Ухвала суду № 72390923, 23.02.2018, Фортечний районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Кіровський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
23.02.2018
Номер справи
404/17/17
Номер документу
72390923
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 404/17/17

Номер провадження 6-а/404/5/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2018 року м. Кропивницький

Кіровський районний суд м. Кіровограда

в складі:

головуючої судді - Панфілової А.В.

за участю секретаря - Мосійчук А.Г.

розглянувши в судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про встановлення способу та порядку виконання рішення суду, -

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернувся до суду з заявою встановлення способу та порядок виконання постанови Кіровського районного суду від 11 квітня 2017 року по справі № 404/17/17, стягнувши на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 551,20 грн. за рахунок бюджетних асигнувань виконавчого комітету Кіровоградської міської ради (ід.код 04055251).

В обгрунтування заяви зазначено, що на виконання постанови Кіровського районного суду від 11 квітня 2017 року по справі № 404/17/17, яка набрала чинності 25.04.2017 року, було видано виконавчий лист від 06.07.2017 року про стягнення на користь ОСОБА_1 судового збору у розмірі 551,20 грн. з Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Кіровоградської міської ради.

Згідно п.2 ст.6 Закону України "Про виконавче провадження" рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Відповідно до ст. 3 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний! орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна.

Відповідно до п. 6, 8 "Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 845 від 03.08.2011 року, ним було направлено виконавчий лист до Управління Державної казначейської служби України в м. Кропивницькому.

Проте, листом № 07-08/1881 від 10.10.2017 року виконавчий лист було повернуто без виконання на підставі того, що в Управлінні Державної казначейської служби в м. Кропивницькому відсутні рахунки, відкриті на Адміністративну комісію при виконавчому комітеті Кіровоградської міської ради, а тому проведення стягнення за даним виконавчим листом є неможливим.

Як з'ясувалося, Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Кіровоградської міської ради не є самостійною юридичною особою, являється лише структурним підрозділом виконкому Кіровоградської міської ради, а тому не має ідентифікаційного номеру.

На даний час постанова Кіровського районного суду від 11.04.2017 року в частині стягнення судового збору з Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Кіровоградської міської ради залишається невиконаною.

Судом встановлено, що на виконання постанови Кіровського районного суду від 11 квітня 2017 року по справі № 404/17/17, яка набрала чинності 25.04.2017 року, було видано виконавчий лист від 06.07.2017 року про стягнення на користь ОСОБА_1 судового збору у розмірі 551,20 грн. з Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Кіровоградської міської ради.

Згідно п.2 ст.6 Закону України "Про виконавче провадження" рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Відповідно до ст. 3 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна.

Відповідно до п. 6, 8 "Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 845 від 03.08.2011 року, мною було направлено виконавчий лист до Управління Державної казначейської служби України в м. Кропивницькому.

Проте, листом № 07-08/1881 від 10.10.2017 року виконавчий лист було повернуто без виконання на підставі того, що в Управлінні Державної казначейської служби в м. Кропивницькому відсутні рахунки, відкриті на Адміністративну комісію при виконавчому комітеті Кіровоградської міської ради, а тому проведення стягнення за даним виконавчим листом є неможливим.

Згідно з ст.124 Конституції України та ст.14 Кодексу адміністративного судочинства України постанови в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України незалежно від обраного судом способу захисту порушеного орава позивача (зобов'язання відповідача вчинити певні дії чи стягнення з нього коштів).

Статтею 378 КАС України передбачено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення у разі неможливості його виконання у встановленими раніше порядку і способом.

Так, згідно зі статтею 10 та 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органами місцевого самоврядування є сільські, селищні, міські ради.

Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділу управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Відповідно до п. 1,3 ст. 16 Закону органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.

Згідно п.6 ст. 2 Бюджетного кодексу України бюджетне асигнування - повноваження розпорядника бюджетних коштів, надане відповідно до бюджетного призначення, на взяття бюджетного зобов'язання та здійснення платежів, яке має кількісні, часові та цільові обмеження.

Статтею 54 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що відділи управління та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, сільському, селищному, міському голові, голові районної у місті ради. Міський голова є розпорядником бюджетних коштів.

З урахуванням того, що Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Кіровоградської міської ради не є самостійною юридичною особою, а являється лише виконавчим органом Кіровоградської міської ради, підпорядковується виконавчому комітету та фінансується за рахунок бюджетних призначень виконавчого комітету, то і стягнення судового збору має бути здійснено за рахунок бюджетних асигнувань виконавчого комітету Кіровоградської міської ради.

Тож, встановлення способу та порядку виконання постанови Кіровського районного суду від 11 квітня 2017 року по справі № 404/17/17, шляхом стягнення судового збору на користь заявника за рахунок бюджетних асигнувань саме виконавчого комітету Кіровоградської міської ради, не змінить судове рішення по суті позовних вимог, а лише надасть заявнику змогу реалізувати його виконання з метою захисту прав та інтересів стягувача.

Крім того, станом на час розгляду заяви міська рада змінила назву , тому стягненню підлягає сума з бюджетних асигнувань виконавчого комітету Міської ради м. Кропивницького.

На підставі викладеного, керуючись ст. 139, 378 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення способу та порядку виконання рішення суду задовольнити.

Встановити спосіб та порядок виконання постанови Кіровського районного суду від 11 квітня 2017 року по справі № 404/17/17, стягнувши на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 551,20 грн. за рахунок бюджетних асигнувань виконавчого комітету Міської ради м. Кропивницького (ід.код 04055251).

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги протягом 15 днів з дня проголошення ухвали.

Суддя Кіровського

районного суду

м.Кіровограда А. В. Панфілова