Ухвала суду № 72325192, 19.02.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.02.2018
Номер справи
815/579/18
Номер документу
72325192
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/579/18

УХВАЛА

19 лютого 2018 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ГУ ДФС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Філін Прайм», державного реєстратора міської ради міста Кропивницького ОСОБА_1 про визнання протиправними дій, скасування реєстраційної дії, -

В С Т А Н О В И В:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ГУ ДФС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Філін Прайм», державного реєстратора міської ради міста Кропивницького ОСОБА_1 про визнання протиправними дій ТОВ «Філін Прайм» щодо подання недостовірних відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань змін щодо зміни місцезнаходження підприємства; скасування реєстраційної дії внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань змін до відомостей про юридичну особу, що не пов’язані зі змінами в установчих документах від 27.12.2017 №1441070022011925, що була проведена державним реєстратором Міської ради міста Кропивницького ОСОБА_1, а саме зміна місцезнаходження товариства з обмеженою відповідальністю «Філін Прайм» (код ЄДРПОУ 38694075) на адресу: 65070, Одеська область, м. Одеса, Київський район, вул. Ігнезі, буд. 2Б.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст. 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно приписів ч. 3, 4 ст. 46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб’єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, громадські об’єднання, юридичні особи, які не є суб’єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб’єкта владних повноважень: 1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності громадського об’єднання; 2) про примусовий розпуск (ліквідацію) громадського об’єднання; 3) про затримання іноземця або особи без громадянства чи примусове видворення за межі території України; 4) про встановлення обмежень щодо реалізації права на свободу мирних зібрань (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); 5) в інших випадках, коли право звернення до суду надано суб’єкту владних повноважень законом.

Відповідно до ч. 4 ст. 5 КАС України суб’єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України.

Отже, коло адміністративних справ, в яких суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду, є обмеженим та визначається Кодексом адміністративного судочинства України та в спеціальних нормах закону.

Пунктом 67.2 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо: припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; скасування державної реєстрації змін до установчих документів.

Разом з тим, ГУ ДФС в Одеській області просить суд скасувати реєстраційну дію внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань змін до відомостей про юридичну особу, що не пов’язані зі змінами в установчих документах від 27.12.2017 №1441070022011925, що була проведена державним реєстратором Міської ради міста Кропивницького ОСОБА_1, а саме зміна місцезнаходження товариства з обмеженою відповідальністю «Філін Прайм» (код ЄДРПОУ 38694075) на адресу: 65070, Одеська область, м. Одеса, Київський район, вул. Ігнезі, буд. 2Б.

Таким чином, позивачу слід обґрунтувати підстави звернення до суду з даними позовними вимогами до товариства з обмеженою відповідальністю «Філін Прайм» та державного реєстратора міської ради міста Кропивницького ОСОБА_1.

Відповідно до п. 8 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ст. 79 КАС України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об’єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

Так, позивач вказує, що на запит податкового органу від 10.01.2018 року №28/10/15-51-08-01-05 повідомлено, що ТОВ «Філін Прайм» не орендувало офісні приміщення чи складські приміщення бізнес центру ПП «Укркурортстрой», при цьому на підтвердження вказаних обставин до суду надано копію запиту від 10.01.2018 року №28/10/15-51-08-01-05 адресовану керівнику ПП «Компас», а в якості відповіді на цей запит – лист ПП «Укркурортстрой». Жодних пояснень щодо вказаних невідповідностей позивач не зазначає та не надає.

Також, позивач зазначає, що на виконання листа ГУ ДФС у Кировоградській області від 02.01.2018 року №9/7/11-28-21-12-08 оперативним управлінням ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області з метою встановлення місцезнаходження платника податків – ТОВ «Філін Прайм» було здійснено вихід за місцем реєстрації товариства, проте належних доказів на підтвердження даних обставин до суду не надано (наказу про проведення перевірки, тощо).

Згідно ст. 44 КАС України учасники справи зобов’язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об’єктивному встановленню всіх обставин справи, подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.

Суд зазначає, що ч. 1 ст. 161 КАС України встановлено, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Пунктом 11 ч. 5 ст. 160 КАС України встановлено, що в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Разом з тим, всупереч зазначеним приписам КАС України, дана позовна заява ГУ ДФС в Одеській області вказаного письмового підтвердження не містить.

Згідно ч. 2 ст. 161 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

На підтвердження надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачам копії позовної заяви та доданих до неї документів, позивач надає до суду описи вкладення та квитанції від 31.01.2018 року, з яких вбачається, що поштові відправлення направлено на ім'я – Міської ради м. Кропивницький та ТОВ «Філін Трабл», проте відповідачами у даній справі позивач визначив товариство з обмеженою відповідальністю «Філін Прайм» та державного реєстратора міської ради міста Кропивницького ОСОБА_1. Таким чином, зазначені документи не можливо вважати належним доказом відправки позивачем – суб’єктом владних повноважень позовної заяви з додатками відповідачам у розумінні ст. 161 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1762 гривень.

В даному адміністративному позові ГУ ДФС в Одеській області, суб’єкт владних повноважень, просить суд визнати протиправними дії ТОВ «Філін Прайм» щодо подання недостовірних відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань змін щодо зміни місцезнаходження підприємства та скасувати реєстраційну дію внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань змін до відомостей про юридичну особу, що не пов’язані зі змінами в установчих документах від 27.12.2017 №1441070022011925, що була проведена державним реєстратором Міської ради міста Кропивницького ОСОБА_1, а саме зміна місцезнаходження товариства з обмеженою відповідальністю «Філін Прайм» (код ЄДРПОУ 38694075) на адресу: 65070, Одеська область, м. Одеса, Київський район, вул. Ігнезі, буд. 2Б.

Отже, ГУ ДФС в Одеській області заявлено дві позовні вимоги немайногового характеру.

Згідно ч. 3 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 ЗУ «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Таким чином ставка судового збору за подання даного адміністративного позову становить – 3 524 грн., з розрахунку (1762 грн. * 2).

Проте, доказів сплати судового збору в розмірі встановленому Законом України “Про судовий збір” позивачем до позову не додано.

Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У зв’язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, встановивши позивачам строк для усунення недоліків.

Недоліки повинні бути усунені шляхом приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 160, 161 КАС України, а саме шляхом визначення суб’єктного складу учасників процесу із обґрунтуванням підстави звернення до суду з позовними вимогами до товариства з обмеженою відповідальністю «Філін Прайм» та державного реєстратора міської ради міста Кропивницького ОСОБА_1, з урахуванням зауважень, викладених в даній ухвалі суду, надання доказів направлення на адресу відповідачів копії позовної заяви з додатками, сплати судового збору, надання належним чином завірених письмових доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, з урахуванням зауважень, викладених в даній ухвалі суду, надання письмового підтвердження про те, що ГУ ДФС в Одеській області не подано іншого позову (позовів) до цих самих відповідачів, з тим самим предметом та з тих самих підстав, а також надання доказів направлення на адресу відповідачів копії позовної заяви після усунення недоліків разом з копіями документів, що надаються до суду.

Керуючись ст. 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ГУ ДФС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Філін Прайм», державного реєстратора міської ради міста Кропивницького ОСОБА_1 про визнання протиправними дій, скасування реєстраційної дії, - залишити без руху.

Повідомити позивачів про необхідність в п’ятиденний строк з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки та роз’яснити, що в іншому випадку позов буде повернутий відповідно до вимог ч. 1 п. 4 ст. 169 КАС України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.А. Левчук