ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
19 лютого 2018 року м. Житомир
справа № 806/350/14
категорія 10.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Горовенко А.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні суду за адресою: м.Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, заяву Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну сторони його правонаступником в адміністративній справі за позовом управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області до Колективного підприємства "Малинський районний міжгосподарський комбінат сільського комунального господарства "Райсільгоспкомунгосп" про стягнення 11485,67 грн,-
встановив:
Коростенське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області звернулося до суду із заявою про заміну позивача (стягувача) у справі за позовом управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області до Колективного підприємства "Малинський районний міжгосподарський комбінат сільського комунального господарства "Райсільгоспкомунгосп" про стягнення 11485,67грн. на його правонаступника - Коростенське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у зв'язку із ліквідацією позивача (а.с.33).
Представник заявника в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлявся належним чином.
Відповідач (боржник) у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлявся належним чином. У прохальній частині заяви, просить розгляд заяви проводити без участі його представника.
Зважаючи на неявку учасників справи та керуючись приписами ч.9 ст.205, ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), суд вважає за можливе розглянути заяву в порядку письмового провадження.
Дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд прийшов до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 06.03.2014 у справі №806/350/14 позов управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області до Колективного підприємства "Малинський районний міжгосподарський комбінат сільського комунального господарства "Райсільгоспкомунгосп" задоволено: стягнуто з відповідача на користь позивача 11485,67 грн (а.с.24-25).
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 року №988 "Про деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" юридичні особи - управління Пенсійного фонду України в Малинському районі було ліквідовано шляхом реорганізації (злиття) в установленому законом порядку та утворено Коростенське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 № 988 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" управління Пенсійного фонду України в Малинському районі в Житомирській області припинено шляхом приєднання до Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Коростенське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області є правонаступником управління Пенсійного фонду України в Малинському районі в Житомирській області відповідно до положень ч. 1 ст. 104 Цивільного Кодексу України, п. 6 Порядку здійснення заходів, пов"язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074 згідно з якими права та обов'язки органів виконавчої влади переходять у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Згідно з положеннями ст.52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Процесуальне правонаступництво можливе на будь-якій стадії процесу. Однією із підстав процесуального правонаступництва є припинення юридичної особи.
Відповідна стаття визначає процесуальні наслідки переходу прав і обов'язків від однієї особи до іншої у спірних правовідносинах. Положення статті спрямоване на продовження адміністративного процесу навіть у разі вибуття особи із спірних правовідносин із заміною її іншою особою.
Як свідчать відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, управління Пенсійного фонду України в Малинському районі в Житомирській області припинено 04.04.2017 (а.с 37- 38).
Оскільки первинний позивач - управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області вибув, його правонаступником є Коростенське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, тому суд вважає вимоги заявника обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 52, 126, 205, 229, 243, 248, 256, 294, 295, 297 та п.п.15.5 п.15 Розділу VІІ "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд, -
ухвалив:
1. Заяву Коростенського об"єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну сторони його правонаступником у адміністративній справі за позовом управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області до Колективного підприємства "Малинський районний міжгосподарський комбінат сільського комунального господарства "Райсільгоспкомунгосп" про стягнення 11485,67 грн, - задовольнити.
2. Замінити вибувшого позивача - управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області на його правонаступника – Коростенське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
3. Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в строки, визначені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги відповідно до вимог статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням п.п.15.5 п.15 Розділу VІІ "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.В. Горовенко