
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
23 лютого 2018 року м. Харків Справа №645/1790/17
Суддя Харківського окружного адміністративного суду О.В. Панченко, розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
За позовом ОСОБА_1 .
до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради .
про зобов'язання вчинити певні дії;-.
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1, 24.04.2017 року звернувся до Фрунзенського районного суду м.Харкова з адміністративним позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради від 17.01.2017 року про зменшення ОСОБА_1 державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї на 40% за період 01.12.2016 року по 31.05.2017 року;
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради прийняти рішення про призначення ОСОБА_1 державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї за період 01.12.2016 року по 31.05.2017 року у відповідності до вимог Закону України "Про допомогу малозабезпеченим сім'ям".
28.04.2017 року ухвалою Фрунзенського районного суду м.Харкова відкрите провадження по справі та призначено судове засідання на 29.05.2017 року.
Ухвалою Фрунзенського районного суду м.Харкова від 21.08.2017 року залишено без розгляду адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії у зв'язку з пропущенням строку звернення до суду.
Не погоджуючись з вищевказаною ухвалою суду, ОСОБА_1 звернулась з апеляційною скаргою до Харківського апеляційного адміністративного суду 28.08.2017 року. Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 06.11.2017 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Фрунзенського районного суду м.Харкова від 21.08.2017 року.
За наслідками розгляду апеляційної скарги, Харківським апеляційним адміністративним судом прийнято ухвалу про задоволення апеляційної скарги ОСОБА_1, в наслідок чого ухвалу Фрунзенського районного суду м.Харкова від 21.08.2017 року скасовано та направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.
Ухвалою від 04.01.2018 року адміністративну справу №645/1790/17 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії, вирішено передати на розгляд до Харківського окружного адміністративного суду.
Дослідивши матеріали справи та норми діючого законодавства, суд доходить наступних висновків:
Відповідно п.п.10 п.1 Перехідних положень КАС України, в редакції, що набрав законної сили 15 грудня 2017 року, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Отже, заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу та не можуть бути передані за підсудністю, відповідно до пп.12 п.1 Перехідних положень КАС України
З вищенаведеного вбачається, що відносно справ, які були подані до суду до набрання чинності новою редакцією Кодексу адміністративного судочинства, повинні бути розглянуті тими ж судами, до яких відповідна заява чи скарга надійшла. Будь-яка передача справ не передбачається.
Частиною 3 ст. 30 КАС України встановлено, що справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.
Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. (ч. 2 ст. 19 Конституції України).
"На підставі" означає, що суб'єкт владних повноважень, крім того, що має бути утворений у порядку, визначеному Конституцією та законами України, зобов'язаний діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним.
"У межах повноважень" означає, що суб'єкт владних повноважень повинен приймати рішення, а дії вчиняти відповідно до встановлених законом повноважень, не перевищуючи їх. Під встановленими законом повноваженнями прийнято розуміти як ті, на наявність яких прямо вказує закон - так звані "прямі повноваження", так і повноваження, які прямо законом не передбачені, але безпосередньо випливають із положень закону і є необхідними для реалізації суб'єктом владних повноважень своїх функцій (завдань) так звані "похідні повноваження".
"У спосіб" означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний дотримуватися встановленої законом процедури і форми прийняття рішення або вчинення дії і повинен обирати лише визначені законом засоби.
Фрунзенський районний суд м.Харкова, передаючи справу на розгляд Харківському окружному адміністративному суду, не врахував усі норми Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки, вимоги для передачі справ, провадження у яких відкрито до набрання чинності новою редакцією Кодексу, за підсудністю не міститься.
Положеннями п.2 ч.1 ст. 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Частиною 6 ст. 29 встановлено, що питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що дана справа повинна бути розглянута Фрунзенським районним судом м.Харкова, який відкрив провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 20, 29, 30 п.п.10, 12 п.1 Перехідних положень КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Адміністративну справу №645/1790/17 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради про зобов'язання вчинити певні ді, передати на розгляд до Фрунзенського районного суду м.Харкова.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя О.В. Панченко