Ухвала суду № 72393908, 22.02.2018, Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
22.02.2018
Номер справи
607/12744/17
Номер документу
72393908
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

У Х В А Л А

22.02.2018 Справа №607/12744/17

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

в складі:

головуючого Ромазана В.В.

за участю секретаря Буцик О.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України в Тернопільській області, Головного Управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про зобов’язання надати довідку про розмір грошового забезпечення та про зобов’язання вчинити дії, щодо перерахунку пенсії, -

в с т а н о в и в :

15 листопада 2017 року ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області відкрито провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України в Тернопільській області, Головного Управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про зобов’язання надати довідку про розмір грошового забезпечення та про зобов’язання вчинити дії, щодо перерахунку пенсії та призначено її до судового розгляду.

15 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу Адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017 року.

У відповідності до п.10 ч.1 розділу VII перехідних положень КАС України в новій редакції, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Згідно ст.19 КАС України в новій редакції, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження. Відповідно до ст.20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1 - 3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Поданий ОСОБА_1 адміністративний позов стосується оскарження дій ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області щодо надання довідки про грошове забезпечення та зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області провести перерахунок пенсії позивачу.

Тобто, позивачем в одній позовній заяві об'єднані дві позовні вимоги, одна з яких (стосовно оскарження дій ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області) підсудна окружному адміністративному суду (на час відкриття провадження у справі).

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 21 КАС України, якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.

Згідно п.2 ч.1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

В силу ч.ч. 1, 2 ст. 30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

Враховуючи те, що ліквідаційна комісія управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області є органом державної влади, предметом спору є визнання дій ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області неправомірними, а відтак з врахуванням вимог чинного законодавства та предмета спору, такі позовні вимоги підсудні окружному адміністративному суду, тому суд приходить до висновку, що справу слід передати на розгляд Тернопільському окружному адміністративному суду.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 19, 20, 21, 29, 30, п.10 ч.1 розділу VII Перехідних положень КАС України, суд, -

у х в а л и в :

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України в Тернопільській області, Головного Управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про зобов’язання надати довідку про розмір грошового забезпечення та про зобов’язання вчинити дії, щодо перерахунку пенсії передати на розгляд Тернопільському окружному адміністративному суду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції, протягом 15 днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

СуддяОСОБА_2