
справа № 279/172/18
Номер провадження 2-а/279/87/18
УХВАЛА
іменем України
23 лютого 2018 року Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
у складі головуючого судді Коренюка В.П.,
при секретарі Подвисоцькій Т.В.,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Коростені Житомирської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Сарненського районного відділу у м. Сарни управління Державної міграційної служби в Рівненській області про визнання неправомірним та скасування рішення,-
в с т а н о в и в :
10 січня 2018 року до Коростенського міськрайонного суду Житомирської області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1) до Сарненського районного відділу у м. Сарни управління Державної міграційної служби в Рівненській області (місцезнаходження: Рівненська обл., Сарненський р-н, м. Сарни вул. Демократична, 46) про визнання неправомірним та скасування рішення.
12 січня 2018 року Коростенським міськрайонним судом Житомирської області ухвалено відкрити загальне позовне провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Сарненського районного відділу у м. Сарни управління Державної міграційної служби в Рівненській області про визнання неправомірним та скасування рішення.
Сторони в судове засідання не з'явилися, повідомлені належним чином про дату, час та місце розгляду справи.
Представник позивача ОСОБА_2, яка діє відповідно до довіреності від 10 січня 2018 року, подала до суду клопотання про направлення справи до суду за місцем знаходження відповідача, а судове засідання просила проводити у її відсутності та у відсутності позивача, без фіксування технічними засобами.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про наступне.
Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Частиною першою ст.20 Кодексу адміністративного судочинства України визначено вичерпний перелік адміністративних справ, які розглядаються місцевими загальними судами. Згідно пункту 3 частини 1 вказаної статті передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію.
Окрім цього, статтею 288 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено особливості провадження у справах за адміністративними позовами з приводу примусового повернення чи примусового видворення іноземців або осіб без громадянства за межі території України. Позовні заяви іноземців та осіб без громадянства щодо оскарження рішень про їх примусове повернення в країну походження або третю країну, а також позовні заяви центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України подаються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органу охорони державного кордону чи Служби безпеки України або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.
Суб'єктом владних повноважень, неправомірність дій якого оскаржує позивач, є територіальний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, а саме, Сарненський районний відділ у м. Сарни Управління Державної міграційної служби в Рівненській області, місцезнаходження якого є: м. Сарни, вул. Демократична, 46.
Наведені обставини вказують на те, що зазначений спір не відноситься до територіальної підсудності Коростенського міськрайонного суду Житомирської області.
Згідно з п.3 ч.1 ст.29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Справа предметно та територіально підсудна Сарненському районному суду Рівненської області, а тому з метою забезпечення справедливого та неупередженого судового розгляду, суд вважає, що справу слід передати на розгляд вказаного суду.
Відповідно до частини першої, другої статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Керуючись ст. 19, 20, 29, 288 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ухвалив :
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Сарненського районного відділу у м. Сарни управління Державної міграційної служби в Рівненській області про визнання неправомірним та скасування рішення - направити для розгляду у Сарненський районний суд Рівненської області.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до пункту 15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції закону № 2147-VІІІ від 03 жовтня 2017 року, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Суддя Коростенського міськрайонного суду
Житомирської області ОСОБА_3