Рішення № 72350932, 14.02.2018, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.02.2018
Номер справи
818/2087/17
Номер документу
72350932
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 лютого 2018 р. Справа № 818/2087/17

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кунець О.М.,

розглянувши в приміщенні суду в м. Суми в порядку письмового провадження адміністративну справу №818/2087/17 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1Г.) звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - відповідач, ГУПФУ в Сумській області) в якій просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо відмови перерахувати пенсію з 01.04.2012р. пенсіонеру ОСОБА_1 за його заявою від 28.11.2017р.;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити перерахунок складової пенсійної виплати ОСОБА_1, а саме: премії у розмірі 66,50%, що становить 1582 грн. з 01.04.2012 згідно Довідки УФЗБО Управління Міністерства внутрішніх справ в Сумській області №11/642-304/(2038) від 07 червня 2012 року.

Позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовує тим, що йому призначена пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (2262-12) за вислугу років. Згідно ст.63 вказаного Закону усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

21.11.2017р. ОСОБА_1 звернувся з заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про перерахунок пенсії згідно Довідки №11/642-304(2038) від 07 червня 2012р. виданої УМВС України в Сумській області відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007р. за №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військо службовців, осіб рядового та начальницького складу», яка направлена до відповідача УМВС в Сумській області.

01.12.2017р. на ім’я позивача від відповідача надійшла відповідь, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012р. №355 «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», що позивачу з 01 липня 2012р. збільшено розмір пенсії і що дана постанова не передбачає проведення перерахунку пенсії з грошового забезпечення станом на 01.04.2012р.

Позивач вважає, що посилання відповідача на норми Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012р. №355 «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» є безпідставними, оскільки даною постановою передбачено підвищення пенсії до 35% раніше призначених пенсій, тоді як Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007р. за №1294, на яку посилається позивач, визначає складові грошового забезпечення і перерахунок пенсії у разі зміни однієї зі складових грошового забезпечення, в тому числі і премії. Отже, дані постанови регулюють різні правовідносини і в даному випадку, на переконання позивача, застосуванню підлягає Постанова Кабінету Міністрів України від 07.11.2007р. за №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військо службовців, осіб рядового та начальницького складу».

Позивач вважає, що відповідач повинен був здійснити перерахунок пенсії у зв"язку з підвищенням розміру премії до 66.50% з 01.04.2014р. Нездійснення відповідачем перерахунку свідчить про порушення останнім вимог ч.16 ст.43 та ч.4 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

На переконання ОСОБА_1, бездіяльність відповідача щодо нездійснення перерахунку пенсії є протиправною, оскільки ним дотримані всі вимоги встановлені законодавством для здійснення такого перерахунку. В зв’язку з цим, позивач вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

ГУ ПФУ в Сумській області 19.01.2018 надало суду відзив на позовну заяву (а.с.19-20), в якому зазначило, що позивачем пропущений шестимісячний строк звернення до суду і не наведені докази наявності поважних причин такого пропуск

Також відповідач зазначив, відповідно до ч.4 ст.63 Закону Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон №2262-12) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із веденням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Так, постановою Кабінету Міністрів України “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” від 07.11.2007 №1294 упорядкована структура грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, що спричинило зміну його розміру. Тому, відповідно до норми ч.3 ст.63 Закону №2262 та положень постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 органами Пенсійного фонду України був здійснений перерахунок пенсій особам, яким призначені пенсії згідно із Законом №2262.

В подальшому, на виконання вищезазначеної постанови №1294 та Порядку №45 позивачу з 01.01.2008 був проведений перерахунок пенсії згідно з довідкою про розмір грошового забезпечення, наданою управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області від 01.01.2008 №11/465-2057. При цьому для обрахунку пенсії взято складові за відповідною посадою, а не зароблені позивачем, оскільки цього вимагає постанова №1294.

Крім того, відповідач просить суд врахувати, що розмір пенсії позивача було п і д в и щ е н о згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 №355 “Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” з 01.07.2012 на 11% (165,76 грн.), збільшивши його з 01.09.2012 до 23% (346,60 грн.), а з 01.01.2013 - до 35% (473,90 грн.) основного розміру пенсії.

Відповідач звертає увагу суду, що зазначена Постанова №355 від 23.04.2012р. не передбачає проведення перерахунку пенсій з грошового забезпечення станом на 01.04.2012р.

Так, відповідач зазначає, що Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 №355 «Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» передбачено п і д в и щ е н н я розмірів пенсій, а н е п е р е ра х у н о к, тому підстави для перерахунку пенсії позивачу відсутні.

Враховуючи п.1 постанови №355, розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону України №2262 з урахуванням доплат та підвищень до попередніх розмірів пенсії, не можуть перевищувати розміри пенсії, обчислені виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 01.04.2012

У письмовій відповіді на відзив (а.с.24-25) ОСОБА_1 просив суд врахувати, що строк звернення до суду з позовною заявою ним пропущений не був, оскільки про порушення своїх прав позивач дізнався лише 26 жовтня 2017 року, коли була отримана довідка ГУ ПФУ в Сумській області про розмір пенсії станом на 01.01.2007 та станом на 01.01.2008.

У судове засідання позивач не з’явився, про день, час та місце розгляду справи належним чином повідомлений. 14.02.2018 до суду надійшла заява ОСОБА_1 про розгляд справи без його участі (а.с.37).

Представник відповідача до суду не з’явився, про день, час та місце розгляду справи належним чином повідомлений. 14.02.2018 до суду надійшла заява Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про розгляд справи без участі представника відповідача (а.с.40).

Згідно ч.1 ст.205 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, яка діє з 15.12.2017), неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті. Частиною 9 цієї статті встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

На виконання вимог ч.13 ст.10 та ч.1 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється (ч.4 ст.229 КАС України).

Таким чином, враховуючи наведені обставини, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, справа розглянута в письмовому провадженні.

Судом встановлено, ОСОБА_1 з 01.01.1996 звільнений з органів внутрішніх справ за ст.64 п. "б" Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС. З 15 січня 1996 року відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" призначена пенсія за вислугу років в розмірі 55% грошового забезпечення (а.с. 14).

13.10.2017 позивач звернувся до ГУПФУ в Сумській області з запитом про отримання інформації про розмір пенсії та просив надати довідки про розмір грошового забезпечення, довідки про розмір пенсії (а.с.8).

Листом від 26.10.2017 відповідачем була надана запитувана інформація. Так, із наданих довідок з пенсійної справи вбачається, що розмір пенсії ОСОБА_1 розрахований виходячи з складових грошового забезпечення, зазначених у довідці УМВС в Сумській області станом на 01.01.2008: посадовий оклад - 1050 грн., оклад за військовим званням - 125 грн., надбавка за вислугу років 35% - 411,25 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 52,0% - 824,85 грн., премія 25,0% - 602,78 грн.

Крім того, позивачу було надано довідку УМВС України в Сумській області від 07.06.2012 №11-642/304 (2038) про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з наступними складовими станом на 01.04.2012: посадовий оклад - 1050 грн., оклад за військовим званням (спеціальним званням) МАЙОР - 125 грн., надбавка за вислугу років 35% - 411,25 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 793,13 грн., премія 66,50% - 1582,29 грн. Усього - 3961,67 грн. (а.с.12), яка була направлена до ГУ ПФУ в Сумській області. Тобто, перерахунок з огляду на збільшення складової грошового забезпечення (премія) позивача станом на 01.04.2012, здійснено не було.

В подальшому, 28.11.2017 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою в якій просив здійснити перерахунок його пенсії, оскільки при здійсненні нарахування пенсії не взято до уваги зміну показника "премія" з 10% грошового забезпечення (що становить 120,00 грн.) до 66,50% (становить1 080,00 грн.) (а.с.10).

Відповідач листом від 01.12.2017 року за №1255/К-11 повідомив позивача про відсутність підстав для перерахунку пенсії. Зокрема, у відповіді на звернення ОСОБА_1 відповідач зазначив, що для проведення підвищення розміру пенсії відповідно до постанови Кабінету міністрів України «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 23.04.2012 року №355, управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області надано довідку про розмір грошового забезпечення від 14.03.2008 №11/357-185. Так, з 01.01.2008 був проведений перерахунок пенсії згідно показниками, зазначеними у довідці.

Крім того, розмір пенсії позивача було підвищено згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 №355 “Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” з 01.07.2012 на 11% (165,76 грн.), збільшивши його з 01.09.2012 до 23 % (346,60 грн.), а з 01.01.2013 - до 35 % (473,90 грн.) основного розміру пенсії.

Проте, надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та обставинам справи, суд не може погодитись з указаними доводами відповідача з наступних підстав.

Згідно ч.2.ст 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, та деяких інших осіб регулюються Конституцією України, Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Відповідно до ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Згідно з ч.3 ст.51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій у зв’язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з д а т и виникнення п р а в а на нього без обмеження с т р о к о м .

Частиною 4 ст.63 Закону визначено, що "Усі призначені цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв"язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення перерахунку пенсій, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008р. №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Так, відповідно до п.1 Порядку встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них: нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком (п.3 Порядку).

Згідно пункту 23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. №3-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 р. за №135/13402, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Отже, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв"язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами , що є у пенсійній справ, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Перелік документів, які подаються при призначенні/перерахунку пенсії визначений в пункті 7 Порядку. Серед інших документів, це, зокрема, грошовий атестат або довідка про розмір грошового забезпечення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» затверджено схеми посадових окладів військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

З матеріалів справи вбачається, що УМВС в Сумській області направило до Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області довідку видану УФЗБО УМВС України в Сумській області №11/642-304 (2038) від 07.06.2012 про складові грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії згідно з якою премія станом на 01.04.2012 визначена в розмірі 66,50%, що становить 1582,29грн. (а.с.12) відповідно до постанови КМУ від 07.11.2007р. №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців та начальницького складу".

Проте, згідно даних пенсійної справи ОСОБА_1 пенсійне забезпечення йому нараховується, виходячи з розміру премії 25%, що становить 602,78 грн., тобто без урахування показників довідки УМВС в Сумській області від 07.06.2012 №11/642-304 (2038).

Отже, передбачений законодавством перерахунок пенсії, не зважаючи на наявну інформацію про збільшення такої складової грошового забезпечення, як премія (згідно п.1 Постанови №1294 - відноситься до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення), не було здійснено відповідачем.

В своїй відповіді відповідач не назвав конкретної норма права (статті, пункту і т.д.) на підставі якої не було підвищено розмір премії - 66,50% (1582,29 грн.) при перерахунку пенсії відповідно до довідки №11/642-304(2038) від 07 червня 2012р.

Посилання на те що підвищення розміру пенсії відбулося відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012р. №355 «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що з 01 липня 2012р. збільшено розмір пенсії і що дана Постанова не передбачає проведення перерахунку пенсії з грошового забезпечення станом на 01.04.2012р. взагалі є безпідставним.

Так, дійсно Постанова №355 передбачає підвищення до 35% раніше призначених пенсій, а не перерахунок конкретного розміру грошового забезпечення які встановлюються Постановою №1294.

Пункт 1 Постанови №1294 установлює грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу яке складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а Постанова №355 установлює з 1 липня 2012 р. підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Отже, дані постанови регулюють різні правові відносини - Постанова №1294 про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, а Постанова 355 підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати до 01.04.2012р відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Згідно ст.43 та ч.4 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Таким чином, перерахунок пенсії з підвищенням розміру премії до 66,50%, з 01.04.2012р. є прямим порушенням ст.43 та ч.4 ст. 63 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно ч.2.ст 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, в першу чергу Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області та його посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а потім Постановами КМУ.

Таким чином, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській обл. та його посадові особи при перерахунку пенсії станом на 01.01.2008р. було порушено ст.19 Конституції та ст.43 та ч.4 ст.63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

З огляду на викладене, суд погоджується з доводами позивача про те, що дії відповідача щодо не відмови у проведенні йому перерахунку пенсії з 01 квітня 2012 року згідно Довідки №11/642-304(2038) від 07 червня 2012 року відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та з урахуванням положень Постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», є протиправною.

Подавши заперечення проти позову, відповідач не переконав суд у правомірності своїх дій, не виконавши обов'язку, передбаченого ч. 2ст. 77 КАС України.

Враховуючи, що право на перерахунок пенсії позивач набув з 01.04.2012, проте, станом на час розгляду та вирішення даної справи доказів здійснення такого перерахунку пенсійним органом не надано, при цьому судом визнано незаконними і необґрунтованими мотиви відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області у проведенні перерахунку пенсії позивача, наведені у листі від 01.12.2017р. №1255/К-11 (а.с.11), то суд, з урахуванням наведеної ст. 51 Закону, вважає можливим задовольнити позовні вимоги починаючи з 01.04.2012р. (період підвищення премії до 66.50% - сума 1582 грн.) згідно Довідки №11/642-304(2038) від 07 червня 2012 року.

Також, суд вважає необґрунтованими і доводи відповідача щодо пропуску ОСОБА_1 строку звернення до суду без поважних причин, оскільки, як уже зазначалось, про неперерахування йому пенсії у зв’язку зі збільшенням розміру грошового забезпечення та, як наслідок, порушення своїх прав, позивач дізнався 26 жовтня 2017 року, коли отримав довідку про здійсненні перерахунки пенсії (а.с.9,12). В зв’язку з цим, датою початку перебігу строку звернення до суду з позовом про захист порушеного права на перерахунок пенсії, є жовтень 2017 року, що свідчить про дотримання ОСОБА_1 встановлених ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України строків звернення до суду.

За наведених обставин, суд доходить висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправними дій відповідача щодо відмови перерахувати пенсію пенсіонеру ОСОБА_1 за його заявою від 28.11.2017 та зобов’язання здійснити перерахунок складової пенсійної виплати ОСОБА_1 з 01.04.2012 згідно Довідки УФЗБО Управління Міністерства внутрішніх справ в Сумській області №11/642-304/(2038) від 07 червня 2012 року., є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії – задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо відмови перерахувати пенсію пенсіонеру ОСОБА_1 за його заявою від 28.11.2017, з 01.04.2012 р.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити перерахунок складової пенсійної виплати ОСОБА_1, а саме: премії у розмірі 66,50%, що становить 1582 грн. з 01.04.2012 згідно Довідки УФЗБО Управління Міністерства внутрішніх справ в Сумській області №11/642-304/(2038) від 07 червня 2012 року.

Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 20.02.2018 року.

Суддя О.М. Кунець