
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
Справа № 819/28/18
22 лютого 2018 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Мандзія О.П., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження в місті Тернополі питання про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області про зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області про:
- зобов'язання управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області усунути порушення нарахування та виплати пенсії шляхом направлення довідки до пенсійної справи ОСОБА_1 за № 1,90Е+09 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням надбавок, які були мені встановлені на момент призначення пенсії, саме: посадовий оклад - відповідно до діючої ставки, оклад за військове звання - відповідно до діючої ставки, надбавка за стаж служби - відповідно до діючої ставки, але не менше 45%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 15%, надбавка за виконання особливо важливих завдань - 50%, щомісячна премія - 77%,
- зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області з 01.01.2016 р. здійснити перерахунок та виплату призначеної пенсії з урахуванням надбавок, які були мені встановлені на момент призначення пенсії, саме: посадовий оклад - відповідно до діючої ставки, оклад за військове звання - відповідно до діючої ставки, надбавка за стаж служби - відповідно до діючої ставки, але не менше 45%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 15%, надбавка за виконання особливо важливих завдань - 50%, щомісячна премія - 77%.
Ухвалою судді Тернопільського окружного адміністративного суду від 09 січня 2018 року позовну заяву було залишено без руху та надано строк, достатній для усунення недоліків позовної заяви, із зазначенням способу їх усунення. Недоліки позовної заяви усунуто позивачем у строк, встановлений судом.
Ухвалою судді від 22 січня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено судове засідання на 22.02.2018 р. о 10:30 год.
В судове засідання, призначене на 22.02.2018 р. о 10:30 год. позивач не з'явився, не повідомивши суду причини своєї неявки, про дату, час і місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Представник відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області в судове засідання на з'явився, не повідомивши суду причини своєї неявки, про дату, час і місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Через канцелярію суду 07.02.2018 р. представником відповідача було подано відзив на позовну заяву, у якому просить відмовити в задоволенні позову (а.с.29-31).
Представник відповідача Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області в судове засідання на з'явився, проте 02.02.2018 р. представник відповідача подав відзив на позов, у якому просить відмовити в задоволенні позову, а також розглядати справу за відсутності представника відповідача (а.с.23-25).
Враховуючи положення ч.3 ст.194, ч. 9 ст. 205, ч. 4 ст. 229 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розгляду питання про зупинення провадження у справі в порядку письмового провадження без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України), суд має право зупинити провадження у справі у разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Згідно із, ч. 7 статті 290 КАС України встановлено, що ухвала про відкриття Верховним Судом провадження у зразковій справі публікується на офіційному веб-порталі судової влади України, а також в одному із загальнодержавних друкованих засобів масової інформації не пізніше ніж за десять днів до дати судового засідання для розгляду зразкової справи.
Згідно ч. 1 ст. 291 КАС України, суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
Судом встановлено, що 02.02.2018 р. на офіційному веб-порталі судової влади України Верховним Судом опубліковано ухвалу від 02.02.2018 р. про відкриття провадження у зразковій адміністративній справі № Пз/9901/1/18 802/2196/17-а за позовом до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії.
З вказаної ухвали Верховного Суду від 02.02.2018 р., встановлено, що у зразковій справі позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області щодо нескладання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, передбаченою Додатком №2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 та Постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», починаючи з 01 січня 2016 року, а також ненаправлення такої нової довідки до Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області для подальшого перерахунку пенсії;
- зобов'язати Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2700,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник поліції - 2200,00 грн., надбавка за стаж служби (40%) - 1960,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 95% - 6517,00 грн., премія (55%) - 7357,35 грн., а всього - 20734,35 грн.;
- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Ліквідаційної комісії подати в установлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду.
Ухвалу Верховного Суду від 02.02.2018 про відкриття провадження у зразковій справі опубліковано на офіційному веб-порталі судової влади України: https://supreme.court.gov.ua/supreme/pro_sud/zrazkova-sprava/9901-1-18, а також внесено до Єдиного державного реєстру судових рішень (реєстраційний номер судового рішення 71979490).
Верховним Судом визначено, що ознаками типової справи, в якій може бути ухвалено рішення цієї зразкової справи, є такі:
1) позивач - пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якому призначено пенсію згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб";
2) відповідач - Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області (вул.Театральна, 10, м. Вінниця, 21050);
3) третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21000);
3) предмет спору: бездіяльність відповідача щодо нескладання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та ненаправлення її до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області; зобов'язання відповідача виготовити на направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення.
Згідно з пунктом 21 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Порівняльний аналіз предмету та підстав позову в адміністративних справах №819/28/18 та №802/2196/17 є підставою для висновку, що справа яка перебуває на розгляді у Верховному Суді та дана адміністративна справа мають ознаки типової справи відповідно до положень пункту 21 статті 4 КАС України, а саме: відповідачами у них є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Особливості провадження у типовій справі визначені статтею 291 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до частини першої цієї статті суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
Частиною третьою статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Відповідно до пункту 9 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного суду у зразковій справі.
За таких обставин, беручи до уваги відкриття Верховним Судом провадження у зразковій справі та відповідність даної справи ознакам типової адміністративної справи, зважаючи на обов'язковість висновків Верховного Суду, викладених у рішенні за результатами розгляду зразкової справи, для суду, який розглядає типову справу, суд дійшов висновку про наявність підстав для зупинення провадження у справі № 819/28/18 до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій адміністративній справі №802/2196/17-а.
На підставі викладеного, керуючись статтями 248, 256, 290, 291 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву про зупинення провадження у справі задовольнити.
Провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області про зобов'язання вчинити дії. зупинити до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій адміністративній справі № 802/2196/17-а.
Повідомити учасників справи, що відповідно до ч. 2 ст. 291 КАС України, провадження у типовій справі підлягає відновленню з дня набрання законної сили рішенням Верховного Суду у відповідній зразковій справі.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили в порядку визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Головуючий суддя Мандзій О.П.
копія вірна
Суддя Мандзій О.П.