
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
12 лютого 2018 р. № 814/1184/17 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Біоносенка В.В., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженоюв ідповідальністю "Чорноморська яхтена верф", вул. Поштова, 2-в(в.А.Макарова, 23-а,54030), Миколаїв, 54036 до Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6, Миколаїв, 54001 про:скасування податкового повідомлення-рішення від 30.03.2017р. № 0003271411, від 30.03.2017р. № 0003261411,
ВСТАНОВИВ:
ТОВ «Чорноморська яхтена верф» звернулась з позовом до Головного управління ДФС у Миколаївській області з вимогами про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень №0003271411 від 30.03.17, №0003261411 від 30.03.17.
Свої позовні вимоги товариство обґрунтувало тим, що ТОВ «Чорноморська яхтена верф» оформило митну декларацію в митному режимі ІМ-51 від 25.02.15 №504060000/2015/000843 на товари - обладнання для будівництва судна на загальну суму 155561,08 євро. До митного поста «Варварівка» Миколаївської митниці ДФС 17.02.15 директором ТОВ «Чорноморська яхтена верф» було подано заяву вих.№18 від 12.02.15 про надання дозволу на розміщення в митний режим переробки на митній території України судного обладнання строком до 30.11.15. Після надання митним органом дозволу на переробку на митній території України, Миколаївською митницею оформлено митну декларацію ІМ-51 від 25.02.15 №50406000/2015/000843 із строком переробки до 30.11.15. До митного поста «Варварівка» Миколаївської митниці ДФС 27.11.15 вдруге звернувся директор ТОВ «Чорноморська яхтена верф» із заявою вих.№210 від 27.11.15 про надання дозволу на продовження строку переробки на митній території України вищевказаного суднового обладнання. Миколаївською митницею ДФС із застосуванням преференції 517 (товари, що поміщуються в митній режим переробки на митній території) по сплаті мита та податку на додану вартість (умовне повне звільнення від оподаткування митними платежами). Частиною 1 ст.160 глави 23 Митного кодексу передбачено, що митний режим переробки на митній території України завершується шляхом реекспорту продуктів переробки чи поміщений їх в інший митний режим, а також у випадках, передбачених частиною другої цієї статті. Фактично ввезені товари відповідно до митної декларації в митному режимі ІМ-51 від 25.02.15 №504060000/2015/000843 на загальну суму 155561,08 євро залишили територію України не змінивши митний режим на ІМ-40 з набуттям стану українського товару, а в стані митного режиму експорт 11 реєкспортного товару, що підтверджується митною декларацією №504070000/2016/100241 від 14.03.16. Згідно з п.206.16 ст.206 Податкового кодексу у разі втрати товарів, які перебувають під митним контролем у митних режимах, в яких надано звільнення або умовне звільнення від оподаткування ПДВ, у разі нецільового використання цих товарів або у разі невиконання в строки, встановлені Митним кодексом, заходів щодо завершення таких митних режимів особа, відповідальна за дотримання митного режиму, зобов'язана сплатити суму податкового зобов'язання, на яку було надано таке звільнення або умовне звільнення, та пеню, нараховану відповідно до ст.129 Податкового кодексу України, розраховану з дня надання звільнення або умовного звільнення від оподаткування. На підставі ч.1 ст.132.1 статті 132 Податкового кодексу передбачено, що у разі порушення умов митних режимів, при розміщенні в які надано умовне звільнення від оподаткування, а також у разі порушення умов щодо цільового використання товарів, при ввезені яких надано звільнення від оподаткування відповідно до вимог Податкового кодексу України, особа, відповідальна за дотримання митного режиму, а також особа, відповідальна за дотримання умов, за яких надається зобов'язання звільнення від оподаткування (щодо цільового використання товарів), зобов'язана сплатити суму податкового зобов'язання, на яку було надано звільнення (умовне звільнення), та пеню, нараховану на суму такого податкового зобов'язання за період з дня надання звільнення (умовного звільнення) від оподаткування до дня оплати. Таким чином, діюче законодавство пов'язує настання податкової відповідальності за порушення положень п.п.132.1 ст.132 Податкового кодексу, п.206.16 ст.206 Податкового кодексу з переходом права власності на товари, при ввезені яких надано звільнення від оподаткування відповідно до Податкового кодексу, тобто переходом товару з митного режиму ІМ-51 на ІМ-40, чого фактично не відбулось, адже товари залишили територію України в режимі експорт 11 реекспортного товару, не отримавши статусу українського товару в митному режимі ІМ-40. Згідно з ч.1 ст.151 Митного кодексу строк переробки товарів на митній території України встановлюються контролюючим органом у кожному випадку під час видачі дозволу підприємству, виходячи з тривалості процесу переробки товарів та розпорядження продуктами їх переробки. Зазначений строк обчислюється, починаючи з дня завершення митного оформлення органом доходів і зборів іноземних товарів для переробки. За заявою підприємства, якому видано дозвіл на переробку товарів, з причин, підтверджених документально, строк переробки товарів на митній території України продовжується зазначеним органом, але загальний строк переробки не може перевищувати 365 днів. Саме по собі порушення строків, встановлених ч.1 ст.151 Митного кодексу є відповідальністю відповідно до положень Митного кодексу України, яке фактично підприємство понесло відповідно до постанови Миколаївської митниці ДФС від 12.04.16 в справі про порушення митних правил №034/50400/16, згідно якої генерального директора ТОВ «Чорноморська яхтена верф» ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні порушення митних правил, передбаченого статтею 480 «Порушення порядку здійснення операцій з переробки товарів» Митного кодексу. Таким чином, ТОВ «Чорноморська яхтена верф» понесло встановлену діючим законодавством відповідальність за порушення умов митних режимів, а висновки викладені в акті є неправомірними, адже фактично за висновками податкового органу підприємство повинне сплатити податок на додану вартість за товар, який воно не отримало у власність, що не відповідає суті податкової системи України.
Відповідач позов не визнав, просив в його задоволенні відмовити. Свою позицію обґрунтував тим, що відповідно до п.206.1 ст.206 Податкового кодексу, під час ввезення товарів на митну територію України суми податку підлягають сплаті до державного бюджету платниками податку до/або на день подання митної декларації безпосередньо на єдиний казначейський рахунок, крім операцій, за якими надається звільнення (умовне звільнення) від оподаткування. Відповідно до п.206.12 ст.206 Податкового кодексу України до операцій із ввезення товарів на митну територію України в митному режимі переробки на митній території застосовується умовне повне звільнення від оподаткування за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених главою 23 Митного кодексу України. Згідно із ст.147 Митного кодексу України, переробка на митній території це митний режим, відповідно до якого іноземні товари піддаються у встановленому законодавством порядку переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, за умови подальшого реекспорту продуктів переробки. Однією з умов встановленого законодавством порядку переробки є строки зазначеної переробки. Згідно зі ст.150 Митного кодексу, строк переробки товарів на митній території України встановлюється органом доходів і зборів у кожному випадку під час видачі дозволу підприємству, виходячи з тривалості процесу переробки товарів та розпорядження продуктами їх переробки. Оскільки, підприємством не були дотримані строки умов режиму переробки до нього було застосовано санкції.
Від представників учасників справи надійшли клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
За таких обставин, керуючись ч. 3 ст. 194 КАС України, суд розглянув справу в порядку письмового провадження.
Дослідив матеріали справи, суд встановив наступне.
ТОВ «Чорноморська яхтена верф» зареєстрована в якості юридичної особи 06.12.05 виконавчим комітетом Миколаївської міської ради. Основним видом діяльності товариства є будування суден і плавучих конструкцій, ремонт і технічне обслуговування суден і човнів.
25.02.15 ТОВ «Чорноморська яхтена верф» на підставі митної декларації №504060000/2015/000843 оформлено обладнання для будівництва судна загальною вагою брутто - 2895 кг, нетто - 2535 кг на загальну суму 155561,08 євро в митному режимі ІМ-51.
17.02.15 ТОВ «Чорноморська яхтена верф» звернулось до митного поста «Варварівка» Миколаївської митниці ДФС з клопотанням про надання дозволу на розміщення в митному режимі переробки на митній теріторії України судного обладнання строком до 30.11.15.
Після надання митним органом дозволу на переробку на митній території України, Миколаївською митницею оформлено митну декларацію ІМ-51 від 25.02.15 №50406000/2015/000843 із строком переробки до 30.11.15.
27.11.15 ТОВ «Чорноморська яхтена верф» вдруге звернулась до митного поста «Варваровка» Миколаївській митниці ДФС про надання дозволу на продовження строку переробки на митній території України.
Рішенням Миколаївській митниці ДФС строк переробки було продовжено до 24.02.16.
25.02.16 працівники Миколаївської митниці ДФС вийшли за місцезнаходженням ТОВ «Чорноморська яхтена верф» та скалали Акт «Про проведення огляду територій та приміщень складу тимчасового зберігання, митних складів, магазинів безмитної торгівлі, території вільних митних зон та інших місць, де знаходяться товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено на митні органи.
14.03.16 зазначене обладнання було вивезено ТОВ «Чорноморська яхтена верф» за межі митної території на підставі митної декларації №504070000/2016/100241.
В період з 27.02.17 по 03.03.17 ГУ ДФС у Миколаївській області проведено документальну невиїзну перевірку ТОВ «Чорноморська яхтена верф» з дотримання вимог законодавства з питань державної митної справи, результати якої були оформлені Актом від 14.03.17 за №47/14-29-14-11/33968837.
За результатами документальної перевірки відповідачем кваліфіковані дії ТОВ «Чорноморська яхтена верф», як порушення вимог ч.1 ст.147, ст.151, ч.1 ст.160, ст.284, ч.12 ст.286 Митного кодексу України, підпункту 132.1 статті 132 підпункту в) пункту 185.1 статті 185, пункту 187.8 статті 187, пункту 190.1 статті 190, пункту 206.12 пункту 206.16 статті 206 Податкового кодексу України, що призвело до заниження податкового зобов'язання (в частині недотримання умов митного режиму переробки з умовним повним звільнення від оподаткування та не виконання в строк, встановлений Митним кодексом, заходів щодо завершення митного режиму переробки на митній території України), та як наслідок, до несвоєчасного, недостовірного нарахування та сплати митних платежів у сумі 1127969,75 гривень, з яких ввізне мито 111264,15 гривень, податок на додану вартість 1016705,60 гривень.
30.03.17 уповноваженою особою ГУ ДФС у Миколаївській області прийнято податкове повідомлення-рішення №0003271411 про визначення ТОВ «Чорноморська яхтена верф» грошового зобов'язання з мита на товари в сумі 139080,19 гривень, з яких 111264,15 гривень за податковим зобов'язанням, 27816,04 гривень за штрафними санкціями.
30.03.17 уповноваженою особою ГУ ДФС у Миколаївській області прийнято податкове повідомлення-рішення №0003261411 про визначення ТОВ «Чорноморська яхтена верф» грошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 1270882 гривень, з яких 1016705,60 гривень за податковим зобов'язанням, 254176,40 гривень за штрафними санкціями.
Відповідно до ст.147 Митного кодексу України переробка на митній території - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари піддаються у встановленому законодавством порядку переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, за умови подальшого реекспорту продуктів переробки.
Відповідно до ст.151 Митного кодексу України строк переробки товарів на митній території України встановлюється органом доходів і зборів у кожному випадку під час видачі дозволу підприємству, виходячи з тривалості процесу переробки товарів та розпорядження продуктами їх переробки. Зазначений строк обчислюється, починаючи з дня завершення митного оформлення органом доходів і зборів іноземних товарів для переробки. За заявою підприємства, якому видано дозвіл на переробку товарів, з причин, підтверджених документально, строк переробки товарів на митній території України продовжується зазначеним органом, але загальний строк переробки не може перевищувати 365 днів.
Відповідно до ст.132 Податкового кодексу України у разі порушення умов митних режимів, при розміщенні в які надано умовне звільнення від оподаткування, а також у разі порушення умов щодо цільового використання товарів, при ввезенні яких надано звільнення від оподаткування відповідно до цього Кодексу, особа, відповідальна за дотримання митного режиму, а також особа, відповідальна за дотримання умов, за яких надається звільнення від оподаткування (щодо цільового використання товарів), зобов'язані сплатити суму податкового зобов'язання, на яку було надано звільнення (умовне звільнення), та пеню, нараховану на суму такого податкового зобов'язання за період з дня надання звільнення (умовного звільнення) від оподаткування до дня оплати.
Відповідно до п.206.16 ст.206 Податкового кодексу України у разі втрати товарів, що перебувають під митним контролем у митних режимах, в яких надано звільнення або умовне звільнення від оподаткування, нецільового використання цих товарів або в разі невиконання у строки, встановлені Митним кодексом України, заходів щодо завершення таких митних режимів особа, відповідальна за дотримання митного режиму, зобов'язана сплатити суму податкового зобов'язання, на яку було надане таке звільнення або умовне звільнення, та пеню, нараховану відповідно до статті 129 цього Кодексу, розраховану з дня надання звільнення або умовного звільнення від оподаткування.
Таким чином, відповідальність передбачена ст.ст.132, 206 Податкового кодексу України жодним чином не пов'язана з переходом права власності на товар, щодо якого було порушено строки, встановлені Митним кодексом України щодо завершення режиму звільнення від оподаткування.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, про правомірність прийнятих відповідачем відносно до позивачем податкових повідомлень-рішень.
В задоволенні позову відмовити повністю.
Судові витрати покласти на позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. В задоволенні позову Товариства з обмеженоюв ідповідальністю "Чорноморська яхтена верф" (вул. Поштова, 2-в(в.А.Макарова, 23-а,54030),Миколаїв,54036 33968837) до Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6,Миколаїв,54001 39394277) відмовити.
2.Апеляційна скарга на це рішення може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення.
Суддя В. В. Біоносенко
Повний текст рішення складено 16.02.18