Постанова № 7236869, 22.12.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.12.2009
Номер справи
2а-6486/09/0870
Номер документу
7236869
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

22 грудня 2009 року, о 09-40 годині, № 2а-6486/09/0870

Запорізький окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді Матяш О.В.,

при секретарі Полтавці Д.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя

адміністративну справу за позовом контрольно-ревізійного управління в Запорізькій області до КП «Скіф» Балківської сільської ради Василівського району Запорізької області

про стягнення 10 461 гривень,

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся до суду з вказаним позовом й - з урахуванням уточнених позовних вимог - просить стягнути з КП «Скіф» кошти, отримані від реалізації комунального майна, в сумі 10 461 гривень.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач в заяві зазначив, що в ході проведення планової ревізії фінансово-господарської діяльності КП «Скіф» було встановлено порушення порядку перерахування до бюджетів коштів, одержаних від відчуження майна, що знаходиться у комунальній власності. Вказане порушення призвело до недоотримання бюджетом розвитку Балківської сільської ради коштів у сумі 10 461 гривень.

З метою усунення виявленого порушення відповідачу було надіслано вимогу №006-11/603 від 11.08.2009 «Про усунення виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності в КП «Скіф», якою зобов’язано відповідача перерахувати до бюджету отримані від реалізації комунального майна кошти у розмірі 10 461 гривень.

У зв’язку з тим, що КП «Скіф» не було виконано вимоги щодо усунення виявлених порушень та не перераховано до бюджету Балківської сільської ради кошти, отримані від реалізації комунального майна, позивач просить задовольнити позов й стягнути кошти в сумі 10 461 гривень, розглянувши справу без участі їхнього представника.

Відповідач у судове засідання не з'явився з неповажної причини, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, заперечень проти позову суду не надав, про причини неявки суд не повідомив. Подальше відкладення розгляду справи суд не вбачає доцільним.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно, виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Судом встановлено, що відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи на ІІІ квартал 2009 року контрольно-ревізійним відділом в Василівському районі в Запорізькій області було проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності КП «Скіф» Балківської сільської ради Василівського району Запорізької області за період з 01.01.2007 по 01.07.2009.

За результатами цієї ревізії було складено акт №310/013 від 06.08.2009, відповідно до якого були встановлені порушення, а саме: продаж котельні по вул. Новій, 74 та гуртожитку по вул. Миру, 288 в с. Балки Василівського району Запорізької області без застосування визначених способів малої приватизації (шляхом продажу на аукціоні чи за конкурсом); продавець - КП «Скіф»- не мав відповідних повноважень на продаж вказаних будівель; кошти отримані від відчуження вказаного майна не перераховано до бюджету розвитку Балківської сільської ради.

Судом встановлено, що механізм відчуження майна, що знаходиться у комунальній власності, регулюється Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Зокрема п.30 ч.1 ст.26 цього Закону встановлено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання про прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна.

Згідно ст.29 Закону України «Про місцеве самоврядування», до власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо порядку та умов відчуження комунального майна, проектів місцевих програм приватизації та переліку об'єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; організація виконання цих програм; підготовки і внесення на розгляд ради пропозицій щодо визначення сфер господарської діяльності та переліку об'єктів, які можуть надаватися у концесію;  подання раді письмових звітів про хід та результати відчуження комунального майна.

Відповідно до ч.5 ст.60 Закону України «Про місцеве самоврядування», органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правоможності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Таким чином, із аналізу зазначених норм законодавства вбачається, що для відчуження майна, що знаходиться у комунальній власності, продавець має мати відповідні повноваження на реалізацію такого майна.

Як встановлено судом, відповідач провів продаж вказаних вище об’єктів без дозволу власника майна, що є порушенням чинного законодавства.

Відповідно до п.1.1 Порядку перерахування до бюджетів коштів, одержаних від приватизації майна, кошти від відчуження майна, яке знаходиться у комунальні власності, згідно із Бюджетним кодексом України, належать до джерел формування бюджету розвитку місцевих бюджетів.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 71 Бюджетного кодексу України, надходження до бюджету розвитку місцевих бюджетів включаються кошти від відчуження майна, яке знаходиться у комунальній власності.

Стаття 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлює, що бюджет розвитку - це доходи і видатки місцевого бюджету, які утворюються і використовуються для реалізації програм соціально-економічного розвитку, зміцнення матеріально-фінансової бази.

Згідно ч.7 ст.10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», надано право керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, пред'являти вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування,

якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

11.08.2009 КРВ в Василівському районі в Запорізькій області було надіслано відповідачу вимогу за № 006011/603 про усунення порушень, виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності в КП «Скіф» порушень законодавства з питань використання коштів. Один із пунктів цієї вимоги - зобов’язати відповідача перерахувати до бюджету розвитку Балківської сільської ради кошти, отримані від реалізації комунального майна, в розмірі 10 461 гривень.

Однак, вказані вимоги відповідачем не були виконані та кошти не перераховані до відповідного бюджету. Крім того, вимога позивача КП «Скіф» не була оскаржена ані в судовому порядку, ані в адміністративному.

Таким чином, судом встановлено, що бюджетом розвитку Балківської сільської ради у 2007 році від відчуження майна, яке знаходилось у комунальній власності територіальної громади с. Балки, недоотримані кошти у розмірі 10 461 гривень.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що вимоги позивача ґрунтуються на законі і тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 158 – 163, 167 КАС України, Законом України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», п.1.1 Порядку перерахування до бюджетів коштів, суд

ПОСТАНОВИВ:

адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з комунального підприємства «Скіф» (71635, Запорізька область, Василівський район, с. Балки, вул. Каховська, 26,) до бюджету розвитку Балківської сільської ради (р/р 35428033001778 в ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, ОКПО 23787356) кошти, отримані від реалізації комунального майна, в розмірі 10 461 гривень (десяти тисяч чотирьохста шістдесяти однієї).

Постанова може бути оскаржена у Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд через Запорізький окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі шляхом подання заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, що її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова виготовлена у повному обсязі 25.12.2009.

Суддя О.В. Матяш