Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження .
Суддя-підпис
з оригіналом згідно
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду К.М. Притула
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 28 грудня 2009 року.