Ухвала суду № 72303252, 20.02.2018, Троїцький районний суд Луганської області

Дата ухвалення
20.02.2018
Номер справи
435/2589/14-а
Номер документу
72303252
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Троїцький районний суд Луганської області

Справа № 435/2589/14-а

Провадження №6-а/433/5/18

У х в а л а

про залишення заяви без руху

"20" лютого 2018 р. Суддя Троїцького районного суду Луганської області Певна О.С., перевіривши заяву відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області, заінтересовані особи Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Луганська, Управління пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку, ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження, -

ВСТАНОВИВ:

16 лютого 2018 року заявник звернувся до Троїцького районного суду Луганської області із заявою, в якій просив замінити сторону виконавчого провадження з виконання виконавчого листа від 09 листопада 2017 року №435/2589/14-а, виданого Троїцьким районним судом Луганської області, а саме замінити Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська на Управління пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьк Луганської області.

Згідно частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

При цьому статтею 379 КАС України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про заміну сторони виконавчого провадження та питання щодо залишення без руху вказаних заяв.

Відповідно до частини шостої статті 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Оскільки дії суду в разі надходження заяви про заміну сторони виконавчого провадження КАС України окремо не врегульовано, суд вважає за можливе на підставі частини шостої статті 7 КАС України застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення статті 160, 161, 167, 169, 171 КАС України.

За приписами пункту 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).

Згідно пункту другого частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Всупереч зазначеним вище вимогам, заява про заміну сторони виконавчого провадження не містить повного імені заінтересованої особи; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Окрім того, подана заява підписана представником відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області старшим держаним виконавцем ОСОБА_2, яка діє на підставі довіреності від 03 січня 2018 року, виданої начальником відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області ОСОБА_3 без надання доказів на підтвердження повноважень останнім на вчинення таких дій.

Отже, заява про про заміну сторони виконавчого провадження не відповідає вимогам статті 161 КАС України.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 59 КАС України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами:довіреністю фізичної або юридичної особи.

Відповідно до ч. 3 ст. 59 КАС України, довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

Згідно з частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, враховуючи неврегулюваність питання щодо залишення без руху заяви про заміну сторони виконавчого провадження (стаття 379 КАС України), беручи до уваги приписи частини сьомої статті 7 КАС України, суд дійшов висновку про необхідність застосування у даному випадку положень статті 169 КАС України для залишення без руху заяви відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про заміну сторони виконавчого провадження та надати заявнику строк для усунення встановлених недоліків.

Керуючись статтями 7,169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області, заінтересовані особи Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Луганська, Управління пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку, ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження залишити без руху.

Надати заявнику строк для усунення вищевказаних недоліків, який не може перевищувати 5 днів з дня отримання копії ухвали про залишення заяви без руху.

Роз’яснити заявнику, якщо недоліки заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява буде повернута заявникові та вважатиметься неподаною.

Копію ухвали про залишення заяви без руху невідкладно надіслати заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню окремо не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя О.С.Певна