
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"21" лютого 2018 р. cправа № 809/325/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій щодо надання довідки про розмір грошового забезпечення без врахування надбавки за особливо важливі завдання, надбавки за оперативно-розшукову діяльність та із зменшеним розміром премії, зобов’язання щодо направлення нової довідки із вірними даними до органу пенсійного забезпечення для перерахунку і виплати різниці між фактично отриманою та належної до сплати сумою пенсії, а також визнання неправомірними дій по не проведенню перерахунку пенсії у збільшеному розмірі, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 19.02.2018 звернувся в суд із вказаним адміністративним позовом.
Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з’ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
З’ясовуючи відповідність адміністративного позову вимогам, визначених Кодексом адміністративного судочинства України, необхідно вказати, що за змістом частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За змістом частини 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Так, згідно частини 1 статті 1 вказаного Закону, судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
За приписами частини 1 статті 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору, серед іншого, є громадяни України, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до частини 1 статті 4 коментованого Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання фізичною особою до суду адміністративного позову не майнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", який вступив в дію з 01.01.2018, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2018 року складає 1 762,00 гривень.
Із змісту позовних вимог слідує, що позивач у відношенні до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області просить:
- визнати неправомірними дії щодо надання довідки про розмір грошового забезпечення без врахування надбавки за особливо важливі завдання, надбавки за оперативно-розшукову діяльність та із зменшенним розміром премії;
- зобов’язати направити нову довідку із вірними даними до органу пенсійного забезпечення для перерахунку і виплати різниці між фактично отриманою та належної до сплати сумою пенсії.
До Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області позивач скерував наступну позовну вимогу:
- визнати неправомірними дій по не проведенню перерахунку пенсії.
Слід відмітити, що у разі задоволення позову суд, керуючись пунктами 3, 4 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, серед іншого, може прийняти різні за юридичним змістом рішення про:
- визнання дій суб’єкта владних повноважень протиправними;
- зобов’язання вчинити певні дії.
Суд зазначає, що вимоги до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області та до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій і зобов’язання до вчинення дій є самостійними позовними вимогами, так як мають відмінний предмет доказування, за своїм змістом є різними шляхами (способами) захисту порушено права, а також можуть бути заявлені окремо одна від одної.
Позивач самостійно визначив такі вимоги у позовній заяві, відтак, виходячи із принципу диспозитивності адміністративного судочинства, суд вважає їх окремими двома позовними вимогами немайнового характеру.
Із урахуванням положень пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" позивач повинен сплатити судовий збір за подання адміністративного позову в розмірі – 1 490,60 гривень. (704,80 * 2= 1 490,60 гривень).
В матеріалах адміністративної справи наявна квитанція №67.152.1/11599720 від 16.02.2018 про сплату ОСОБА_1 судового збору в сумі 704,80 гривень, тобто не в повному розмірі.
Розмір недоплаченого судового збору за даним позовом становить 704,80 гривень (1 490,60 – 704,80 = 704,80).
Крім того, як вже зазначалося вище, позивач просить суд визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо не проведення перерахунку пенсії.
Відповідно до пункту 9 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві, поряд з іншим, у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень зазначається обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Однак, у адміністративному позові, не зазначено жодного обґрунтування порушення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області прав, свобод, інтересів позивача. З приводу такої вимоги не долучено будь-якого доказу.
За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог пункту 9 частини 5 статті 160, частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
За приписами частин 1, 2 статті 169 Кодексу суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
У зв’язку із вищевикладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до встановлених пунктом 9 частини 5 статті 160, частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України вимог.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 171, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій щодо надання довідки про розмір грошового забезпечення без врахування надбавки за особливо важливі завдання, надбавки за оперативно-розшукову діяльність та із зменшеним розміром премії, зобов’язання щодо направлення нової довідки із вірними даними до органу пенсійного забезпечення для перерахунку і виплати різниці між фактично отриманою та належної до сплати сумою пенсії, а також визнання неправомірними дій по не проведенню перерахунку пенсії у збільшеному розмірі, - залишити без руху.
2. Встановити позивачу з дня вручення цієї ухвали десятиденний строк для усунення вказаних в описовій частині ухвали недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до встановлених пунктом 9 частини 5 статті 160, частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України вимог:
2.1. Необхідно вказати у позовній заяві:
- обґрунтування позовної вимоги скерованої до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій щодо не перерахування пенсії, неправомірними.
2.2. Необхідно надати (долучити) до позовної заяви:
- квитанцію (платіжне доручення) про сплату (доплату) судового збору в розмірі 704,80 гривень;
- докази на обґрунтування позовної вимоги, заявленої до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.
Роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя /підпис/ ОСОБА_2