
Справа № 442/684/18
Провадження №3/442/285/2018
П О С Т А Н О В А
Іменем України
20 лютого 2018 року Суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області – Нагірна О.Б., розглянувши матеріали, які надійшли з Державної фіскальної служби України Головного управління ДВС у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, керівника ПП «Вежа», проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
в с т а н о в и в:
Працівниками Державної фіскальної служби України Головного управління ДВС у Львівській області скеровано до суду матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 63-2 з підстав, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення від 29.01.2018 року серії АА №241801, а саме за те, що ОСОБА_1, будучи керівником ПП «Вежа», здійснив несвоєчасне подання платіжного доручення в установу банку на перерахунок узгодженої суми податкового зобов’язання по ПДВ по терміну сплати 30.11.2017 року, відповідальність за що передбачена ч.1 ст.163-2 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, приходжу до висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення на доопрацювання.
Адміністративні матеріали, що надійшли до суду складаються з протоколу про адміністративне правопорушення та супровідного листа від 29.01.2018 року де в додатках перелічені такі документи, як протокол про адміністративне правопорушення та акт перевірки № 36/13-01-12-41/20811433 від 05.01.2018 року. Проте такий акт в матеріалах справи відсутній, при тому, що на нього є посилання в протоколі.
У протоколі міститься виправлення дати складення акту, без відповідної відмітки ким і коли це зроблено, з яких причин. Крім того до матеріалів про адміністративне правопорушення не надано акту перевірки, на основі якого було складено зазначений протокол.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно вимог ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити в тому числі питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали, чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілої, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є протокол про адміністративне правопорушення, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновки експерта, речові докази, показання технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, тощо.
Відповідно до п. 24Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р. (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Разом з тим суд роз'яснює, що відповідно до п. 5 розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 02.07.2016 № 566, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.07.2016 за № 1046/29176, не допускаються закреслювання або виправлення відомостей, що заносяться до Протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як Протокол підписаний особою, відносно якої він складений.
Аналізуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що вимоги ст. 256 КпАП України не виконані, протокол складено з порушенням зазначеної статті, у звязку із чим суд позбавлений можливості постановити обґрунтоване та законне рішення, а тому зазначені матеріали слід повернути до Головного управління ДФС у Львівської області для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст.ст.245,278,283,284,246,248 КУпАП, -
п о с т а н о в и в :
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП повернути до Державної фіскальної служби України Головного управління ДВС у Львівській області для дооформлення матеріалів справи.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: Нагірна О.Б.