
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
Справа № 758/7426/15-ц Головуючий у 1-й інстанції - Трегубенко Л.О. апеляційне провадження №22-ц/796/2750/2018 Доповідач - Рубан С.М.
У Х В А Л А
20 лютого 2018 року суддя Апеляційного суду м. Києва Рубан С.М., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою представника Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві - Тригуб Ольги Вікторівни на рішення Подільського районного суду м. Києва від 25 січня 2016 року у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва до ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Подільського районного суду м. Києва від 25 січня 2016 року у позові Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва до ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів - відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням суду, представник Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві - Тригуб Ольга Вікторівна подала апеляційну скаргу та клопотання про звільнення від сплати судового збору, посилаючись на те, що Законом України «Про державний бюджет України на 2018 рік» відсутні бюджетні асигнування органам Пенсійного фонду України на сплату судового збору, тому Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві фактично позбавлене можливості сплачувати судовий збір, оскільки не отримує коштів для сплати судового збору з Державного бюджету України.
Відповідно до п.8 ч.1 Розділу XIII Прикінцевих та перехідних положень ЦПК України у редакції Закону № 2147-VІІІ від 03 жовтня 2017 року, до утворення апеляційних судів в апеляційних округах їхні повноваження здійснюють апеляційні суди, у межах територіальної юрисдикції яких перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.
Відповідно до ч.6 ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», у разі ліквідації суду, що здійснює правосуддя на території відповідної адміністративно - територіальної одиниці (відповідних адміністративно-територіальних одиниць), та утворення нового суду, який забезпечує здійснення правосуддя на цій території, суд, що ліквідується, припиняє здійснення правосуддя з дня опублікування в газеті «Голос України» повідомлення голови новоутвореного суду про початок роботи новоутвореного суду.
Відповідно до п. 3 Розділу XII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 року № 1402 - VIII апеляційні суди, утворені до набрання чинності цим Законом, продовжують здійснювати свої повноваження до утворення апеляційних судів у відповідних апеляційних округах. Такі апеляційні суди у відповідних апеляційних округах мають бути утворені та розпочати здійснювати правосуддя не пізніше трьох років з дня набрання чинності цим Законом.
У зв'язку із зазначеним справа підлягає розгляду у порядку, встановленому ЦПК України у редакції Закону № 2147-УІП від 03 жовтня 2017 року.
Відповідно до ст.8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Враховуючи вищевикладене, Законом України «Про судовий збір» не передбачено звільнення від сплати судового збору юридичних осіб.
Таким чином, клопотання представника Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві - Тригуб Ольги Вікторівни про звільнення скаржника від сплати судового збору за подання апеляційної скарги не підлягає задоволенню.
Відповідно до підпункту 6 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», в редакції від 15.12.2017 року, за подання апеляційної скарги на рішення суду розмір ставки судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» в редакції, яка діяла на час подання позовної заяви, ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру становила 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» розмір мінімальної заробітної плати становить 1218 грн.
Таким чином, розмір судового збору за подання до суду позовної заяви становив 243,60 грн. (1218 грн. х 0,2)
Отже, скаржнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 365 грн. 40 коп. (243,60 грн. х 150%) на такий розрахунковий рахунок:
Отримувач коштів УДКС у Солом'янському районі
Код отримувача ( код за ЄДРПОУ) 38050812
Рахунок отримувача 31210206780010
Банк отримувача ГУ ДКСУ у м. Києві
Код банку отримувача(МФО) 820019
Код ЕДРПОУ суду 02894757
Відповідно до п. 26 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17 жовтня 2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» суд перед відкриттям провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. У зв'язку із цим суд повинен перевірити, щоб платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містили відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір. При цьому, наприклад, платіжне доручення повинно бути підписано відповідальним виконавцем банку і скріплено печаткою установи банку з відміткою про дату надходження та дату виконання платіжного доручення (пункт 2.14 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 (зі змінами).
Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути доказом сплати судового збору.
Тобто, скаржнику необхідно надати оригінал квитанції про сплату вказаних коштів.
Крім того, скаржнику необхідно подати до суду документи на підтвердження того, що він є правонаступником Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва, оскільки вказаних документів матеріали справи не містять.
Згідно ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Положенням ст. 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Оскільки вказані обставини перешкоджають розгляду справи в апеляційній інстанції, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст. 185,357 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву представника Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві - Тригуб Ольги Вікторівни про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги - відмовити.
Апеляційну скаргу представника Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві - Тригуб ОльгиВікторівни на рішення Подільського районного суду м. Києва від 25 січня 2016 року - залишити без руху.
Надати строк для усунення виявлених в ній недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали суду.
Роз'яснивши при цьому, що в разі не усунення у визначений судом термін недоліків апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута.
Суддя Рубан С.М.