
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21 лютого 2018 р. Справа №805/1190/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Христофоров А.Б., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Краматорської міської ради, міського голови м. Краматорська ОСОБА_2, Управління освіти Краматорської міської ради про визнання протиправними та скасування актів індивідуальної дії,-
ВСТАНОВИВ:
19.02.2018 року, позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною завою до Виконавчого комітету Краматорської міської ради, міського голови м. Краматорська ОСОБА_2, Управління освіти Краматорської міської ради про:
- визнання протиправним та скасування наказу (розпорядження) начальника управління освіти Краматорської міської ради ОСОБА_3 про створення конкурсної комісії з конкурсного відбору на заміщення посади заступника начальника управління освіти Краматорської міської ради, як ухвалений посадовою особою без необхідного обсягу повноважень.
- визнання протиправним та скасування рішення засідання конкурсної комісії управління освіти Краматорської міської ради оформлене протоколом № 2 від 15 08.2017 р. щодо рекомендації начальнику освіти Краматорської міської ради ОСОБА_3 призначити на посаду заступника начальника управління освіти ОСОБА_4, як прийняте незаконно створеною конкурсною комісією.
- визнання протиправним та скасування розпорядження міського голови м. Краматорська ОСОБА_2 від 30.08.2017 № 512-к про призначення на посаду заступника начальника управління освіти Краматорської міської ради ОСОБА_4, яке видане на підставі конкурсного відбору, проведеного незаконно створеною конкурсною комісією управління освіти, без необхідного обсягу повноважень та з недотриманням вимог чинного законодавства України.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі, досліджуючи зміст та обґрунтованість позовної заяви та наданих документів до позовної заяви, набуваю висновку, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються, зокрема: 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У порушення зазначених норм позивачем не зазначено у позовній заяві повне ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) відповідача - міського голови м. Краматорська ОСОБА_5; ідентифікаційний код відповідачів - юридичних осіб; реєстраційний номер облікової картки платника податків відповідача та третьої особи - фізичних осіб за їх наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу); офіційні електронні адреси або адреси електронної пошти всіх відповідачів та третьої особи.
Позивач просить визнати протиправним та скасувати наказ (розпорядження) начальника управління освіти Краматорської міської ради ОСОБА_3 про створення конкурсної комісії з конкурсного відбору на заміщення посади заступника начальника управління освіти Краматорської міської ради, як ухвалений посадовою особою без необхідного обсягу повноважень, однак ним не зазначено номер та дату прийняття оскаржуваного наказу.
Також, позивачем у позовній заяві зазначено трьох відповідачів, однак не визначено зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Крім того, не надано власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно частини першої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Позивачем надані копії позовної заяви, однак не надано копій документів доданих до позовної заяви, з посиланням, що всі документи наявні у відповідача, що є неприпустимим, оскільки вищезазначеною нормою визначено обов’язок позивача надати суду разом з копіями позовної заяви, копії доданих до позовної заяви документів всім учасникам справи.
Також, відповідно до частини третьої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно частини першої статті 3 Закону України “Про судовий збір” № 3674-VI від 8 липня 2011 року (далі - Закон № 3674-VI), судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
За приписами статті 2 Закону № 3674-VI, платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до статті 4 Закону №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Частиною 2 цієї статті визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою – 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з позовної заяви позивач просить скасувати акти індивідуальної дії, а саме:
- наказ (розпорядження) начальника управління освіти Краматорської міської ради ОСОБА_3 про створення конкурсної комісії з конкурсного відбору на заміщення посади заступника начальника управління освіти Краматорської міської ради;.
- рішення засідання конкурсної комісії управління освіти Краматорської міської ради оформлене протоколом № 2 від 15.08.2017 р. щодо рекомендації начальнику освіти Краматорської міської ради ОСОБА_3 призначити на посаду заступника начальника управління освіти ОСОБА_4;
- розпорядження міського голови м. Краматорська ОСОБА_2 від 30.08.2017 № 512-к про призначення на посаду заступника начальника управління освіти Краматорської міської ради ОСОБА_4.
Отже позивачем заявлено три вимоги немайнового характеру та у відповідності до абз. другого статті 3 Закону №3674-V, у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Під час подання позову позивач мав сплатити судовий збір за адміністративний позов немайнового характеру у сумі 2114,40 грн, натомість сплачено 704,80 грн, отже підлягає сплаті 1409,60 грн.(2114,40-704,80)
Крім того, за приписами частин першої статті 122 Кодексу адміністартивного судочиснтва України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач просить визнати протиправними та скасувати, окрім наказу без зазначення дати та номеру прийняття, рішення (протокол) № 2 від 15.08.2017 року; розпорядження № 512-к від 30.08.2017 року, тобто акти індивідуальної дії від 15.08.2017 року та 30.08.2017 року, однак ним не зазначено коли йому стало відомо про них, тобто день коли позивач дізнався про порушення його прав.
Відповідно до частини шостої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов’язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно частини першої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Згідно з частинами першою та другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, суд вважає за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Краматорської міської ради, міського голови м. Краматорська ОСОБА_2, Управління освіти Краматорської міської ради про визнання протиправними та скасування актів індивідуальної дії – залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом:
-зазначення повного ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) відповідача міського голови м. Краматорська ОСОБА_5;
- ідентифікаційного коду відповідачів - юридичних осіб;
-реєстраційного номеру облікової картки платника податків відповідача та третьої особи - фізичних осіб за їх наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу);
-офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти всіх відповідачів та третьої особи;
- зазначення номеру та дати прийняття спірного наказу (розпорядження) начальника управління освіти Краматорської міської ради ОСОБА_3 про створення конкурсної комісії з конкурсного відбору на заміщення посади заступника начальника управління освіти Краматорської міської ради;
- визначення змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
- надання власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- надання копії доданих до позовної заяви документів всім учасникам справи;
- надання документу про сплату судового збору за вимоги немайнового характеру у сумі 1409,60 грн;
-зазначення дня, коли позивач дізнався про порушення його прав та з урахуванням строку звернення до адміністративного суду, у разі пропуску строку, надати вмотивоване клопотання про поновлення строку звернення до суду.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Христофоров А.Б.