Постанова № 72334538, 09.02.2018, Якимівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
09.02.2018
Номер справи
330/2599/17
Номер документу
72334538
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

iменем України

2-а/330/9/2018

Справа № 330/2599/17

"09" лютого 2018 р. Якимівський районний суд Запорізької області у складі:

головуючого - судді Федорець С.В.,

при секретарі – Шеліповій Ю.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання перерахувати пенсію,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання перерахувати пенсію.

В обґрунтування заявлених вимог зазначив, що з 2005 року він перебуває на обліку в ОСОБА_2 управлінні Пенсійного фонду України в Запорізької області як отримувач пенсії за вислугу років, призначеної відповідно Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Коституцією України та цим Законом йому гарантовано право на перерахунок пенсії у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, та осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

03.11.2017 року позивач звернувся до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Запорізької області із заявою про перерахунок пенсії.

ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 20.11.2017 №16474/03 йому було повідомлено про те, що доопрацьована довідка про розмір грошового забезпечення з ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області не надійшла. Також позивачу було повідомлено про те, що перерахунок та виплата перерахованих пенсій буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України та внесення відповідних змін до деяких законодавчих актів України щодо осучаснення пенсій військовослужбовців та прирівняних до них осіб із урахуванням оновленого грошового забезпечення.

Вказану відмову позивач вважає протиправною, оскільки ним було отримано доопрацьовану довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсій, яку він надав відповідачеві, а ставити в залежність передбачений законодавством перерахунок пенсій від наявності додаткових коштів у Державному бюджеті, на думку позивача, не допустимо та протиправно.

Через те, що в добровільному порядку відповідач відмовляється здійснити перерахунок пенсії, посилаючись на відсутність грошових коштів з Державного бюджету України, позивач вимушений звернутися до суду і просить визнати бездіяльність ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Запорізької області щодо не проведення перерахунку позивачеві пенсії з 1 січня 2016 року, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» протиправною та зобов’язати ОСОБА_1 управління Пенсійного фонду України в Запорізької області провести йому перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268» та довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січн 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Запорізькій області та надана ГУ ПФУ в Запорізькій області, починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру. Також позивач просить стягнути з відповідача на його користь витрати, понесені ним по сплаті судового збору, у розмірі 640,00 гривень та встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Запорізької області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.

Позивач в судове засідання не з'явився, про дату, місце та час розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином. Надав до суду заяву з проханням розглядати справу у його відсутність, на задоволенні позовних вимог наполягає.

Представник відповідача ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, у судове засідання не з'явився, про дату, місце та час розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, заяв про відкладення розгляду справи від нього до суду не надходило.

Від представника відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, де зазначено про невизнання позову у повному обсязі з тих підстав, що позивачу призначено пенсію за вислугу років, призначеної відповідно Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Позовною вимогою є зобов’язання ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Запорізької області здійснити перерахунок пенсії відповідно до постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений постановою КМУ від 13.02.2008 № 45. В межах даного Порядку відповідач отримав Довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, але після проведення перевірки, ця довідка була направлена на доопрацювання. На теперішній час доопрацьована довідка на адресу відповідача не надходила. Відповідно до листа ПФУ від 28.03.2017 № 9493/02-23 перерахунок та виплата пенсій буде здійснена після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, а відповідач, як орган державної влади, який діє лише в межах наданих повноважень , не мав можливості здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу у зв’язку з відсутністю бюджетного фінансування. Також, посилаючись на ст. 94 КАС України, відповідач вказує на те, що судові витрати повинні відшкодовуватися з Державного бюджету органом Казначейства, тому не підлягають стягненню на користь позивача з відповідача по справі.

Вивчивши матеріали справи, з урахуванням позицій сторін, викладених у заяві позивача та запереченнях представника відповідача, суд приходить до наступного.

Відповідно до статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється, зокрема, на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Таким чином, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом щодо оскарження дій відповідача та діюче законодавство не вимагає жодних обов'язкових процедур щодо досудового врегулювання спору, який виник між позивачем та відповідачем.

Згідно частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі та в межах повноважень у спосіб, що передбачений як Конституцією України , так і Законами України.

Позивачу з 2005 року призначена пенсія за вислугу років згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Стаття 63 Закону (в редакції, яка діяла на час призначення пенсії) передбачала, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей у звязку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому, перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Призначені військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей пенсії перераховуються з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.

Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального звязку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Закон має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.

Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у звязку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

На час розгляду справи редакція статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» має наступну редакцію:

Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у звязку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у звязку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у звязку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок. доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Закономабо у звязку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до пунктів 23, 24 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 30 січня 2007 № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. При цьому пенсіонери звертаються до органів, що призначають пенсії з відповідними заявами та в разі необхідності подають документи, які дають право на підвищення пенсії.

Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв’язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.

Після одержання списків осіб, уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10, тобто, відбулись зміни, які є підставою для перерахунку пенсії та зобов'язують органи, на які покладено проведення перерахунку здійснити його.

Постановою Кабінету Міністрів України № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», які також є підставами для перерахунку пенсії особам, які мають на це право.

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після частини другої доповнено новою частиною такого змісту:

«Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Статтею 77 ч.2 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Як встановлено в судовому засіданні, позивач неодноразово звертався до відповідача з заявами про перерахунок пенсії та з заявою про надання довідки для перерахунку пенсії до ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області.

Листом ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій від 30.10.2017 року № 120/лк/29-21 йому було повідомлено, що доопрацьована довідка про грошове забезпечення для перерахунку пенсій направлено начальникові управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та працівників силових структур. Також надано таку довідку самому позивачеві (а.с. 12).

Згідно листа ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 20.11.2017 року № 16474/03 позивача було повідомлено про те, що його довідка стосовно розміру грошового забезпечення була повернена до ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області на доопрацювання, оскільки вона за формою та змістом не відповідає поданому головним управлінням списку, а доопрацьована довідка на адресу УПФУ не надходила. Крім того, в цьому листі зазначено, що перерахунок та виплата перерахованих пенсій буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с. 14)

Відповідач, на думку суду, в поданих ним запереченнях проти позову не спростував правомірності вимог позивача, а також тверджень останнього про протиправність його бездіяльності в питаннях, що стосуються обов'язку проведення перерахунку пенсії.

Письмові заперечення представника відповідача ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області фактично зводяться до посилань на лист ПФУ від 28.03.2017 № 9493/02-23 щодо можливості здійснити перерахунок та виплату пенсій після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Суд вважає доводи відповідача щодо неможливості провести перерахунок пенсії позивачу через відсутність додаткових коштів з Державного бюджету України надуманими та безпідставними, оскільки сама по собі відсутність фінансування не звільняє відповідача від проведення виплат, визначених законодавством.

Крім того, Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" Пенсійному фонду України виділено 141 млрд. 315 млн. 405,1 тис. грн. на фінансове забезпечення виплат пенсій. Крім того, як розпорядник бюджетних коштів Пенсійний фонд України має можливість ініціювати питання перед Урядом щодо внесення змін до законодавства, спрямованих на покриття свого дефіциту.

При цьому відповідно до Положення про Пенсійний фонд України затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 384/2011 Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики України (далі - Міністр).

Основними завданнями Пенсійного фонду України є, зокрема, внесення пропозицій Міністру щодо формування державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством.

Відповідно до Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 року № 28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за № 40/26485 ОСОБА_1 управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головне управління Фонду) є територіальними органами Пенсійного фонду України (далі - Фонд).

ОСОБА_1 управління Фонду підпорядковуються Фонду та разом з управліннями Фонду в районах, містах, районах у містах, а також об'єднаними управліннями (далі - управління Фонду) утворюють систему територіальних органів Фонду.

Суд погоджується з доводами позивача, оскільки Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Конституцією України гарантовано право на перерахунок пенсії у зв’язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, та осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

У відповідності до ч. 2 ст. 6 Конституції України органи виконавчої влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України, визначається і діє принцип верховенства права. Конституція України є нормами прямої дії.

Стаття 24 Конституції України гарантує рівність конституційних прав і свобод та рівність всіх громадян перед законом.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений конституцією та законами України.

Нормою статті 46 Кнституція України гарантовано право особи на соціальний захист, що включає і право на забезпечення громадян у старості. Це право гарантується загальнообовязковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ та організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.

При цьому, як випливає з рішення ЄСПЛ у справі «Кечко проти України» від 08.11.2005 року, органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань, оскільки це порушує право особи мирно володіти своїм майном, гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Враховуючи вищевикладене, суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, оскільки вони обґрунтовані та законні, заперечення представника відповідача не відповідають вимогам чинного законодавства, а дії відповідача вчинені не відповідно до наданих йому повноважень.

Суд вважає за необхідне встановити також відповідно до статті 382 КАС України судовий контроль за виконанням судового рішення в адміністративній справі.

Щодо заявлених позивачем вимог про стягнення з відповідача судових витрат по сплаті ним судового збору, то суд, на підставі вимог ч. 1 ст. 139 КАС, вважає за необхідне стягнути зазначену позивачем суму витрат за рахунок бюджетних асигнувань УПФУ в Запорізькій області.

Керуючись статтями 2, 19, 30, 139, 241 – 246, 250, 382 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати бездіяльність ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Запорізької області щодо не проведення перерахунку мені пенсії з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» протиправною.

Зобов’язати ОСОБА_1 управління Пенсійного фонду України в Запорізької області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268», починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру.

Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобовязання ОСОБА_1 управління Пенсійного фонду України в Запорізької області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ в запорізькій області судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 640,00 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня виготовлення повного тексту постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

СУДДЯ: Федорець С.В.