
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
13 лютого 2018 р. Справа № 818/123/18
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколова В.М.,
за участю секретаря судового засідання - Заіченко А.М.,
представника позивача - Покровського М.В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Охтирського районного територіального центру соціального обслуговування до Охтирської районної ради Сумської області про визнання незаконними та скасування окремих положень рішення,-
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернувся Охтирський районний територіальний центр соціального обслуговування з адміністративним позовом до Охтирської районної ради Сумської області про визнання незаконними та скасування окремих положень рішення XI сесії VII скликання Охтирської районної ради Сумської області від 26 січня 2017 року «Про безоплатну передачу зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ Охтирського району у комунальну власність Гунської сільської територіальної громади, бюджетних установ та майна закріпленого за ними», а саме:
- п.5 рішення, про передачу безоплатно зі спільної власності територіальних громад сіл, селища Охтирського району у комунальну власність Гунської сільської територіальної громади майно, закріплене за Гунським відділенням стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Охтирського районного територіального центру соціального обслуговування, згідно з додатком 4,
- п.7 рішення, про виведення з підпорядкування Охтирського районного територіального центру соціального обслуговування майно, зазначене в додатку 4,
- п.8 рішення, про врегулювання трудових відносин працівників територіальному центру соціального обслуговування.
30.01.2018 до суду надійшла заява Комісії з припинення юридичної особи «Охтирський районний територіальний центр соціального обслуговування» про залишення позову без розгляду у зв'язку з тим, що позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності і позовну заяву підписано особою, яка не має права підписувати її.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав заяву про залишення позову без розгляду.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Суд, заслухавши представника позивача, перевіривши доводи заяви про залишення позовної заяви розгляду, дійшов висновку, що вона підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Ліквідація юридичної особи відбувається за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами (п. 1 ч. 1 ст. 110 Цивільного кодексу України).
Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, - відповідно до частини третьої статті 105 цього Кодексу, - призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.
До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення, - згідно з частиною четвертою статті 105 Цивільного кодексу України, - переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.
Голова Охтирської районної державної адміністрації видав розпорядження від 22.12.2017 № 542-ОД «Про припинення юридичної особи «Охтирський районний територіальний центр соціального обслуговування», відповідно до пункту 3 якого утворено комісію з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію).
Отже, Комісія з припинення юридичної особи (ліквідаційна комісія) з 22.12.2017 є єдиним повноважним органом управління юридичною особою «Охтирський районний територіальний центр соціального обслуговування».
При цьому, відповідно до Наказу голови комісії з припинення юридичної особи (ліквідаційна комісія) №3 від 01.02.2018 (а.с.47) скасовано довіреність від 12 грудня 2017 року на представництво інтересів Охтирського районного територіального центру соціального обслуговування в адміністративних судах, судах загальної юрисдикції, судах апеляційної інстанції, органах державної влади та місцевого самоврядування, органах державної виконавчої служби, будь-яких установах та організаціях з питань захисту прав та охоронюваних законом інтересів довірителя, видану ОСОБА_2, який підписав позовну заяву.
Листом №31 від 02.02.2018 головою комісії з припинення юридичної особи (ліквідаційної комісії) повідомлено суд про скасування всіх довіреностей, які були видані директором терцентра ОСОБА_3 чи її заступниками, у тому числі ОСОБА_2 (а.с.46).
Натомість, заява про залишення позову без розгляду підписана уповноваженою особою - головою комісії з припинення юридичної особи «Охтирський районний територіальний центр соціального обслуговування» (ліквідаційної комісії) ОСОБА_4 (а.с.31-32), що підтверджується Розпорядженням голови Охтирської районної державної адміністрації №542-ОД від 22.12.2017 (а.с.36-37).
Відповідно до пунктів 1, 2, 5 ч. 1 ст. 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо: 1) позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності; 2) позовну заяву не підписано або підписано особою, яка не має права підписувати її, або особою, посадове становище якої не вказано; 5) надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду, оскільки заява позивача не суперечить вимогам закону, інтересам сторін та інших осіб і тому може бути прийнята судом.
Керуючись ст. ст. 240, 248, 256, 294-295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Охтирського районного територіального центру соціального обслуговування до Охтирської районної ради Сумської області про визнання незаконними та скасування окремих положень рішення - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня прийняття ухвали.
Суддя В.М. Соколов
Повний текст ухвали складено 16.02.2018 року.