
Справа № 761/39615/17
Провадження № 2-а/761/269/2018
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2018 року
Шевченківський районний суд м. Києвав складі: головуючого-судді Мальцева Д.О.при секретарі Шилан Д.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 (далі по тексту - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області (далі по тексту - відповідач), відповідно до якого просив визнати протиправними дії відповідача щодо відмови перерахунку та виплаті позивачу по-новому перерахованої пенсії з 01.01.2016; зобов'язати відповідача перерахувати та виплатити позивачу пенсію згідно постановив КМУ № 988 від 11.11.2015 та з урахуванням змін мінімального розміру пенсії за віком у розмірі 25 % від мінімальної пенсії, встановленої Законом України «Про Державній бюджет України» на кожен рік, як учаснику бойових дій; витребувати відповідача по-новому розраховану позивачу пенсію з 01.01.2016 з врахуванням вимог постанови КМУ №988 від 11.11.2015 та з урахуванням 25 % від нового розміру встановленої Законом мінімальної пенсії за віком; стягнути з відповідача по-новому розраховану позивачу пенсію, починаючи з 01.01.2016 та зобов'язати відповідача у встановлений судом строк надати до суду доповідь про виконання судового рішення.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за вислугу років з 2008 року, згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Постановою КМУ №988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», яка вступила в силу разом із Законом України «Про Національну поліцію» з 01.01.2016, визначено нові розмірі грошового забезпечення поліцейських та нові схемі окладів, в тому числі збільшився розмір окладу позивача за посадою, яку він займав на момент виходу на пенсію. На адресу відповідача надходили відповідні довідки для здійснення перерахунку пенсії позивачу, разом з тим, відповідач не здійснив відповідного перерахунку. Крім того, позивач є учасником бойових дій та згідно ст. 12 п. 22 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту» та має право на підвищення до пенсії на 25 % від мінімальної пенсії за віком. Проте відповідачем при виплаті пенсії позивачу не враховується вказане підвищення. Позивач звертався до відповідача із відповідною заявою щодо здійснення перерахунку пенсії. Разом з тим, відповідач фактично відмовив позивачу у здійсненні відповідного перерахунку. Позивач вважає такі дії відповідача незаконними та такими, що порушують права позивача. У зв'язку з вище викладеним, позивач звернувся до суду із вказаним адміністративним позовом.
Позивач в судове засідання не з'явився, 22.11.2017 через канцелярію суду надав заяву, відповідно до якої просив розглядати справу за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.
29.11.2017 через канцелярію суду надав заперечення на позов, відповідно до якого зазначив, що позивачем пропущено шестимісячний строк для звернення до суду за захистом свого порушеного права. Крім того, зазначив, що перерахунок пенсії позивачу буде здійснено після надходження коштів з Державного бюджету України. На підставі вище викладеного, позовні вимоги просив залишити без задоволення.
26.12.2017 на запит суду від представника відповідача надійшли копії матеріалів пенсійної справи ОСОБА_3, які судом долучено до матеріалів справи та взято до уваги під час розгляду справи.
15 грудня 2017 року набули чинності зміни, внесені до Цивільного процесуального кодексу України Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017, № 2147-VIII, яким КАС України викладено в новій редакції.
Як вбачається з матеріалів справи, позовна заява подана до суду 03 листопада 2017 року, тобто до набрання чинності новою редакцією КАС України.
Згідно п. 10 Розділу VII ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ КАС України (в редакції від 03.10.2017), справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
За таких обставин суд вважає за необхідне застосувати під час розгляду вказаної справи положення КАС України в редакції від 03.10.2017.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що зазначений позов підлягає задоволенню частково з таких підстав.
Судом встановлено, що позивач, до моменту призначення пенсії за вислугу років, мав відповідне звання майор міліції та обіймав посаду старшого експерта НДЕКЦ при Г МВС України в Київській області.
В судовому засіданні встановлено, що позивач перебуває на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, отримує пенсію за вислугу років з 2008 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, та деяких інших осіб». Розмір пенсії відповідно до ст. 13 Закону становить 53 % грошового забезпечення - 2166,91 грн. (4088,50*53%).
Крім того, позивач отримує підвищення/надбавку до пенсії як учасник бойових дій відповідно до ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в розмірі 25 % - 191,00 грн.
В подальшому, позивачу неодноразово було здійснено перерахунок пенсії, зокрема, в частині виплати зазначеної вище надбавки. Останній такий перерахунок відповідачем було проведено з 01 жовтня 2016 року, розмір вказаної надбавки збільшився та становив 282, 50 грн.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», яка застосовується з дня набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію», тобто із 07 листопада 2015 року, затверджено схеми окладів за спеціальним званням поліцейських та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах, які значно перевищують оклади за спеціальним званням та посадові оклади осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції). Даною постановою встановлені також щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії поліцейським.
Згідно п. 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» закріплено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Отже, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови № 988.
Крім того, відповідно до п. 22 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасникам бойових дій пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Згідно із статтею 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно з пунктом 2 даного Порядку «Міноборони, МВС, Мінінфрастуктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії».
Відповідно до пункту 3 даного Порядку, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Тобто, лише після надходження Пенсійному фонду України від визначеного п.2 Порядку № 45 державного органу відповідного повідомлення (інформації) про підстави перерахунку пенсій, органи Пенсійного фонду України починають визначену Порядком № 45 процедуру перерахунку пенсії.
Згідно з листом Міністерства внутрішніх справ України від 22 березня 2017 року № 4019/02/22-2017 до Пенсійного фонду України щодо перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (міліції) повноваження щодо видачі довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, звільненим зі служби, покладено на ліквідаційні комісії ГУМВС (УМВС) в областях та м. Києві.
Також МВС України в листі до Пенсійного фонду України щодо перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (міліції) від 22.03.2017 року № 4019/02/22-2017 виклало свою позицію: «перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) має здійснюватися з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, тобто з 01.01.2016 року».
З дня набрання чинності Законом України від 23.12.2015 року № 900-УШ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їх сімей», а саме з 29.12.2015 року настали підстави для здійснення перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), згідно довідки №42924 від 08.06.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміни розміру пенсій. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачена йому не більше як за 12 місяців.
А згідно з ч. 3 ст. 51 цього Закону перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з, військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Такими нормативними актами є Постанова Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції України», наказ Міністерства внутрішніх справ України № 138 від 17.02.2017 року «Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських».
З врахуванням наведеного, підставою для перерахунку пенсії є, по-перше, прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, по-друге, надходження від визначеного п.2 Порядку № 45 державного органу повідомлення Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям і подальше повідомлення Пенсійним фондом України своїм головним управлінням Пенсійного фонду України про підстави для проведення перерахунку пенсій.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач звертався до відповідача із відповідною заявою про здійснення перерахунку пенсії.
Разом з тим, відповідач листом від 24.10.2017 повідомив позивача про те, що Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Київській області були направлені відповідні довідки для перерахунку пенсії з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських, за результатами розгляду яких відповідачем була сформована потреба в бюджетних коштах. Крім того, у відповідності до ст. 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виплата пенсій здійснюється за рахунок Державного бюджету України, а відтак перерахунок пенсії особам, які мають право на отримання пенсії за вказаним Законом, буде здійснено після надходження коштів з бюджету.
Разом з тим, суд не може погодитись із зазначеною позицією відповідача з огляду на наступне.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення і осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Відповідно до ч. 5 ст. 17 Конституції України держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі в Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.
Конституційний Суд України в абзаці другому пункту 3 мотивувальної частини Рішення від 06 липня 1999 року № 8-рп/99 (справа щодо права на пільги) зазначав, що служба в міліції, державній пожежній охороні передбачає ряд специфічних вимог, які дістали своє відображення у законодавстві. Норми, що регулюють суспільні відносини у цих сферах, враховують екстремальні умови праці, пов'язані з постійним ризиком для життя і здоров'я, жорсткі вимоги до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.
Зупинення пільг, компенсацій і гарантій для військовослужбовців та працівників правоохоронних органів без відповідної матеріальної компенсації є порушенням гарантованого державою права на їх соціальний захист та членів їх сімей (Рішення Конституційного Суду України від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
Відповідно до абзацу восьмого підпункту 2.2 пункту 2 Рішення мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року № 7-рп/2016 у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень другого речення частини сьомої статті 43. першою речення частини першої статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», норми-принципи частини п'ятої статті 17 Конституції України щодо забезпечення державою соціального захисту громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей є пріоритетними та мають безумовний характер. Тобто заходи, спрямовані на забезпечення державою соціального захисту вказаної категорії осіб, у зв'язку, зокрема, з економічною доцільністю, соціально-економічними обставинами не можуть бути скасовані чи звужені.
Згідно з абзацом 10 підпункту 2.2 пункту 2 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року № 7-рп/2016 Конституційний Суд України стверджує, що обмеження максимального розміру пенсії та призупинення виплати призначеної пенсії особам, яким право на пенсійне забезпечення встановлене Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частино п'ятою статті 17 Конституції України.
Рішенням від 20 грудня 2016 року № 7-рп/2016 Конституційний Суд України визнав такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ зі змінами, а саме частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Згідно ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку, в тому числі, органів державної влади.
Згідно ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач в судовому засіданні не надав суду доказів в обґрунтування правомірності своєї бездіяльності щодо здійснення перерахунку пенсії позивачу. При цьому, суд не приймає до уваги посилання відповідача на ту обставину, що позивачем пропущено шестимісячний строк для звернення до суду з позовом за захистом свого порушеного права, оскільки позивач оскаржує бездіяльність відповідача щодо здійснення перерахунку пенсії саме з моменту отримання позивачем листа від 24.10.2017, в якому відповідач як на підставу щодо неможливості проведення перерахунку пенсії, посилається на відсутність коштів в бюджеті.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
З врахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що відповідачем не вчинено необхідних дій, пов'язаних із перерахунком позивачу пенсії, а посилання відповідача на відсутність коштів в Державному бюджеті як на підставу неможливості здійснення перерахунку пенсії позивачу, не відповідає нормам вказаних вище Законів та Порядку, що є наслідком порушення прав позивача на соціальний захист, а тому позовні вимоги в частині визнання дій відповідача протиправними щодо відмови перерахунку та виплаті позивачу по-новому перерахованої пенсії з 01.01.2016 та зобов'язання відповідача перерахувати та виплати позивачу пенсії згідно постановив КМУ № 988 від 11.11.2015.
Разом з тим, з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів позивача, суд вважає за необхідне задовольнити вимогу позивача в частині здійснення перерахунку пенсії саме з врахуванням 25 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на які у відповідності до п. 22 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» підвищується виплата пенсії учасникам бойових дій, а не з урахуванням змін мінімального розміру пенсії за віком у розмірі 25 % від мінімальної пенсії, встановленої Законом України «Про Державній бюджет України» на кожен рік, як учаснику бойових дій.
В частині щодо вимоги щодо витребування від відповідача по-новому розраховану позивачу пенсії з 01.01.2016 з врахуванням вимог постанови КМУ №988 від 11.11.2015 та з урахуванням 25 % від нового розміру встановленої Законом мінімальної пенсії за віком, стягнення з відповідача по-новому розраховану позивачу пенсії, починаючи з 01.01.2016, суд приходить до висновку, що вказана вимога не підлягає задоволенню, оскільки позивачем не надано доказів на підтвердження тієї обставини, що відповідач відмовляється здійснити виплату перерахованої позивачу пенсії у відповідності до вимог вище вказаних нормативно-правових актів.
Що стосується вимог щодо зобов'язання відповідача у встановлений судом строк надати до суду доповідь про виконання судового рішення, слід зазначити наступне.
Відповідно ч. 1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Разом з тим, згідно положень ч. 1 ст. 383 КАС України, особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
За наслідками розгляду такої заяви, суд у відповідності до положень ч. 1 ст. 249 КАС України, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
Аналізуючи зміст зазначених положень, суд приходить до висновку, що для позивача, на користь якого ухвалено рішення суду, передбачений окремий порядок захисту його права в разі невиконання рішення суду.
Крім того, покладення обов'язку на відповідача подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, є правом, а не обов'язком суду та може бути застосовано після ухвалення рішення суду.
З врахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що позовна вимога про щодо зобов'язання відповідача у встановлений судом строк надати до суду доповідь про виконання судового рішення, є необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 139 КАС України, суд, вирішуючи питання про розподіл судових витрат, вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на користь держави судовий збір у розмірі 640 грн.
Керуючись ст. 17, 19, 46 Конституції України, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»ст. 2-3, 5-6, 9, 13, 72-79, 132, 139, 241-243, 245-246, 250-251, 293, 295, 297, суд, -
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області (адреса: 04071, м. Київ, вул. Ярославська, 40, код ЄДРПОУ - 22933548) щодо відмови в здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_3 (адреса: 04086, АДРЕСА_1, і.п.н. - НОМЕР_1) з 01.01.2016 з врахуванням 25 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на які підвищується виплата пенсії учасникам бойових дій відповідно до п. 22 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», - протиправними.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області (адреса: 04071, м. Київ, вул. Ярославська, 40, код ЄДРПОУ - 22933548) здійснити перерахунок ОСОБА_3 (адреса: 04086, АДРЕСА_1, і.п.н. - НОМЕР_1) пенсії з 01.01.2016 згідно постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та з врахуванням 25 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на які підвищується виплата пенсії учасникам бойових дій відповідно до п. 22 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
В частині проведення перерахунку пенсії із урахуванням змін мінімального розміру пенсії за віком у розмірі 25 % від мінімальної пенсії, встановленої Законом України «Про Державній бюджет України» на кожен рік, як учаснику бойових дій, витребування від відповідача по-новому розраховану позивачу пенсії з 01.01.2016 з врахуванням вимог постанови КМУ №988 від 11.11.2015 та з урахуванням 25 % від нового розміру встановленої Законом мінімальної пенсії за віком, стягнення з відповідача по-новому розраховану позивачу пенсії, починаючи з 01.01.2016, зобов'язання відповідача у встановлений судом строк надати до суду доповідь про виконання судового рішення, - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області на користь держави судовий збір у розмірі 640 грн.
Рішення суду може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Києва, а в разі, в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення зазначених вище строків, або після перегляду рішення суду в апеляційному порядку, якщо його не скасовано.
Суддя: