Постанова № 72350896, 13.02.2018, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.02.2018
Номер справи
820/4796/17
Номер документу
72350896
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 лютого 2018 р. № 820/4796/17

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Бабаєва А.І.

суддів Бідонька А.В., Єгупенка В.В.,

при секретарі судового засідання Боднар І.Ю.

за участі:

представника позивача Голубовського І.В.,

представника відповідачів Сосіної І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Техноком" до Державної екологічної інспекції України, Державної екологічної інспекції у Харківській області про скасування наказу та припису, -

В С Т А Н О В И В:

ТОВ "Техноком" звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної екологічної інспекції України, Державної екологічної інспекції у Харківській області, в якому просить суд:

- скасувати як протиправний Наказ Державної екологічної інспекції України № 428 від 15 лютого 2017 року "Про затвердження Плану Держекоінспекції України із забезпечення реалізації державної політики щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища,раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів на 2017 рік";

- скасувати Припис Державної екологічної інспекції у Харківській області № 02-25-176 від 12 вересня 2017 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначило, що наказ Державної екологічної інспекції України № 428 від 15 лютого 2017 року та припис Державної екологічної інспекції у Харківській області № 02-25-176 від 12 вересня 2017 року, на думку позивача, було винесено всупереч приписів чинного законодавства України.

Відповідачі, Державна екологічна інспекція України та Державна екологічна інспекція у Харківській області, проти позову заперечували. В обґрунтування заперечень зазначили, що відповідачі у спірних правовідносинах діяли згідно чинного законодавства.

В судове засідання представник позивач прибув, позов підтримав та просив його задовольнити.

В судове засідання представник відповідачів прибув, проти позову заперечував та просив відмовити в його задоволенні.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідачів, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що на виконання Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» Держекоінспекцією видано наказ № 428 від 15.02.2017 року «Про затвердження Плану Держекоінспекції України із забезпечення реалізації державної політики щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів на 2017 рік», яким затверджено План перевірок суб'єктів господарювання у 2017 році та скасовано наказ № 184 від 19.12.2016 року про затвердження плану перевірок на 1 квартал 2017 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (в редакції від 26.11.2016 року) Планові заходи здійснюються відповідно до річних або квартальних планів, які затверджуються органом державного нагляду (контролю) до 1 грудня року, що передує плановому, або до 25 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому.

План здійснення заходів державного нагляду (контролю) на наступний плановий період повинен містити конкретні календарні дати початку кожного планового заходу державного нагляду (контролю) та строки їх здійснення.

План здійснення заходів державного нагляду (контролю) на відповідний плановий період оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу державного нагляду (контролю) не пізніше ніж за 10 днів до початку відповідного планового періоду.

З аналізу наведеного вбачається, що план заходів державного нагляду (контролю) за дотримання вимог природоохоронного законодавства Держекоінспекції на 1 квартал 2017 року повинен вже бути 20 грудня 2016 року опублікований.

Так, відповідно до інформації розміщеної на офіційному веб-сайті органу державного нагляду (контролю), а саме Держекоінспекції України вбачається, що наказом Державної екологічної інспекції України № 184 від 19.12.2016 року «Про затвердження планів заходів державного нагляду (контролю) Державної екологічної інспекції України та її територіальних органів на 1 квартал 2017 року» та розміщено 20.12.2016 року зазначені вище плани.

Також, статтею 5 Закону у редакції від 26.11.2016 року встановлено, що залежно від ступеня ризику органом державного нагляду (контролю) визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).

Відповідно до пункту 5 Критеріїв розподілу суб'єктів господарювання за ступенем ризику їх господарської діяльності для навколишнього природного середовища та періодичності здійснення заходів державного нагляду (контролю), затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2008 № 212, планові заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю суб'єктів господарювання проводяться: з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на рік, із середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на два роки, з незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на три роки.

Законом України Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 1726- VIII від 03.11.2016 року, який набрав чинності 01.01.2017 року, тобто після затвердження Планів перевірок, внесено зміни до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», а саме до ст. 5 зазначеного вище Закону, якою визначено нові строки здійснення планових перевірок, періодичність перевірок, скасовано квартальні плани перевірок, залишились лише річні плани та інші зміни.

На виконання Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» Держекоінспекцією видано наказ № 428 від 15.02.2017 року «Про затвердження Плану Держекоінспекції України із забезпечення реалізації державної політики щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів на 2017 рік», яким затверджено План перевірок суб'єктів господарювання у 2017 році та скасовано наказ № 184 від 19.12.2016 року про затвердження плану перевірок на 1 квартал 2017 року.

Таким чином, Державна екологічна інспекція України на момент винесення оскаржуваного наказу № 428 від 15 лютого 2017 року діяла згідно діючого законодавства.

У відповідності до ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» у разі якщо суб'єкт господарювання на відповідний плановий період включений до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) одночасно кількох органів державного нагляду (контролю), відповідні планові заходи здійснюються органами державного нагляду (контролю) комплексно - одночасно всіма органами державного нагляду (контролю), до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) яких включено суб'єкта господарювання.

Згідно ст. 5 Закону - план здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на відповідний плановий період для всіх органів державного нагляду (контролю) затверджує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності, оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті та вносить відомості до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) до 15 листопада року, що передує плановому.

ТОВ «Техноком» внесено до «Плану комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2017 рік», затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 15.11.2016 року № 1909, в зв'язку з чим Держекоінспекція зобов'язана проводити перевірку згідно із зазначеним планом.

В ході розгляду даної справи позивачем не доведено, а судом не встановлено порушення відповідачем приписів чинного законодавства під час винесення оскаржуваного наказу.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для скасування як протиправного наказу Державної екологічної інспекції України № 428 від 15 лютого 2017 року "Про затвердження Плану Держекоінспекції України із забезпечення реалізації державної політики щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів на 2017 рік".

Щодо позовних вимог в частині скасування припису Державної екологічної інспекції у Харківській області № 02-25-176 від 12 вересня 2017 року, суд зазначає наступне.

В період з 28.08.2017 року по 08.09.2017 року Держекоінспекцією проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства у діяльності ТОВ «Техноком».

За насідками перевірки ТОВ «Техноком», Держекоінспекцією складено акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами № 461/01-04/02-09.

У вищевказаному акті перевірки зафіксовано, що ТОВ «ТЕХНОКОМ» отримано дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ТОВ «ТЕХНОКОМ» отримано дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами:

- №6310136900-165 від 06.09.2013 року, терміном дії до 06.09.2018 року, отриманий по проммайданчику фабрики спецій та приправ за адресою: 62490, Харківська область, Харківський район, с. Комунар (Котляри), вул. Безлюдівська, 2-Б;

- №6325181201-2286 від 15.02.2016 року із необмеженим терміном дії, отриманий по проммайданчику фабрики спецій та приправ за адресою: 62490, Харківська область, Харківський район, с. Комунар (Котляри), вул. Безлюдівська, 2Б. Дозвіл отримано з підстави встановлення у 2015 року дизельгенератора Caterpillar та ліквідації стаціонарних джерел викидів механічної майстерні та автостоянки (дж. №№ 20,21,22,23,24).

Також, перевіркою встановлено, що до звітів з інвентаризації та документах у яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин, на підставі яких отримано дозволи на викиди №6310136900-165 від 06.09.2013 року та №6325181201-2286 від 15.02.2016 року, не увійшли додаткові не враховані джерела утворення забруднюючих речовин, викиди в атмосферне повітря від яких з дати вводу в експлуатацію здійснюються за відсутності відповідного дозволу, тобто наднормативно викиди, а саме, на території проммайданчика фабрики спецій та приправ за адресою: 62490, Харківська область, Харківський район, с. Комунар (Котляри), вул. Безлюдівська, 2Б:

- інспекційні конвейєри у кількості 2 од. введених в експлуатацію у 2015 році;

- зарядні пристрої BUNGHEINRICH 50-А та 105-А, розміщені в приміщенні складу та використовуються для зарядки акумуляторних батарей;

- додаткового міксеру на джерелі викидів № 10 (згідно звіту з інвентаризації 2013 року зазначено 2 од. такого обладнання, при фактичному обстеженні виявлено 3 од.);

- додаткового міксеру на джерелі викидів № 11 (згідно звіту з інвентаризації 2013 року зазначено 3 од. такого обладнання, при фактичному обстеженні виявлено 4 од.);

- додатково встановленого столу зважування на джерелі викидів № 6;

- додатково встановленої мийки інвентарю на джерелі викидів № 17;

- устаткування для зважування інгредієнтів на фасувальній дільниці, що обладнано окремою аспіраційною системою;

- загальнообмінної (витяжної) вентиляції приміщення котельної, в якій встановлено газоспоживне обладнання;

- 5 свічей продувки газорозподільної шафи та вузлів обв'язки газових котлів.

Крім того, пунктом 10 акту перевірки № 461/01-04/02-09 зафіксовано, що ТОВ «Техноком» отримано дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами:

- №6310138500-164 від 06.09.2013 року, терміном дії до 06.09.2018 року, отриманий по проммайданчику фабрики за адресою: м. Харків, проспект Московський, 199-А;

- №6310138500-2287 від 15.02.2016 року, терміном дії до 15.02.2026 року, отриманий по проммайданчику фабрики за адресою: м. Харків, проспект Московський, 199-А.

Дозвіл отримано з підстави встановлення у 2015 році двох дизельгенераторів Caterpillar та ліквідації стаціонарних джерел викидів картонної фабрики, акумуляторної, дизайнерської, цеху виготовлення локшини (дж. №№ 10,20,21,22,23,24,26,27).

Також, Держекоінспекцією встановлено, що до звітів з інвентаризації та документах у яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин, на підставі яких отримано дозволи на викиди №6310138500-164 від 06.09.2013 року та №6310138500-2287 від 15.02.2016 року, не увійшли додаткові не враховані джерела утворення забруднюючих речовин, викиди в атмосферне повітря від яких з дати вводу в експлуатацію здійснюються за відсутності відповідного дозволу, тобто наднормативно, а саме, на території проммайданчика фабрики за адресою: м. Харків, проспект Московський, 199-А:

- резервуару для зберігання дизельного палива та системи подачі палива (при зберіганні та наповненні). Факт використання ТОВ «Техноком» дизельного палива підтверджується довідкою щодо використання дизельного палива № 564 від 07.09.2017 року , згідно з якою у 2015 році використано палива 610,0 куб.м, у 2016 році - 960,0 куб.м., у 2017 році - 460,0 куб.м.;

- 9 дахових кондиціонерів з газовим нагрівом (RUUD). Використання газу для вказаного обладнання також підтверджується довідкою ТОВ «ТЕХНОКОМ» №565 від 07.09.2017 року, згідно з якою на кондиціонери з газовим нагрівом (руфтопи) використано природного газу у 2015 році - 27994,0 куб.м, у 2016 році - 35465,0 куб.м, у 2017 році - 5887,0 куб.м.;

- викидів від опалювальних котлів HDK-1500 при використанні альтернативного виду палива (дизпаливо). Факт використання ТОВ «Техноком» дизельного палива підтверджується довідкою щодо використання дизельного палива №564 від 07.09.2017 року;

- загально обмінної (витяжної) вентиляції приміщення котельної, в якій встановлено газоспоживне обладнання;

-12 свічей продувки газорозподільної шафи та вузлів обв'язки газових котлів;

- мобільного баку для заправки дизельгенераторів (при наповненні дизельним паливом та заправці дизельгенераторів. Факт використання ТОВ «Техноком» дизельного палива підтверджується довідкою щодо використання дизельного палива від 07.09.2017 №564.

- пакувального обладнання (ойлпаки), топкових баків дільниці приготування пальмового масла, та 4 пакувальних пристроїв основних виробничих ліній.

Актом перевірки № 461/01-04/02-09 також зафіксовано, що на ТОВ «Техноком» утворюються медичні відходи від діяльності медичного пункту, що розташований на території підприємства. У ТОВ «Техноком» зафіксовано, відходи вогнегасників відпрацьованих, які були підготовлені для передачі на утилізацію.

Держекоінспекцією складено припис №02-25-176 від 12.09.2017 року, яким зобов'язано ТОВ «Техноком» зокрема одержати відповідні дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відходи» відходи - будь які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.

Згідно з ст. 17 Закону України «Про відходи» суб'єкт господарювання зобов'язаний:

- визначати склад та властивості відходи, що утворюються, а також за погодженням із спеціально уповноваженими органами виконавчої влади у сфері поводження з відходами ступінь їх небезпечності для навколишнього природного середовища та здоров'я людини;

- на основі матеріально - сировинних балансів виробництва виявляти і вести первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться. зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються і подавати щодо них статистичну звітність у встановленому порядку;

- забезпечити розробку в установленому порядку та виконання планів організації роботи у сфері поводження з відходами та ін.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про відходи» встановлено, що державному обліку та паспортизації підлягають всі відходи, що утворюються на території України.

Статтею 1 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» встановлено, що джерело викиду - об'єкт (підприємство, цех, агрегат, установка, транспортний засіб тощо), з якого надходить в атмосферне повітря забруднююча речовина або суміш таких речовин.

Згідно з п. 1.15.5. наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України №7 від 10.02.1995 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України №61/597 15 березня 1995 року, стаціонарне джерело забруднення атмосфери - підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об'єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу.

Статтею 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» визначено, що підприємства, установи, організації та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов'язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов'язані, здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин, у тому числі забезпечувати розроблення методик виконання вимірювань, що враховують специфічні умови викиду забруднюючих речовин.

Приписами статті 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» встановлено, що викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, який видається територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів за погодженням із територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони здоров'я.

Відповідно до п. 7 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на підставі акта, складеного за результатами здійснення перевірки, в ході якої виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, тощо.

Згідно з п. 8 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.

Позивачем не надано до суду доказів відсутності порушень, які були встановленні під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства у діяльності ТОВ «Техноком». Як і не надано доказів усунення таких порушень.

З огляду на наявність у позивача порушень вимог природоохоронного законодавства, суд вважає, що Державною екологічною інспекцією у Харківській області правомірно було винесено припис № 02-25-176 від 12 вересня 2017 року, яким ТОВ «Техноком» зобов'язано усунути такі порушення.

Судом не встановлено порушення відповідачем приписів чинного законодавства у спірних правовідносинах.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для скасування припису Державної екологічної інспекції у Харківській області № 02-25-176 від 12 вересня 2017 року.

Суд вважає безпідставними посилання позивача на Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», як на підставу вважати незаконними дії Державної екологічної інспекції у Харківській області в частині проведення планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства, з огляду на наступне.

Так, статтею 6 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (в редакції, яка діяла під час спірних правовідносин) дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час проведення заходів нагляду (контролю) центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів.

У статті 6 вищевказаного Закону не зазначено, що виключення дії Закону поширюється не тільки безпосередньо на центральний орган виконавчої влади, але й на його територіальні органи.

Статтею 16 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» визначено, що центральні органи виконавчої влади утворюються для виконання окремих функцій з реалізації державної політики як служби, агентства, інспекції.

Згідно з положеннями статті 21 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» територіальні органи центрального органу виконавчої влади можуть утворюватись, ліквідовуватись, реорганізовуватись керівником центрального органу виконавчої влади як структурні підрозділи апарату центрального органу виконавчої влади за погодженням з міністром, який спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади, та Кабінетом Міністрів України.

Територіальні органи центрального органу виконавчої влади створюються у випадках, коли їх створення передбачено положенням про центральний орган виконавчої влади.

Пунктом 3 Типового положення про територіальні органи міністерства та іншого центрального органу виконавчої влади, затвердженого на виконання частини третьої статті 13 та частини третьої статті 21 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» постановою Кабінету Міністрів України № 563 від 25.05.2011 року визначено, що завданням територіальних органів є реалізація повноважень міністерства та іншого центрального органу виконавчої влади на території відповідної адміністративно - територіальної одиниці.

Таким чином, територіальний орган центрального органу виконавчої влади не визначається законом як окремий суб'єкт у сфері державного управління, а всі його владні повноваження є похідними від повноважень центрального органу виконавчої влади і обмежені їх межами.

Держекоінспекція України відповідно до Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 275 від 19 квітня 2017 року, є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів і який реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Пунктом 7 Положення визначено, що Держекоінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.

У відповідності до Положення про Державну екологічну інспекцію в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України 11.08.2017 № 312 Державна екологічна інспекція в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі є територіальним органом Держекоінспекції України та їй підпорядковується; основними завданнями Держекоінспекції є реалізація повноважень Держекоінспекції України у межах відповідної території.

За таких обставин, суд вважає, що виключення, встановлені нормами статті 6 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», поширюються на Держекоінспекцію України та її територіальні органи.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на те, що позивач не довів обставин, які б свідчили про порушення його прав, свобод чи інтересів у сфері публічно-правових відносин, а відповідач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність своїх рішень, то у суду відсутні підстави для задоволення позову.

Судовий збір підлягає розподілу відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 243, ст. 246, ст. 255, ст. 293, ст. 295, ст. 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Техноком" (61105, м. Харків, просп. Героїв Сталінграду, буд. 45) до Державної екологічної інспекції України (01042, м. Київ, Новопечерський провулок, б. 3, корп. 2), Державної екологічної інспекції у Харківській області (61022, м. Харків, пл. Свободи, буд. 5, Держпром, 1 під'їзд, 2 поверх) про скасування наказу та припису - відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Головуючий суддя Бабаєв А.І.

Судді Бідонько А.В.

Єгупенко В.В.

Повний текст рішення складено 22.02.2018 року.