
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/3131/17 Суддя (судді) першої інстанції: Федорчук А.Б.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2018 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуюча суддя: Шелест С.Б.
Судді: Кузьмишина О.М., Пилипенко О.Є.
Секретар судового засідання: Хаврат О.О.
За часті представників:
Позивача: ОСОБА_2; ОСОБА_3;
Відповідача-1: ОСОБА_4;
Відповідача-2: ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ТСІ-Компанія» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 30.11.17р. у справі №826/3131/17 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТСІ-Компанія» до Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Виконуючого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Комунального підприємства «Київблагоустрій» про визнання протиправними та скасування рішень
у с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом, у якому просив:
визнати протиправним та скасувати припис Департаменту міського благоустрою та захисту природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) №1612423 від 21.07.16р. про демонтаж нежитлового приміщення загальною площею 75,3 кв.м., належного ТОВ «ТСІ-Компанія», розташованого за адресою: м. Київ, вул. Ярославська, буд.17;
визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту міського благоустрою та захисту природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), винесеного у формі доручення №064-7945 від 28.08.16р., виданого КП «Київблагоустрій» про вжиття заходів шляхом демонтажу самовільно встановлених елементів благоустрою в частині, що стосується демонтажу нежитлового приміщення загальною площею 75,3 кв.м., належного ТОВ «ТСІ-Компанія», розташованого за адресою: м. Київ, вул. Ярославська, буд.17;
визнати протиправними дії щодо знесення нежитлового приміщення загальною площею 75,3 кв.м., належного ТОВ «ТСІ-Компанія», розташованого за адресою: м. Київ, вул. Ярославська, буд.17.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 30.11.17р. у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погоджуючись з вказаною постановою, Позивач подав апеляційну скаргу, у якій просить суд скасувати постанову з мотивів порушення судом норм матеріального та процесуального права та ухвалити нове рішення про задоволення адміністративного позову.
Свої вимоги апелянт мотивує тим, що демонтаж належного Позивачу на праві власності нежитлового приміщення здійснено поза межами визначених законом повноважень.
Від Відповідача-1 надійшов відзив на апеляційну скаргу, у якому Відповідач-1 просив суд залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, з тих підстав, що демонтаж приміщення було здійснено відповідно до закону та у межах визначених законом повноважень; вказане приміщення не є об'єктом нерухомого майна, позаяк є тимчасовою спорудою, самовільно встановленою малою архітектурною формою.
Представник Позивача в судовому засіданні підтримав вимоги апеляційної скарги.
Відповідачі заперечили доводи та вимоги апеляційної скарги.
Розглянувши матеріали справи та апеляційну скаргу Позивача, заслухавши учасників провадження, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як установлено судом на підставі зібраних у справі матеріалів, 14.07.16р. на адресу Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища від ГУ НП в Київській області Києво-Святошинського відділу поліції надійшов запит (порядку ст. 93 КПК України) про надання інформації (з копіями документальних матеріалів, за наявності) щодо законності розміщення прибудови за адресою: АДРЕСА_1 (приміщення коктейль-бару «Парасолька») (а.с.118).
Посадовою особою КП «Київблагоустрій» було здійснено виїзд на перевірку за вказаною адресою, за результатами якої було видано припис №1612123 від 21.07.16р., яким установлено порушення п.20.1.1 Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.08р. №1051/1051 та запропоновано Позивачу надати проектно-дозвільну документацію на розміщення тимчасової споруди протягом 3-х днів, а за її відсутності - здійснити демонтаж приміщення. У приписі також зазначено, що в разі невиконання вимог припису будуть вжиті заходи відповідно до законодавства.
У зв'язку з відсутністю уповноваженого представника Позивача на об'єкті, припис був розміщений на вхідних дверях закладу, що підтверджується наявними у матеріалами справи фотокопіями (а.с.123-124).
22.08.16р. Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) видано КП «Київблагоустрій» лист-доручення №064-7945, яким доручено вжити заходи щодо демонтажу самовільно встановлених елементів благоустрою: павільйону ТОВ «ТСІ-Компанія» за адресою: м. Київ, вул. Ярославська, 17 (а.с. 125)
16.09.16р. за вказаною адресою прибула група КП «Київблагоустрій» та здійснила демонтаж павільйону, про що були складені акти демонтажу №16/16-09-01, №16/16-09-02, №16/16-09-03 та опису майна НО-174/У (а.с.126-129).
Не погоджуючись з рішеннями, що слугували підставою для демонтажу приміщення та діями з демонтажу, Позивач звернувся з даним позовом до суду.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що оспорювані рішення та дії відповідають вимогам закону.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, з огляду на таке.
Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України від 06.09.05р. №2807-IV «Про благоустрій населених пунктів» благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля. В той же час, заходи з благоустрою населених пунктів - роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об'єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.
Рішенням Київської міської ради від 25.12.08р. №1051/1051 затверджено Правила благоустрою міста Києва.
Відповідно до статті 34 Закону №2807-IV правила благоустрою території населеного пункту - це нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населеного пункту. Правила розробляються на підставі Типових правил благоустрою території населеного пункту (далі - Типові правила) для всіх сіл, селищ, міст і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування. Типові правила розробляються та затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.
Правила включають, зокрема, порядок розміщення малих архітектурних форм та тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності; порядок здійснення благоустрою та утримання територій об'єктів благоустрою; порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою населених пунктів (п. 1, 7, 8 ч. 2 ст. 34 Закону № 2807-IV).
Відповідно до п. 13.1.1 Правил благоустрою міста Києва, розміщення малих архітектурних форм та тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності проводиться відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.94р. №198, наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.11р. № 244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.11р. за №1330/20068, інших нормативно-правових актів, а також рішень Київської міської ради та розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
У свою чергу поняття «тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності» наведено у статті 28 Закону України від 17.02.11р. № 3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності». Так, під тимчасовою спорудою торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності слід розуміти одноповерхову споруду, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Згідно Правил благоустрою міста Києва «тимчасова споруда» - це споруда функціонального (в тому числі для здійснення підприємницької діяльності), декоративно-технологічного призначення, в тому числі мала архітектурна форма, яка виготовляється з полегшених збірних конструкцій та встановлюється без улаштування заглибленого фундаменту тощо.
За змістом пункту 13.2.3. Правил благоустрою міста Києва, самовільно встановлені (розміщені) малі архітектурні форми та тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, паспорти прив'язки яких анульовані або строк дії яких закінчився, підлягають демонтажу власником об'єкта (особою, яка здійснила встановлення (розміщення) об'єкта) за власні кошти у строки, визначені в приписі Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
У разі якщо власник малої архітектурної форми або тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (особа, яка здійснила встановлення (розміщення) об'єкта) не провів демонтажу відповідно до абзацу першого цього пункту, демонтаж об'єкта здійснюється в порядку, встановленому пунктом 13.3 цих Правил.
Відповідно до пункту 20.2.11 Правил благоустрою міста Києва, у разі виявлення уповноваженими особами Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), структурних підрозділів з питань контролю за благоустроєм районних в місті Києві державних адміністрацій, КП «Київблагоустрій» самовільно розміщених (встановлених) малих архітектурних форм, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, в т. ч. тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, паспорти прив'язки яких анульовані або строк дії яких закінчився, самовільно розміщених (встановлених) об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі (на розміщення яких відсутні оформлені в установленому порядку документи), елементів об'єктів благоустрою, їх власникам (користувачам або особам, які здійснили розміщення (встановлення)), вноситься припис з вимогою усунення порушень шляхом проведення демонтажу малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, демонтажу (переміщення) об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, елементу об'єкта благоустрою, із зазначенням строку демонтажу (переміщення) відповідно до підпункту 13.3.1 пункту 13.3 розділу XIII цих Правил.
Пунктом 13.3. Правил благоустрою міста Києва визначено порядок демонтажу малих архітектурних форм, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства та тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності.
Так, відповідно до підпункту 13.3.1 пункту 13.3 розділу XIII Правил благоустрою міста Києва, у разі виявлення самовільно розміщених (встановлених) малих архітектурних форм, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, в т. ч. тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, паспорти прив'язки яких анульовані або строк дії яких закінчився, самовільно розміщених (встановлених) засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі (автомагазини, автокафе, автокав'ярні, авторозвозки, автоцистерни, лавки-автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки) тощо) (далі - засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі), об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі (на розміщення яких відсутні оформлені в установленому порядку документи) уповноважені особи Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), структурних підрозділів з питань контролю за благоустроєм районних в місті Києві державних адміністрацій, комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Київблагоустрій" (далі - КП "Київблагоустрій) вносять припис його власнику (користувачу або особі, яка здійснила розміщення (встановлення)) з вимогою усунення порушень шляхом проведення демонтажу малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, демонтажу (переміщення) засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі із зазначенням строку демонтажу (переміщення) відповідно до абзаців другого і третього цього підпункту.
Малі архітектурні форми, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності мають бути демонтовані протягом трьох днів з моменту отримання припису, крім тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, відсутніх в матеріалах єдиної цифрової топографічної основи території міста Києва, демонтаж яких має бути здійснений протягом одного дня з моменту отримання припису.
Протягом зазначеного у приписі строку власник (користувач або особа, яка здійснила розміщення (встановлення)) зобов'язаний за власний рахунок здійснити демонтаж самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, демонтаж (переміщення) засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та провести відновлення порушеного благоустрою на місці їх розміщення (встановлення).
Порядок складання припису передбачений п.п.20.2.1 п. 20.2 Правил благоустрою міста Києва, якщо під час перевірки виявлені причини та умови, які можуть спричинити порушення благоустрою, посадова особа контролюючого органу зобов'язана скласти та видати офіційний документ - припис, який є обов'язковим для виконання в термін до трьох діб особами, які є відповідальними за утримання об'єктів благоустрою.
У приписі зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала припис, відомості про особу, на яку складений припис, та надаються пропозиції щодо усунення причин та умов, які спричиняють порушення благоустрою території.
Припис підписується особою, яка його склала, і особою, на яку він складений.
У разі відмови особи отримати припис в графі "Припис одержав" робиться про це запис.
У разі виявлення тимчасової споруди (малої архітектурної форми), встановлений (або невстановлений) власник (користувач) якої створив причини та умови, які можуть спричинити порушення благоустрою, посадова особа контролюючого органу зобов'язана скласти та видати офіційний документ - припис з дотриманням вимог цього Положення. У такому випадку одна копія припису наклеюється на тимчасову споруду (малу архітектурну форму) поряд з Ордером на розміщення тимчасової споруди (у разі його наявності) або на фронтальній частині такої тимчасової споруди (малої архітектурної форми), а ще одна копія вручається особисто присутньому власнику (користувачу), надсилається власникові тимчасової споруди (малої архітектурної форми) поштою (цінним листом з описом вкладення) за адресою, зазначеною в Ордері на розміщення тимчасової споруди (у разі його наявності). Посадова особа, яка винесла припис, здійснює фотофіксацію наклеєного припису поряд з Ордером на розміщення тимчасової споруди (малої архітектурної форми) у випадку його наявності або на фронтальній частині тимчасової споруди (малої архітектурної форми). При цьому щонайменше на одній з фотографій має бути чітко та розбірливо видно інформацію про номер та дату складення припису.
Матеріали фотофіксації долучаються до припису, про що в приписі робиться відповідний запис, а власник (користувач) тимчасової споруди (малої архітектурної форми) вважається повідомленим про винесення припису належним чином.
За змістом п. 13.3.2. пункту 13.3 розділу XIII Правил благоустрою міста Києва, у разі якщо власники (користувачі або особи, які здійснили розміщення (встановлення)) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі не здійснили демонтаж в строки, зазначені в приписі, Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районні в місті Києві державні адміністрації вживають заходів щодо демонтажу самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, а Департамент промисловості та розвитку підприємництва - щодо демонтажу об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на підставі рішень, зазначених у підпункті 13.3.3 пункту 13.3 цих Правил, за кошти міського бюджету або з інших джерел, не заборонених законодавством, з наступним відшкодуванням усіх витрат згідно з абзацом 3 цього підпункту.
Згідно з п.п.13.3.3 пункту 13.3 розділу XIII Правил благоустрою міста Києва, рішення про демонтаж самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі приймається Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районними в місті Києві державними адміністраціями, Департаментом промисловості та розвитку підприємництва (щодо об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі).
Для проведення демонтажу (переміщення) засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі створюється комісія у складі представників Департаменту промисловості та розвитку підприємництва, структурного підрозділу з питань контролю за благоустроєм районної в місті Києві державної адміністрації та/або Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища, підприємства, яке здійснює демонтаж (переміщення), перевезення, зберігання засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, представника міліції, власника (користувача або особи, яка здійснила розміщення (встановлення)) (у разі його присутності).
За результатами проведеної роботи комісії складають акти демонтажу (переміщення) у двох примірника.
Отже, наведеними правовими нормами визначено процедуру здійснення уповноваженими органами демонтажу самовільно розміщеної (встановленої) тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, яка включає в себе наступні етапи:
винесення припису з вимогою усунути порушення;
у разі невиконання суб'єктом господарювання вимог припису, Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районні в місті Києві державні адміністрації вживають заходів щодо демонтажу самовільно розміщеної (встановленої) тимчасової споруди шляхом прийняття рішення про демонтаж самовільно розміщеної (встановленої) тимчасової споруди;
проведення демонтажу самовільно розміщеної (встановленої) тимчасової споруди у складі комісії, за результатами якого складаються акти.
Судом установлено, що визначену законодавством процедуру Відповідачами дотримано.
Як свідчать матеріали справи, представник Позивача відмовився від підпису акту, про що посадовою особою було вчинено відмітку та розміщено припис на вхідних дверях закладу, як того вимагає п.п.20.2.1 п. 20.2 Правил.
Матеріали справи містять фотофіксацію розміщеного на дверях підпису, що спростовує доводи апелянта про те, що Позивач не отримував припис про усунення порушення, що унеможливило його виконання шляхом подання дозвільної документації на об'єкт.
Представник Апелянта в судовому засіданні також і не спростував факт відсутності дозвільної документації на об'єкт.
Отже, приймаючи до уваги факт невиконання Позивачем вимог припису, Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у межах визначених п.п. 13.3.2. та п.п.13.3.3 пункту 13.3 розділу XIII Правил благоустрою міста Києва повноважень, видано КП «Київблагоустрій» лист-доручення №064-7945 про вжиття заходів демонтажу самовільно встановлених елементів благоустрою, а саме - павільйону Позивача (а.с. 125).
Таким чином, винесення припису, доведення його до відома та здійснення демонтажу самовільно розміщеної (встановленої) тимчасової споруди відповідають вимогам законодавства, що спростовує доводи апелянта про перевищення Відповідачами їх повноважень.
Не заслуговують на увагу і доводи апелянта про те, що спірний об'єкт є об'єктом нерухомості - нежитловим приміщенням, а не тимчасовою спорудою, у зв'язку з тим, що будь-яка дозвільна, проектна документація на вказаний об'єкт у Позивача відсутня, як і відсутні правовстановлюючі документи на цей об'єкт, що не спростував представник апелянта в судовому засіданні.
Окрім того, об'єкту за адресою: АДРЕСА_1 (приміщення коктейль-бару «Парасолька») не було присвоєно поштової адреси, що також свідчить про те, що такий об'єкт не може вважатися об'єктом нерухомості у розумінні чинного законодавства України.
Покликання апелянта на витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, з якого вбачається, що Позивачу на праві власності належить нежитлова будівля за вказаною адресою - не заслуговують на увагу, оскільки обставини справи свідчать, що такі дані були внесені до ЄДР на підставі підробленого рішення суду.
Так, вироком Києво-Святошинського суду від 26.09.17р. у справі №369/9091/16-к, залишеного без змін ухвалою Апеляційного суду Київської області від 21.12.17р., установлено, що 08.06.16р. до ЄРДР за №12016110200002189 були внесені відомості за матеріалами правоохоронних органів з правовою кваліфікацією ч. 4 ст. 358 КК України з фабулою про те, що 04.03.16р. невідома особа на підставі підробленого рішення Жовтневого районного суду м. Луганська від 02.12.13р. за № 2.2754,13-ц здійснила реєстрацію права власності на прибудову по АДРЕСА_1 на ім'я ОСОБА_2 Провадження зареєстроване за рапортом від 01.06.16р. начальника ВКІБ ГУ СБУ у м. Києві та Київській області майора А. Давиденка, відповідно до якого ним отримано інформацію щодо організації здійснення групою невстановлених осіб протиправної діяльності, пов'язаної з незаконним відчуженням земельних ділянок, що належать громаді м. Києва, на користь третіх осіб; вказані дії здійснювались шляхом внесення в державний реєстр речових прав на нерухоме майно відомостей про реєстрацію прав та їх обмежень на підставі підроблених рішень, які функціонували на окупованих територіях; так, зловмисники на підставі рішень Жовтневого районного суду м. Луганська від 02.12.13р., 13-ц (відсутні в Єдиному державному реєстрі судових рішень) щодо визнання права власності на прибудову за адресою: АДРЕСА_1 (приміщення закладу громадського харчування), із використанням електронного ключа приватного нотаріуса Потапова М.Ю. здійснили 04.03.16р. незаконні дії з реєстрації права власності на вказаний об'єкт нерухомості на користь гр. ОСОБА_2 та мають намір збути його третім особам; при цьому сам факт будівництва вказаного приміщення здійснено з грубим порушенням чинного законодавства - за відсутності дозволу Управління охорони культурної спадщини Департаменту культури КМДА на видозмінення та прибудову до охоронного об'єкту (будівля за вказаною адресою є культурною спадщиною), без отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, без проведення технічної інвентаризації.
Всі записи та підписи від імені ОСОБА_2 на документах, вилучених у приватного нотаріуса Потапова М.Ю., зроблені не ОСОБА_2, а іншою особою, що доведено висновком експертів за результатами судово-почеркознавчої експертизи від 07.03.17р. №20421/16-32/20422/16-33. Згідно вироку, у зв'язку з недоведеністю вчинення кримінального правопорушення ОСОБА_2 визнано невинуватою у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.358 КК України. При цьому, речові докази по справі, серед яких: підроблені рішення суду, заява про державну реєстрацію прав на спірне нежитлове приміщення та інші зберігаються у матеріалах кримінальної справи.
Таким чином, відсутні належні та допустимі докази на підтвердження права власності на спірне приміщення; державна реєстрація права є похідною від самого права, та проводиться на підставі документів, що посвідчуються право, перелік яких визначений частиною 1 статті 19 Закону України від 01.07.04р. № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Такі документи у Позивача відсутні.
Вищевикладені обставини спростовують доводи апелянта про те, що спірний об'єкт є об'єктом нерухомого майна, а тому, за встановлених судом обставин, оспорювані рішення та дії Відповідачів відповідають вимогам закону.
Приймаючи до уваги те, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду доводами апелянта не спростовані, колегія суддів дійшла висновку про відсутність правових підстав для задоволення апеляційної скарги.
Керуючись ст.ст. 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, Київський апеляційний адміністративний суд
п о с т а н о в и в:
апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ТСІ-Компанія» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 30.11.17р. у справі №826/3131/17 - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 30.11.17р. у справі №826/3131/17 - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуюча суддя Шелест С.Б.
Судді : Кузьмишина О.М.
Пилипенко О.Є.
Повний текст постанови складений: 09.02.18