
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 лютого 2018 р. № 814/13/18 м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Гордієнко Т. О. розглянула у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом:ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 54034
до відповідача:Миколаївської обласної державної адміністрації, вул. Адміральська, 22, м. Миколаїв, 54001
про:визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Миколаївської обласної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності щодо направлення відповіді на звернення позивача до Урядової гарячої лінії від 14.11.2017 року зареєстрованого за номером ІЛ-7514482 у термін, встановлений с. 20 Закону України «Про звернення громадян», зобов'язання повідомити про результати перевірки звернення до Урядової гарячої лінії від 14.11.2017 року зареєстрованого за номером ІЛ-7514482 та суть прийнятого рішення.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що відповідач не розглянув звернення та не направив відповідь на звернення, чим порушив ст. 19 Закону України "Про звернення громадян".
Відповідач надав відзив на позов, просить відмовити у задоволенні позову, оскільки звернення позивача до відповідача на опрацювання не надсилалось, тому облдержадміністрація не здійснювала та не повинна була здійснювати розгляд звернення позивача.
Дослідив докази, суд встановив:
14.11.2017 позивач звернувся на «Урядову гарячу лінію» (звернення зареєстроване 14.11.2017 року за № ІЛ-7514482) про забезпечення зниження тарифної плати за воду для міста Миколаєва. Позивач повідомив, що у його квартирі великі втрати води, більше 1000м3 щомісяця. і так вже більше семи років.
Відповідно до Порядку взаємодії органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України та державної установи "Урядовий контактний центр" із забезпечення оперативного реагування на звернення, які надходять на урядову "гарячу лінію", Єдиний веб-портал органів виконавчої влади та Урядову телефонну довідку, затвердженого постановою КМУ від 12.08.2009 року № 898 (який визначає механізм взаємодії органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України та державної установи "Урядовий контактний центр" із забезпечення оперативного розгляду звернень громадян, підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців, органів місцевого самоврядування (далі - заявники), що надходять на урядову "гарячу лінію" за допомогою засобів телефонного зв'язку та через веб-сайт Урядового контактного центру, а також на Єдиний веб-портал органів виконавчої влади (далі - Урядовий портал) та Урядову телефонну довідку з питань отримання інформації про адміністративні послуги та порядок їх надання), Державна установа "Урядовий контактний центр" (далі - Центр), органи виконавчої влади та Секретаріат Кабінету Міністрів України спрямовують свою діяльність на забезпечення відповідно до компетенції оперативного розгляду звернень, що надійшли на урядову "гарячу лінію" та Урядовий портал (далі - звернення), та вжиття заходів для вирішення порушених у них питань і задоволення законних прав та інтересів заявників.
Так, п. 3, 4, 6, 8, 9, 11, 12 Порядку № 898, Центр приймає і реєструє звернення, розподіляє відповідно до компетенції органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України та здійснює моніторинг їх розгляду.
З цією метою у Центрі створюється і діє електронна база даних звернень (далі - база даних), яка забезпечує доступ до інформації органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України, що міститься у цій базі.
На звернення заводиться електронна реєстраційна картка звернення заявника, в якій зазначаються прізвище, ім'я, по батькові заявника (найменування підприємства, установи, організації, органу місцевого самоврядування, прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - підприємця), номер контактного телефону, місце проживання заявника - фізичної особи (місцезнаходження заявника - юридичної особи), електронна адреса, на яку заявнику може бути надіслана відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним, викладається суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, прохання чи вимоги. Кожному зверненню надається індивідуальний номер.
Інформацію про внесені до бази даних звернення Центр у той же день надсилає в електронному вигляді органу виконавчої влади, до компетенції якого належить розгляд порушених у зверненнях питань.
Про прийняття звернень до розгляду органом виконавчої влади, Секретаріатом Кабінету Міністрів України до бази даних вноситься відповідна інформація.
У разі коли питання, порушені у зверненні, не належать до компетенції органу виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України, він не пізніше наступного дня переадресовує звернення іншому органу виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України, про що вносить до бази даних відповідну інформацію.
Про результати розгляду звернень органи виконавчої влади, Секретаріат Кабінету Міністрів України повідомляють заявникам в установленому порядку.
Інформація про результати розгляду звернень вноситься органом виконавчої влади, Секретаріатом Кабінету Міністрів України до бази даних разом з електронною копією листа, яким поінформовано заявника. На прохання заявника йому може надаватися відповідь засобами телекомунікації (електронною поштою, з використанням засобів стаціонарного або мобільного телефонного зв'язку), про що також вноситься інформація до бази даних.
Розпорядженням Голови Миколаївської облдержадміністрації від 23.04.2012 року № 117-р затверджено Положення про контактний центр Миколаївської області, відповідно до п. 6, 8 якого контактний центр відповідно до покладених на нього завдань забезпечує за допомогою програмно-апаратного комплексу Національної системи опрацювання отриманих звернень та їх надсилання на розгляд органам виконавчої влади відповідно до компетенції; здійснює обмін інформацією з Урядовим контактним центром щодо надходження звернень заявників та стану їх розгляду. Контактний центр під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з Урядовим контактним центром, органами виконавчої влади, а також підприємствами, установами, організаціями, органами місцевого самоврядування та громадянами.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про звернення громадян», звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
Відповідач надав електронну реєстраційну картку звернення позивача від 14.11.2017, у якій зазначено, що вказане звернення надіслано до Миколаївської обласної державної адміністрації, за резолюцією першого заступника голови облдержадміністрації звернення надіслано на виконання до виконавчого комітету Миколаївської області, та 23.11.2017 на вказане звернення виконавцем надано відповідь.
Таким чином, відповідач не є органом, до якого надсилалось на опрацювання звернення позивача, оскільки порушені у звернення питання не належать до компетенції облдержадміністрації. Відповідач не надавав і не повинен був надавати відповідь на звернення, тому права позивача несвоєчасністю розгляду його звернення відповідачем не порушені.
Позивач звернувся до суду з позовом до неналежного відповідача, а розгляд справи в порядку ст. 263 КАС України унеможливлює здійснення заміни відповідача у справі.
Відповідно до вимог ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Позивач не довів суду, що відповідачем порушено його права.
За таких обставин, позов задоволенню не підлягає.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 194, 241 - 246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. У задоволенні позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 54034 ) до Миколаївської обласної державної адміністрації (вул. Адміральська, 22, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код 00022579) відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Строк на апеляційне оскарження рішення суду - 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження - 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається в порядку та строки, визначені ст.ст. 295-297 КАС України і п. 15.5 Перехідних положень КАС України.
Суддя Т. О. Гордієнко