Рішення № 72384164, 20.02.2018, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.02.2018
Номер справи
803/2031/17
Номер документу
72384164
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 лютого 2018 року Справа № 803/2031/17

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сороки Ю.Ю.,

при секретарі судового засідання Іванченко О.О.,

за участю позивача ОСОБА_1,

представника позивача ОСОБА_2,

представника відповідача Федорчук І.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (43000, АДРЕСА_1) до Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області (43010, Волинська область, м. Луцьк, Київський майдан, 4) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0293681303 від 18.12.2017 року яким, за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних на суму 31 114 гривень 91 копійок з податку на додану вартість, до позивача застосовані штрафні санкції в розмірі 3 112 гривень 50 копійок.

Позивач вважає податкове повідомлення-рішення №0293681303 від 18.12.2017 року протиправним та таким, що підлягає скасуванню, виходячи з наступного.

Позивач зазначає, що 14 серпня 2017 року перед початком реєстрації електронних документів отримав електронний витяг щодо суми податку, на яку платник податків має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН системи електронного адміністрування ПДВ №146488 від 14.08.2017 року, на суму 139 917 грн. 74 коп. на яку позивач має право зареєструвати податкові накладні.

14 серпня 2017 року позивачем здійснено електронну обробку підписів та автоматичне надсилання документів, що підлягали реєстрації в ДФС. Загальна сума всіх податкових накладних склала 129 670 гривень 52 копійки. До кінця робочого дня частина податкових накладних була зареєстрована і позивач отримав повідомлення про їх реєстрацію.

Проте, при відправленні 14.08.2017, з граничним терміном відправлення 15.08.2017 року, податкових накладних: від 20.07.2017 року №43, №45 від 21.07.2017 року, №46 від 24.07.2017 року, №62 від 26.07.2017 року, №69 від 26.07.2017 року, №73 від 27.07.2017 року, №74 від 28.07.2017 року, №77 від 31.07.2017 року, №79 від 31.07.2017 року, повідомлення про реєстрацію не находили, а тому ОСОБА_1 прийнято рішення про повторне відправлення вказаних податкових накладних до ДФС 16.08.2017 року. Вказані податкові накладні були зареєстровані в єдиному реєстрі податкових накладних 16.08.2017 року.

Позивач акцентує увагу на тому, що податкові накладні від 20.07.2017 року №43, №45 від 21.07.2017 року, №46 від 24.07.2017 року, №62 від 26.07.2017 року, №69 від 26.07.2017 року, №73 від 27.07.2017 року, №74 від 28.07.2017 року, №77 від 31.07.2017 року, №79 від 31.07.2017 року відправлені до єдиного реєстру податкових накладних 14 серпня 2017 року об 13 годині 18 хвилин, а отже з дотриманням граничних термінів реєстрації податкових накладних. Відповідно до п.201.10 статті 201 Податкового кодексу України якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Тобто рішення відповідача про прийняття чи неприйняття податкових накладних повинна була б надійти до 23-ї години 14 серпня 2017 року, в межах граничного терміну реєстрації.

Враховуючи наведені обставини позивач вважає, що в його діях відсутня вина щодо несвоєчасної реєстрації податкових накладних, а тому у відповідача були відсутні правові підстави для застосування штрафних санкцій в розмірі 3 112 гривень 50 копійок, у зв'язку з чим податкове повідомлення-рішення №0293681303 від 18.12.2017 року протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Відповідач позов не визнав. 17 січня 2018 року надав суду відзив на позовну заяву в якому зазначив, що Головним управлінням ДФС України у Волинській області проведено камеральну перевірку термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям-платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, за результатами якої складений акт від 16.11.2017 року №14036/03-20-13-03/.

Під час перевірки встановлено, що податкові накладні від 20.07.2017 року №43, №45 від 21.07.2017 року, №46 від 24.07.2017 року, №62 від 26.07.2017 року, №69 від 26.07.2017 року, №73 від 27.07.2017 року, №74 від 28.07.2017 року, №77 від 31.07.2017 року, №79 від 31.07.2017 року з граничним терміном реєстрації 15.08.2017 року, зареєстровані фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 16.08.2017 року, а отже з порушенням граничних термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних встановлених п.201.10 статті 201 ПК України.

За порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних на суму 31 114 гривень 91 копійок з податку на додану вартість, до позивача застосовані штрафні санкції в розмірі 3 112 гривень 50 копійок про що винесене податкове повідомлення-рішення №0293681303 від 18.12.2017 року.

Відповідач вважає, що вказане податкове повідомлення-рішення винесене з дотриманням вимог чинного законодавства, оскільки відповідальність за своєчасну реєстрацію вищенаведених податкових накладних покладено на позивача.

Відповідно до пунктів 12, 13 та 14 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних затвердженого Постановою КМУ від 29.12.2010 року №1246 (зі змінами і доповненнями) після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

Згідно п.25 Порядку платник податку через електронний кабінет шляхом перегляду в режимі реального часу має доступ до даних Реєстру щодо складених ним чи його контрагентами податкових накладних та/або розрахунків коригування, а відтак позивач повинен був перевірити факт відсутності квитанції про прийняття податкових накладних та їх реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних та здійснити їх повторну відправку до закінчення операційного дня 14.08.2017 року або 15.08.2017 року.

ОСОБА_1 податкові накладні №43 від 20.07.2017 року, №45 від 21.07.2017 року, №46 від 24.07.2017 року, №62 від 26.07.2017 року, №69 від 26.07.2017 року, №73 від 27.07.2017 року, №74 від 28.07.2017 року, №77 від 31.07.2017 року, №79 від 31.07.2017 року повторно подані на реєстрацію лише 16.08.2017 року, а отже з порушенням граничних термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних встановлених п.201.10 статті 201 ПК України.

У зв'язку з чим, податковим органом правомірно застосовані до позивача штрафні санкції передбачені статтю 1201 Податкового кодексу України в розмірі 3 112 гривень 50 копійок, а відтак позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Позивачем 15 січня 2018 року подано до суду відповідь на відзив Головного управління ДФС України у Волинській області, в якому зазначив, що нормативно-правовими актами не передбачено алгоритму дій платника податку у випадку, коли від ДФС не надходить квитанція про прийняття/неприйняття податкових накладних направлених на реєстрацію в єдиний реєстр податкових накладних. Оскільки, реєстрація відбувається в автоматичному режимі, немає жодних інструкцій для платника, яку кількість разів повторно відправляти на реєстрацію податкові накладні.

Відповідачем 18.01.2018 року подано до суду заперечення до відповіді на відзив, в яких відповідач наголошував на тому, що алгоритм дій платника податків під час реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних визначений Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних затвердженого Постановою КМУ від 29.12.2010 №1246 (зі змінами і доповненнями), а тому позивач безпідставно посилається на відсутність правових норм, що регулюють подібні правовідносини, у зв'язку з чим в задоволенні позову просив відмовити повністю.

В судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали та просили суд позов задовольнити повністю.

Представник відповідача просив суд в задоволенні позову відмовити.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази, судом встановлені наступні обставини.

Головним управлінням ДФС України у Волинській області проведено камеральну перевірку термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям-платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1.

За результатами перевірки Головним управлінням ДФС у Волинській області складений акт від 16.11.2017 року №14036/03-20-13-03/ в якому зафіксовано, що згідно проведеного аналізу Єдиного реєстру податкових накладних встановлено порушення термінів реєстрації податкових накладних, а саме: від 20.07.2017 року №43 дата реєстрації 16.08.2017 року, з граничним терміном реєстрації 15.08.2017 року; №45 від 21.07.2017 року, дата реєстрації 16.08.2017 року, з граничним терміном реєстрації 15.08.2017 року; №46 від 24.07.2017 року, дата реєстрації 16.08.2017 року, з граничним терміном реєстрації 15.08.2017 року; №62 від 26.07.2017 року, дата реєстрації 16.08.2017 року, з граничним терміном реєстрації 15.08.2017 року; №69 від 26.07.2017 року, дата реєстрації 16.08.2017 року, з граничним терміном реєстрації 15.08.2017 року; №73 від 27.07.2017 року, дата реєстрації 16.08.2017 року, з граничним терміном реєстрації 15.08.2017 року; №74 від 28.07.2017 року, дата реєстрації 16.08.2017 року, з граничним терміном реєстрації 15.08.2017 року; №77 від 31.07.2017 року, дата реєстрації 16.08.2017 року, з граничним терміном реєстрації 15.08.2017 року; №79 від 31.07.2017 року, дата реєстрації 16.08.2017 року, з граничним терміном реєстрації 15.08.2017 року.

За таких підстав контролюючим органом зроблений висновок про порушення фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, у зв'язку з чим винесене податкове повідомлення-рішення №0293681303 від 18.12.2017 року яким, за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних на суму 31 114 гривень 91 копійок з податку на додану вартість, до позивача застосовані штрафні санкції в розмірі 3 112 гривень 50 копійок на підставі статті 1201 Податкового кодексу України.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає про наступне.

Відповідно до п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно частин 1-5 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Відповідно до ч.9-10 пункту 201.10 статті 201 ПК України датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Як вбачається з матеріалів справи позивач, як доказ направлення податкових накладних до Єдиного реєстру, посилається на витяги з програми M.E.DOK (властивості документа) в паперовій формі, що додані позивачем до податкових накладних №43 від 20.07.2017 року, №45 від 21.07.2017 року, №46 від 24.07.2017 року, №62 від 26.07.2017 року, №69 від 26.07.2017 року, №73 від 27.07.2017 року, №74 від 28.07.2017 року, №77 від 31.07.2017 року, №79 від 31.07.2017 року.

З наданого позивачем витягів в паперовій формі з програми M.E.DOK (властивості документа) вбачається, що вказані податкові накладні відправлені на реєстрацію 14.08.2017 року. Проте, відмітки про їх отримання податковим органом в зазначеному витязі відсутні.

Також, з витягів в паперовій формі з програми M.E.DOK вбачається, що позивачем 16.08.2017 року відправлені, вказані вище податкові накладні, які отримані податковим органом 16.08.2017 року згідно квитанції №1.(а.с.11-28)

З урахуванням викладеного, суд вказує на те, що відповідно до ч.9-10 пункту 201.10 статті 201 ПК України належним та допустимим доказом реєстрації податкової накладної є виключно квитанція в якій фіксується дата та час надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Відповідно до положень пунктів 11-15 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджених Постановою КМУ України від 29.12.2010 року №1246, після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.

Після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки податкової накладної.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.

Отже, як Податковим кодексом України так і Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджених Постановою КМУ України від 29.12.2010 року №1246 чітко передбачений вичерпний перелік дій контролюючого органу у разі отримання ним податкової накладної від платника податку, за результатами яких, в будь-якому випадку платнику податку надсилається квитанція про прийняття, неприйняття або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем 16.08.2017 року відправлені, а податковим органом отримані податкові накладні 16.08.2017 року про що сформовані квитанції №1, що з системного аналізу ч.9-10 пункту 201.10 статті 201 ПК України пунктів 11-15 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджених Постановою КМУ України від 29.12.2010 року №1246 свідчить про недотримання позивачем граничних строків реєстрації податкових накладних Єдиного реєстру податкових накладних.

Суд не бере до уваги твердження позивача про те, що ним дотримані строки реєстрації податкових накладних, оскільки доказів надходження вказаних податкових накладних до контролюючого органу у строки встановлені Податковим кодексом України та Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджених Постановою КМУ України від 29.12.2010 року №1246 не надані.

Також суд звертає увагу на те, що відповідно до статті 10 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" №851-IV від 22.05.2003 року відправлення та передавання електронних документів здійснюються автором або посередником в електронній формі за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем або шляхом відправлення електронних носіїв, на яких записано цей документ.

Якщо автор і адресат у письмовій формі попередньо не домовилися про інше, датою і часом відправлення електронного документа вважаються дата і час, коли відправлення електронного документа не може бути скасовано особою, яка його відправила. У разі відправлення електронного документа шляхом пересилання його на електронному носії, на якому записано цей документ, датою і часом відправлення вважаються дата і час здавання його для пересилання.

Згідно статті 11 цього Закону, електронний документ вважається одержаним адресатом з часу надходження авторові повідомлення в електронній формі від адресата про одержання цього електронного документа автора, якщо інше не передбачено законодавством або попередньою домовленістю між суб'єктами електронного документообігу.

Якщо попередньою домовленістю між суб'єктами електронного документообігу не визначено порядок підтвердження факту одержання електронного документа, таке підтвердження може бути здійснено в будь-якому порядку автоматизованим чи іншим способом в електронній формі або у формі документа на папері. Зазначене підтвердження повинно містити дані про факт і час одержання електронного документа та про відправника цього підтвердження.

У разі ненадходження до автора підтвердження про факт одержання цього електронного документа вважається, що електронний документ не одержано адресатом.

Якщо автор і адресат у письмовій формі попередньо не домовилися про інше, електронний документ вважається відправленим автором та одержаним адресатом за Їх місцезнаходженням (для фізичних осіб - місцем проживання), у тому числі якщо інформаційна, телекомунікаційна, інформаційно-телекомунікаційна система, за допомогою якої одержано документ, знаходиться в іншому місці. Місцезнаходження (місце проживання) сторін визначається відповідно до законодавства.

До матеріалів справи позивачем наданий договір №210720171 від 21.07.2017 року про визнання електронних документів в підпункті 2.1 пункту 3 якого передбачено, що платник податків має право повторно передати податкові документи в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку у разі неотримання першої квитанції від органу ДФС або при надходженні другої квитанції про неприйняття податкових документів в електронному вигляді.

Пунктом 5 підпунктом 1 договору передбачено, що у разі виникнення спірних питань, пов'язаних з автентичністю податкових документів в електронному вигляді та часом їх відправлення, зацікавлена сторона договору направляє іншій стороні письмове повідомлення з обґрунтуванням причини своєї вимоги та зазначенням дати і номера електронного документу, що є предметом спору.

Отже, згідно аналізу статей 10 та 11 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" №851-IV від 22.05.2003 року, пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України та договору позивач має право повторно передати на реєстрацію податкові накладні в електронному вигляді або направити контролюючому органу письмове повідомлення з обгрунтуванням причини своєї вимоги та зазначенням дати і номера електронних документів, що є предметом спору.

Одночасно суд наголошує на тому, що пункт 3 підпункт 2.1 передбачає право платника податку повторно передати податкові документи в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку у разі неотримання першої квитанції від органу ДФС, проте ні чинні нормативно-правові акти ні договір №210720171 від 21.07.2017 року не зупиняють перебіг строків реєстрації таких документів.

Крім того, як вбачається з матеріалів справи, а саме витягу з реєстру операцій СЕА ПДВ по даним електронного кабінету платника за 14.08.2017 рік справи позивачем подані на реєстрацію 14.08.2017 року податкові накладні, частина з яких прийнята та зареєстрована контролюючим органом 14.08.2017 року, що вбачається з квитанцій №1.(а.с.30, а.с.67-144)

Проте, податкові накладні № 43 від 20.07.2017 року, №45 від 21.07.2017 року, №46 від 24.07.2017 року, №62 від 26.07.2017 року, №69 від 26.07.2017 року, №73 від 27.07.2017 року, №74 від 28.07.2017 року, №77 від 31.07.2017 року, №79 від 31.07.2017 року, що направлялись позивачем 14.08.2017 року, не отримані контролюючим органом, про що свідчить відсутність квитанції №1 про їх прийняття так і пояснення представника відповідача, яка заперечила їх надходження до органу ДФС 14.08.2017 року.

Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на пункт 201.10 ст.201 ПК України яким передбачено, що податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних також і у випадку, якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування.

Вказані доводи позивача суд вважає безпідставними, оскільки зазначена норма пункту 201.10 ст.201 ПК України застосовується у випадку, коли платником податку своєчасно направлені на реєстрацію податкові накладні, а податковим органом отримані і протягом операційного дня не вчинено дій щодо прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування.

З матеріалів справи вбачається, що податковим органом зареєстровані вище вказані податкові накладні 16.08.2017 року, в той час як позивачем вони подані на реєстрацію саме 16.08.2017 року.

Також суд наголошує, що з граничним терміном реєстрації податкових накладних 15.08.2017 року, позивач повторно подав на реєстрацію податкові накладні лише 16.08.2017 року, тобто з порушенням граничних термінів реєстрації податкових накладних на один день.

Доказів врегулюванні спору визначеного п.5 пп.1 договору № 210720171 від 21.07.2017 року про визнання електронних документів, позивачем не надано.

Враховуючи викладене у суду відсутні підстави вважати, що позивачем дотримані вимоги Податкового кодексу України та Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджених Постановою КМУ України від 29.12.2010 року №1246 щодо порядку та строків реєстрації вищевказаних податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових.

Згідно вимог п.201.10 статті 201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Згідно ч.1 ст.1201 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів.

Враховуючи викладене, суд приходить висновку, що Головним управлінням ДФС у Волинській області дотримані вимоги чинного законодавства України при винесенні податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 18.12.2017 року, а застосовані до позивача штрафні санкції в розмірі 3 112 гривень 50 копійок є правомірним. У зв'язку з чим позовні вимоги є безпідставними та задоволенню не підлягають.

Керуючись статтями 241-246, 250, п.п.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (43000, АДРЕСА_1) до Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області (43010, Волинська область, м. Луцьк, Київський майдан, 4) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 18.12.2017 року №0293681303, відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його складення.

Суддя Ю.Ю. Сорока

Повний текст судового рішення складено 23.02.2018 року.