
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
——————————————————————
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 лютого 2018 р.м.ОдесаСправа № 500/5201/17
Категорія: 10.2.4 Головуючий в 1 інстанції: Адамов А.С. Час і місце ухвалення: 14:35, м. Ізмаїл
Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого – Бітова А.І.
суддів – Лук'янчук О.В.
– ОСОБА_1
в зв’язку з відсутністю клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю, справа розглянута згідно п.1 ч.1 ст. 311 КАС України,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на постанову Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 23 листопада 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И Л А :
У вересні 2017 року ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду (далі ГУПФ) України в Одеській області про зобов'язання ГУПФ України в Одеській області провести перерахунок його пенсії з 01 січня 2016 року у відповідності до ч.ч.3, 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на підставі довідки №17788 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області у зв'язку із прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".
Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач вказував, що як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, він має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". МВС України листом від 03 лютого 2017 року №1461/05/22-2017 повідомило Пенсійний фонд України про наявність підстав для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ. З відповіді ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області від 06 вересня 2017 року №14/3-140 він дізнався, що довідку відносно його нових видів грошового забезпечення станом на 01 січня 2016 року ліквідаційна комісія направила до ГУПФУ в Одеській області ще 27 червня 2017 року, однак до теперішнього часу його пенсія не була перерахована.
Відповідач позов не визнав, вказуючи, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів, зокрема, щомісячної надбавки, доплати, підвищення та щомісячної премії - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію. Оскільки право на перерахунок пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" виникло у січні 2016 року, відповідний розмір премії, необхідно враховувати за січень 2016 року (а не за грудень 2015 року, як зазначено в листі МВС України №5551/05/22-2017). З цих підстав, для уникнення в подальшому при здійсненні виплати на підставі довідки №17788 переплати або недоплати пенсії, головним управлінням листом від 09 жовтня 2017 року №53 повернуто довідку з метою перевірки правильності встановлених розмірів премії. Після надходження в подальшому доопрацьованої довідки, перерахунок та виплат) перерахованих пенсій буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Отже, головне управління діяло на підставі та у межах, передбачених діючим законодавством України і підстави для визнання зазначених дій протиправними відсутні.
Постановою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 23 листопада 2017 року адміністративний позов ОСОБА_2 до ГУПФ України в Одеській області про зобов'язання вчинення певних дій задоволено.
Зобов'язано ГУПФ України в Одеській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з 01 січня 2016 року у відповідності до ч.3 та ч.4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на підставі довідки №17788 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2, виданої ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області.
В апеляційній скарзі ГУПФ України в Одеській області ставиться питання про скасування судового рішення в зв’язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги ГУПФ України в Одеській області, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія приходить до наступного.
Судом першої інстанції встановлені наступні обставини справи.
07 листопада 2000 року ОСОБА_2 був звільнений з органів внутрішніх справ України на пенсію з посади заступника начальника - начальника кримінальної міліції лінійного відділу на станції Ізмаїльського УМВС України на Одеській залізниці. У теперішній час ОСОБА_2 перебуває на обліку у ГУПФ України в Одеській області та позивач отримує пенсію, як пенсіонер органів внутрішніх справ України.
Згідно листа МВС України від 03 лютого 2017 року №1461/05/22-2017 ПФ України було повідомлено про наявність підстав для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, а також про готовність уповноважених органів МВС подати до головних управлінь ПФ України довідок для перерахунку пенсій у порядку та в терміни, визначені законодавством.
Згідно листа МВС України від 22 березня 2017 року №4019/02/22-2017 Пенсійний фонд України було повідомлено про те, що на даний час на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 року №730 "Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ" триває процедура ліквідації територіальних органів Міністерства внутрішніх справ. На даний час повноваження з видачі довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, звільненим зі служби, залишається за ліквідаційними комісіями ГУМВС (УМВС) в областях та м. Києві. 15 березня 2017 року за №348/30216 у Міністерстві юстиції України зареєстровано наказ МВС від 17 лютого 2017 року №138 "Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що прирівнюються посадам поліцейських", що дозволить у належний спосіб оформляти довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій.
Листом за №9493/02-23 від 28 березня 2017 року пенсійний фонд направив відповідну інформацію до своїх Головних управлінь, які підготували списки пенсіонерів, яким необхідно провести перерахунок пенсій. Дані списки надійшли до територіальних органів внутрішніх справ.
30 березня 2017 року ГУПФ України в Одеській області було направлено до ОСОБА_4 комісії ГУМВС України в Одеській області лист за №4422/03 про запит довідок про розміри грошового забезпечення та надало список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку згідно з п.2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою постанови Кабінету Міністрів України від 08 лютого 2008 року №45.
ОСОБА_4 комісією ГУМВС України в Одеській області була підготовлена довідка №17788 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відносно ОСОБА_2, яка внесена до Реєстру №6 від 27 червня 2017 року, із зазначенням нових видів грошового забезпечення, з яких необхідно проводити перерахунок пенсії.
З відповіді ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області від 06 вересня 2017 року №14/3-140 позивач дізнався, що довідку відносно його нових видів грошового забезпечення станом на 01 січня 2016 року ліквідаційна комісія направила до ГУПФУ в Одеській області 27 червня 2017 року.
28 вересня 2017 року листом за №22/6-4108 Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності повідомило Пенсійний фонд України про те, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) має здійснюватися з урахуванням грошового забезпечення, встановленого для поліцейських згідно Постанови Кабінету Міністрів України №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, тобто, з 01 січня 2016 року. При цьому згідно Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, при перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується в розмірі встановленому за відповідною посадою з урахуванням, в тому числі щомісячної премії у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію. При визначені грошового забезпечення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ для перерахунку пенсій відповідно до ч.3 ст. 63 Закону необхідно враховувати інші щомісячні надбавки, доплати, підвищення та щомісячну премію у середніх розмірах за відповідними посадами, що фактично виплачені поліцейським за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" №900-VІІ від 23 грудня 2015 року. Підстави для повернення органам Пенсійного фонду України довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій, відсутні.
Листом ГУПФ України в Одеській області за №19195/03 від 09 жовтня 2017 року було повернуто ОСОБА_4 комісії Головного управління МВС України в Одеській області довідку про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016 року, ОСОБА_2 №17788, з метою перевірки правильності встановлених розмірів премії, посадового окладу та надбавки за стаж служби в поліції.
ОСОБА_4 комісії ГУМВС України в Одеській області за №14/3-185 від 23 жовтня 2017 року на адресу ГУПФ України в Одеській області було надіслано перевірені довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2016 року на ОСОБА_2 та зазначено, що при визначенні грошового забезпечення осіб начальницького і рядового складу до ч. 3 ст. 63 Закону необхідно враховувати інші щомісячні надбавки, доплати, підвищення та щомісячну премію в середніх розмірах за відповідними посадами, що фактично виплачені поліцейським за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" №900-VІІ (грудень 2015). Підстави для повернення довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій, відсутні.
Вирішуючи справу, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем не пропущено строк звернення до суду, та, крім того, за позивачем на законодавчому рівні закріплено право на перерахунок призначеної йому пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Судова колегія вважає ці висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам ст.ст. 2, 6-14, 73, 74, 77, 78 КАС України, ст. 102, абз.2 п.15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію", пп."б" ч.1 ст. 1-2, ч.16 ст. 43, ч.3 ст. 51, ч.ч.1, 3, 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", абз.1 п.4, п.п.23, 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1.
В апеляційній скарзі ГУПФ України в Одеській області вказується, що позивачем пропущено строку звернення до суду. Також апелянт посилається на відсутність підстав прирівнювати колишніх посад МВС до існуючих посад працівників міліції, та здійснення перерахунку пенсій пенсіонерам із числа колишніх осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ.
Судова колегія не приймає до уваги ці доводи апелянта, виходячи з наступного.
Статтею 99 КАС України (в редакції, яка діяла на момент звернення до суду) встановлено процесуальні строки звернення до суду, а саме адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З матеріалів справи вбачається, що позивач про порушення своїх прав та невиконання покладеного на відповідача обов'язку щодо перерахунку пенсії, позивач дізнався саме з листа ОСОБА_4 комісії ГУМВС України в Одеській області від 06 вересня 2017 року, отже позивачем не пропущено строки звернення до суду із вказаною позовною заявою.
Таким чином, судова колегія вважає необґрунтованим довід апелянт про пропуск позивачем строку звернення до суду, оскільки цей строк обчисляється з дня коли позивач дізнався про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, а саме 06 вересня 2017 року.
Відповідно до ч.3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII (у редакції з 07 листопада 2015 року), всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч.2 ст. 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, працівників органів внутрішніх справ, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Згідно з п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про Пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі Порядок № 45), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" внесено зміни та підвищено грошове забезпечення поліцейських.
Відповідно до абз.2 п.15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" зі змінами, внесеними Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII), за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Статтею 102 Закону України "Про Національну поліцію" закріплено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Враховуючи, що саме Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановлено грошове забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, судова колегія доходить до висновку про те, що таке збільшення є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції.
Так, Конституційним Судом України у рішенні від 09 лютого 1999 року №1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Положення ч.1 ст. 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.
На день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" №900-VIII Постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 діяла і є чинною на момент розгляду справи.
Згідно п.2 Порядку №45 до обов'язків МВС України належить повідомлення у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій вказаній категорії військовослужбовців.
Разом з тим, приписи п.2 Порядку №45 встановлюють, що відповідно до п.24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1, передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст. 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України. (п.3 Порядку №45).
Як вбачається з матеріалів справи, листом МВС України від 22 березня 2017 року №4019/02/22-2017 МВС України повідомило Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ з 01 січня 2016 року. Також, МВС України повідомлено, що повноваження з видачі довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, звільненим зі служби, залишається за ліквідаційними комісіями ГУМВС (УМВС).
Листом ГУПФ України в Одеській області за №19195/03 від 09 жовтня 2017 року було повернуто ОСОБА_4 комісії ГУ МВС України в Одеській області довідка про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016 року, ОСОБА_2 №17788, з метою перевірки правильності встановлених розмірів премії, посадового окладу та надбавки за стаж служби в поліції.
Апелянт зазначає, що право на перерахунок пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України №988 виникло у 01 січні 2016 року, відповідний розмір премії, враховуючи вимоги п.5 Порядку №45, необхідно враховувати за січень 2016 року, а не за грудень 2015 року, як зазначено в листі МВС України, тому довідку повернуто з метою перевірки правильності встановлених розмірів премії.
Судова колегія з такими твердженнями апелянта не погоджується, оскільки зазначене суперечить вимогам Порядку №45.
Відповідно до п.5 Порядку №45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються.
Порядком №45, передбачено порядок дій для здійснення перерахунку пенсій. Органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення зазначених у довідках.
Нормами чинного законодавства та Порядком №45 не передбачено повернення органами Пенсійного Фонду довідки з метою перевірки правильності встановлених розмірів премії.
Про те, що пенсійні органи здійснюють перерахунок пенсії працівникам органів внутрішніх справ виключно на підставі відповідних довідок про розмір грошового забезпечення наголошував також і Вищий адміністративний суд України в ухвалах від 20 січня 2017 року (№806/1721/16), від 24 листопада 2016 року (№676/1910/16-а).
Таким чином, враховуючи право позивача на перерахунок пенсії з 01 червня 2016 року, а також надання відповідачу ОСОБА_4 комісією ГУМВС України в Одеській області довідки №17788 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, судова колегія приходить до висновку про неправомірність відмови позивачу у перерахунку пенсії.
Враховуючи все вищевикладене, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, відповідно, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, судова колегія, –
П О С Т А Н О В И Л А :
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області залишити без задоволення, а постанову Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 23 листопада 2017 року залишити без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 20 лютого 2018 року.
Головуючий: Бітов А.І.
Суддя: Лук'янчук О.В.
Суддя: Ступакова І.Г.