
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 лютого 2018 р.м.ОдесаСправа № 521/4789/17
Категорія: 2.1 Головуючий в 1 інстанції: Гуревський В.К.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Зуєвої Л.Є.,
суддів Шевчук О.А. та Федусика А.Г.
при секретарі Кучмій І.В.
за участю представник апелянта Туніка А.В.,
представників вiдповiдача Зозулі А.Ю. та Суслової Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "ОВЕРТІ" на постанову Малиновського районного суду м.Одеси, ухвалену у відкритому судовому засіданні о 15:45 год 08.11.2017 року в м.Одесі, по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ОВЕРТІ" до Миколаївської міської ради про визнання протиправними та скасування пунктів 3 та 4 рішення Миколаївської міської ради №9/1 від 29 вересня 2016 року,-
В С Т А Н О В И В:
В березні 2017 року товариство з обмеженою відповідальністю "ОВЕРТІ" звернулось до суду з позовом до Миколаївської міської ради про визнання протиправними та скасування пунктів 3 та 4 рішення Миколаївської міської ради № 9/1 від 29 вересня 2016 року «Про розірвання договору оренди землі від 25 травня 2015 року № 10859 та скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 07 липня 2015 року №56/17-4031».
Постановою Малиновського районного суду м.Одеси від 08.11.2017 року у задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "ОВЕРТІ" відмовлено.
Не погоджуючись з постановленим по справі судовим рішенням, товариство з обмеженою відповідальністю "ОВЕРТІ" звернулось до суду з апеляційною скаргою.
В апеляційній скарзі апелянт посилається на те, що як на момент прийняття оскаржуваного рішення відповідачем, так і на момент винесення оскаржуваної постанови, а також станом на момент подання даної апеляційної скарги, всі отримані позивачем документи щодо будівництва об'єкта є чинними, всі норми щодо проекту будівництва об'єкта є дотриманими та відповідають чинному законодавству, на підставі отриманих містобудівних умов та обмежень позивачем вже побудовано та прийнято в експлуатацію автосервісний комплекс з офісними приміщеннями, автозаправною станцією, магазином промислових товарів, закусочною та автомобільним газозаправним пунктом Апелянт зазначає, що міська рада не має повноважень щодо скасування раніше виданих містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.
Таким чином апелянт вважає, що судом допущено порушення матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи по суті. У зв'язку з чим в апеляційній скарзі ставиться питання про скасування постанови суду першої інстанції і винесення нової постанови із задоволенням позовних вимог.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для її задоволення.
Як встановлено судом першої інстанції, 29 вересня 2016 року Миколаївською міською радою було прийнято рішення № 9/1 «Про розірвання договору оренди землі від 25 травня 2015 року №10859 і скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 07 липня 2015 року №56/17-4031», згідно з пунктами 3 та 4 якого було, зокрема скасовано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки по вул. Генерала Карпенка, поблизу морехідної школи, від 07 липня 2015 року №56/17-4031, видані ТОВ «ОВЕРТІ»; - вирішено звернутись до ДАБІ у Миколаївській області про скасування декларації про початок будівельних робіт та про завершення будівництва на земельній ділянці по вул. Генерала Карпенка, поблизу морехідної школи. Товариство з обмеженою відповідальністю «ОВЕРТІ» не погоджується з вищенаведеним рішенням Миколаївської міської ради,вважає його необґрунтованим та прийнятим з порушенням норм чинного законодавства, а отже таким, що має бути визнане протиправним та скасованим з таких підстав.
Рішенням Миколаївської міської ради № 4/30 віл 18 серпня 2006 року «Про вилучення, надання, передачу за фактичним землекористуванням, продовження строку користування земельними ділянками юридичним особам, громадянам, зміну цільового призначення земельної ділянки та внесення змін до рішень міської ради та виконкому міської ради по Заводському району м. Миколаєва» було затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання договору оренди на земельну ділянку площею 2676 кв. м., залишивши її в землях іншого призначення для будівництва автосервісного комплексу з офісними приміщеннями, магазином промислових товарів та закусочною по вул. Генерала Карпенка, поблизу морехідної школи (п. 4), передано товариству з обмеженою відповідальністю «Оверті» земельну ділянку в оренду строком до 01 квітня 2010 року для будівництва автосервісного комплексу з офісними приміщеннями, магазином промислових товарів та закусочною по вул. Генерала Карпенка, поблизу морехідної школи (п. 4.4.). На підставі цього рішення між позивачем та відповідачем 11 вересня 2006 року було укладено договір оренди землі, зареєстрований у Миколаївській регіональній філії ДП «Центр ДЗК», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 24 жовтня 2006 року за №040600100586.
Пунктом 24 рішення Миколаївської міської ради № 48/62 від 06 вересня 2010 року «Про вилучення, надання, передачу за фактичним землекористуванням, продовження строку користування земельними ділянками юридичним особам, громадянам, зміну цільового призначення земельної ділянки та внесення змін до рішень міської ради та виконкому міської ради по Заводському району м. Миколаєва» було продовжено ТОВ «Оверті» на 2 роки термін оренди земельної ділянки площею 2676 кв. м., яка була надана рішенням міської ради від 18 серпня 2006 року №4/30, залишивши її в землях іншого призначення, для будівництва автосервісного комплексу з офісними приміщеннями, магазином промислових товарів та закусочною по вул. Генерала Карпенка, поблизу морехідної школи.
На підставі зазначеного рішення між позивачем та відповідачем було укладено Договір про зміни № 062-11 від 06 червня 2011 року до Договору оренди землі, який зареєстрований у Миколаївській регіональній філії ДП «Центр ДЗК» 24 жовтня 2006 року за № 040600100586, згідно з яким термін оренди земельної ділянки було продовжено на 2 роки до 01 квітня 2012 року. 18 березня 2015 року відповідачем було прийнято рішення №46/45 «Про вилучення, надання, передачу за фактичним землекористуванням, продовження строку користування земельними ділянками юридичним особам, громадянам, зміну цільового призначення земельної ділянки та внесення змін до рішень міської ради та виконкому міської ради по Заводському району м. Миколаєва», згідно з п. 3 якого ТОВ «ОВЕРТІ» було продовжено на 5 років оренду земельної ділянки (кадастровий номер 4810136300:05:005:0003) загальною площею 2676 кв. м., яка була надана рішенням міської ради від 06 вересня 2010 року № 48/62, залишивши її в землях іншого призначення, для будівництва автосервісного комплексу з офісними приміщеннями, магазином промислових товарів та закусочною по вул. Генерала Карпенка, поблизу морехідної школи. Зазначеним рішенням Миколаївська міська рада підтвердила право позивача на користування земельною ділянкою з 01 квітня 2012 року протягом 5 років.
На підставі зазначеного рішення 25 травня 2015 року між позивачем та відповідачем було укладено Договір оренди землі № 10859, зареєстрований у Миколаївській міській раді, про що у книзі реєстрації договорів оренди землі вчинено запис від 25 травня 2015 року за № 10859. Згідно з Актом приймання-передачі земельної ділянки від 25 травня 2015 року Миколаївська міська рада передала, а ТОВ «ОВЕРТІ» прийняв в оренду земельну ділянку в м. Миколаєві по вул. Генерала Карпенка, поблизу морехідної школи загальною площею 2676 кв. м. 02 червня 2016 року до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно було внесено запис № 9876258 про право оренди зазначеної земельної ділянки на підставі Договору оренди строком до 01 квітня 2017 року, що підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права № 38404938 від 02 червня 2015 року. Згідно з п. 2.1. Договору оренди в оренду передається земельна ділянка загальною площею 2676 кв. м. (за функціональним призначенням - землі іншого призначення). Відповідно до п. 3.1. Договору оренди він діє до 01 квітня 2017 року.
З матеріалів справи судом апеляційної інстанції встановлено та не заперечувалось сторонами по справі, що ТОВ «ОВЕРТІ» у зверненнях до Миколаївської міської ради зазначало, що просить передати земельну ділянку виключно для будівництва автосервісного комплексу з офісними приміщеннями, магазином промислових товарів та закусочною.
Відповідно до статті 93 Земельного кодексу України, статті 1 Закону України «Про оренду землі» право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
Згідно зі статтею 13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
На підставі рішення Миколаївської міської ради від 18.08.2006 р. № 4/30 «Про вилучення, надання, передачу за фактичним землекористуванням, продовження строку користування земельними ділянками юридичним особам, громадянам, зміну цільового призначення земельної ділянки та внесення змін до рішень міської ради та виконкому міської ради по Заводському району м. Миколаєва» між міською радою та ТОВ «ОВЕРТІ» було укладено договорі оренди землі від 11.09.2006 № 4470.
Відповідно до пункту 1.1 Договору оренди землі від 11.09.2006 № 4470 Миколаївська міська рада на підставі рішення від 18.08.06 № 4/30 перердає, а ТОВ «ОВЕРТІ» приймає оренду земельної ділянки для будівництва автосервісного комплексу з офісними приміщеннями, магазином промислових товарів та закусочною по вул. Генерала Карпенка, поблизу морехідної школи /Заводський район/.
Згідно пункту 5.1. Договору оренди землі від 11.09.2006 № 4470 земельна ділянка передається в оренду для будівництва автосервісного комплексу з офісними приміщеннями, магазином промислових товарів та закусочною.
На підставі рішення Миколаївської міської ради від 18.03.2015 № 46/45 «Про вилучення, надання, передачу за фактичним землекористуванням, продовження строку користування земельними ділянками юридичним особам, громадянам, зміну цільового призначення земельної ділянки та внесення змін до рішень міської ради та виконкому міської ради по Заводському району м. Миколаєва» між міською радою та ТОВ «ОВЕРТІ» було укладено договорі оренди землі від 25.05.2015 № 10859.
Відповідно до пункту 1.1 Договору оренди землі від 25.05.2015 № 10859 Миколаївська міська рада на підставі рішення від 18.03.2015 р. № 46/45 ПРОДОВЖУЄ ТОВ «ОВЕРТІ» оренду земельної ділянки для будівництва автосервісного комплексу з офісними приміщеннями, магазином промислових товарів та закусочною по вул. Генерала Карпенка, поблизу морехідної школи /Заводський район/.
Згідно пункту 5.1. Договору оренди землі від 25.05.2015 р. № 10859 земельна ділянка передається в оренду для будівництва автосервісного комплексу з офісними приміщеннями, магазином промислових товарів та закусочною.
Відповідно до пункту 5.2 Договору оренди цільове призначення земельної ділянки: В.03.15, що підтверджується інформацією з Державного земельного кадастру про право власності на речові права на земельну ділянку.
Статтею 2 Закону України «Про оренду землі» встановлено, що відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Згідно зі статтею 25 Закону України «Про оренду землі» орендар земельної ділянки має право самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі.
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
На підставі рішень міської ради у договорі оренди землі було зазначено, що земельна ділянка надається ТОВ «ОВЕРТІ» для будівництва автосервісного комплексу з офісними приміщеннями, магазином промислових товарів та закусочною, що підтверджується також актом приймання-передачі земельної ділянки від 25.05.2015р.
Таким чином, Миколаївська міська рад, як орендодавець у договорі розраховувала, що ТОВ «ОВЕРТІ» буде використовувати надану земельну ділянку для вищевказаної мети і укладаючи договір бере на себе обов'язок її притримуватися.
Однак, ТОВ «ОВЕРТІ» листом від 07.07.2015 № 27/07-15 звернулося до Головного архітектора м. Миколаєва з заявою про надання містобудівних умов та обмежень, в якій в супереч містобудівній документації було додатково зазначені автозаправна станція та газозаправний пункт, на підставі чого в подальшому було побудувало на відведеній в оренду земельній ділянці автозаправний комплекс та автомобільний газозаправний пункт, експлуатація яких змінила як, цільове призначення ділянки, так і режим її використання.
Відповідно до частини першої статті 25 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (у редакції чинній на момент видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки) режим забудови територій, визначених для містобудівних потреб, встановлюється у генеральних планах населених пунктів, планах зонування та детальних планах територій.
Згідно з частинами четвертою, п'ятою статті 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (у редакції чинній на момент видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки) право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.
Проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку: 1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних; 2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи; 3) затвердження проектної документації; 4) виконання підготовчих та будівельних робіт; 5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів; 6) реєстрація права власності на об'єкт містобудування.
Статтею 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (у редакції чинній на момент видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки) встановлено, що основними складовими вихідних даних є: 1) містобудівні умови та обмеження; 2) технічні умови; 3) завдання на проектування.
Фізична або юридична особа, яка подала виконавчому органові сільської, селищної, міської ради або у разі розміщення земельної ділянки за межами населених пунктів - районній державній адміністрації заяву про намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває у власності або користуванні такої особи, повинна одержати містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва.
Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними спеціально уповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі.
Спеціально уповноважений орган містобудування та архітектури визначає відповідність намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.
Рішення про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень приймається у разі невідповідності намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.
Склад, зміст, порядок надання містобудівних умов та обмежень визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури.
Відповідно до пункту 2.4 розділу II Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженому наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 07.07.2011 № 109, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 22.07.2011 за №912/19650 (у редакції чинній на момент видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 07.7.2015 № 56/17-4031) (далі - Порядок), підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень є невідповідність намірів забудови земельної ділянки положенням відповідної містобудівної документації на місцевому рівні.
Таким чином, управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради при видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 07.07.2015р. №56/17-4031 було зобов'язано перевірити відповідність намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації міста Миколаєва та інформації зазначеної в Державному земельному кадастрі про право власності та речові права на земельну ділянку.
Крім того, в пункті 5 Містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки серед документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою, відсутні посилання на діючий Договір оренди земельної ділянки від 25.05.2015р. №10859.
Відповідно до Генерального плану міста Миколаєва, чинного на момент прийняття спірного рішення, затвердженого рішенням Миколаївської міської ради від 18.06.2009р. №35/18, земельна ділянка надана у користування відноситься до земель, на яких розташовуються СТО, та межує з територією громадської забудови.
Постановою КМУ від 28.08.2013р. № 808 затверджено переліку видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку. Відповідно до пункту 21 вищезазначеної постанови автозаправні станції та комплекси, а також автогазонаповнювальні компресорні станції, автомобільні газозаправні станції зрідженого газу відносяться до об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку.
Судова колегія зазначає, що дана обставина повинна була бути врахована під час надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки у відповідності до частини 1 статті 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», якою передбачено, що до проектної документації на будівництво об'єктів, що підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля".
Згідно з пунктом 5.28 Державних санітарні правила планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.06.1996 № 173, станції технічного обслуговування і ремонту автомобілів, автозаправочні станції (АЗС) слід розміщувати в промислових і комунально-складських зонах, на магістральних вулицях і дорогах за межами житлового району.
У населених пунктах АЗС, АЗК слід розміщувати на земельних ділянках, планувально відокремлених від кварталів житлової та громадської забудови, з урахуванням загальної потреби в залежності від рівня автомобілізації населеного пункту, інтенсивності руху та споживчого попиту. Вибір типу АЗС для конкретного місця розташування слід проводити в залежності від потужності та технологічних рішень, згідно з класифікацією, наведеною у таблиці 7.8*, а також з урахуванням містобудівних обмежень і вимог природоохоронного законодавства.
Згідно з пунктом 5.32 Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.06.1996 № 173, відстань від автозаправочних станцій з підземними резервуарами для зберігання рідкого палива до меж ділянок дитячих дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл, шкіл-інтернатів, лікувально-профілактичних закладів, до стін житлових та інших громадських будівель і споруд, дитячих ігрових майданчиків і місць відпочинку населення слід приймати за розрахунком забруднення атмосферного повітря шкідливими викидами АЗС, але не менше 50 м.
Відповідно до пунктом 7.61* Державних будівельних норм України «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень ДБН 360-92**», затверджених наказом Держкоммістобудування від 17.04.1992 № 44, розміщення нових та реконструкцію існуючих АЗС необхідно здійснювати з дотриманням санітарних розривів та протипожежних відстаней від найближчої з споруд АЗС до найближчих будинків, споруд та інженерних мереж у відповідності з таблицею 7.9* та додатком 8.3* з урахуванням правил безпеки дорожнього руху.
Крім того, згідно пункту 7.55* ДБН 360-92** у населених пунктах АЗС слід розміщувати на земельних ділянках, планувально відокремлених від кварталів житлової та громадської забудови, з урахуванням загальної потреби.
Таким чином, дотримання державних будівельних норм є також обов'язком як для управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради, так і для ТОВ «ОВЕРТІ».
Розташування автозаправної станції та автомобільного газозаправного пункту з недотриманням встановлених розривів та відстаней від багатоквартирного будинку є порушенням державних будівельних норм.
Не врахування державних будівельних норм як управлінням містобудування та архітектури Миколаївської міської ради при наданні містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 07.07.2015р. № 56/17-4031, так і ТОВ «ОВЕРТІ» при будівництва автозаправної станції та автомобільного газозаправного пункту є порушенням встановленого порядку реалізації містобудівної документації та вимог до будівництва таких об'єктів.
Крім того суд апеляційної інстанції звертає увагу, що автозаправна станція знаходиться поміж двох автозаправних станцій, що свідчить про відсутність загальної потреби в її розміщенні. Крім того, вона межує безпосередньо з багатоквартирним будинком.
Відповідно до статті 144 Конституції України, статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
В супереч рішенням міської ради та умовам договору оренди землі, управлінням містобудування та архітектури Миколаївської міської ради від 07.07.2015 за № 56/14-4031 товариству з обмеженою відповідальністю «ОВЕРТІ» видані містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки по вул. Генерала Карпенка, поблизу морехідної школи, Заводського району в м. Миколаєві для будівництво автосервесного комплексу з офісними приміщеннями, автозаправної станції, магазину промислових товарів, закусочною та автомобільного газозаправного пункту.
Таким чином, службовими особами управлінням містобудування та архітектури Миколаївської міської ради в містобудівних умовах та обмеженнях забудови земельної ділянки додатково без установлених законом підстав товариству з обмеженою відповідальністю «ОВЕРТІ» визначено можливість будівництва автозаправної станції та автомобільного газозаправного пункту, що відносяться до об'єктів, які становлять підвищену екологічну небезпеку.
Також слід зазначити, що під час розгляду справи встановлено, що за даним фактом Миколаївською місцевою прокуратурою № 1 29.07.2016р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42016151030000265 внесено відомості про кримінальне правопорушення за ознаками кримінального правопорушення передбаченого частиною першою статті 366 Кримінального кодексу України.
Отже, дотримання вимог містобудівної документації, зокрема, Генерального плану міста Миколаєва, є обов'язком як при видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки для управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради, так і при будівництві об'єктів для ТОВ «ОВЕРТІ».
Таким чином суд апеляційної інстанції наголошує, що на земельній ділянці по вул.Генерала Карпенка, поблизу морехідної школи, Генеральним планом міста Миколаєва,який був чинним на момент видачі містобудівних умов та обмежень, затвердженим рішенням Миколаївської міської ради від 18.06.2009р. № 35/18, не передбачено розташування автозаправної станції та автомобільного газозаправного пункту.
В зв'язку з цим, надання управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 07.07.2015р. № 56/17-4031, та будівництво автозаправної станції та автомобільного газозаправного пункту ТОВ «ОВЕРТІ» є порушенням встановлених вимог чинного законодавства.
Відповідно до частини другої статті 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Згідно з частиною другою статті 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» відділи, управління та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, сільському, селищному, міському голові, голові районної у місті ради.
Пунктом 1.2 Положення про управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради, затвердженого рішенням Миколаївської міської ради від 12.12.2013 № 36/2 (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), передбачено, що управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету Миколаївської міської ради, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
Відповідно до пункту 15 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішується, зокрема, питання скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, рішенням відповідної ради, прийнятим у межах її повноважень.
В зв'язку з порушенням норм законодавства, невідповідністю рішенням Миколаївської міської ради від 18.08.2006р. № 4/30, від 06.09.2010р. № 48/62, від 18.03.2015р. № 46/45 містобудівні умовах та обмеженнях забудови земельної ділянки від 07.07.2015р. № 56/14-4031 були скасовані, оскільки автозаправні станції та автомобільні газозаправні пункти відносяться до об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, а за такого їх розміщення в межах міста повинно здійснюватися з суворим дотримання екологічної безпеки територій з метою створенню та підтриманню повноцінного життєвого середовища.
Слід зазначити, що виконавчий комітет Миколаївської міської ради звертався до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, з метою врегулювання питання щодо компетенції органів місцевого самоврядування скасовувати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, видані виконавчими органами з питань містобудування та архітектури з порушенням встановлених вимог законодавства.
Зі змісту листа Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 13.02.2017р. № 40-702-12/1198 не вбачається, що скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки є виключною компетенцією останнього. Крім того, у цьому листі міститься чітке посилання на норму законодавства, а саме пункт 15 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яка надає право міський раді скасувати акти виконавчих органів, які не відповідають, зокрема, законодавству та рішенням ради.
Виходячи з викладеного судова колегія дослідивши повно метеріали справи та заслухавши доводи сторін, які були присутні під час апеляційного розгляду дійшла до висновку, що Миколаївською міською радою обґрунтовано з дотриманням норм чинного законодавства було скасовано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки від 07.07.2015р. № 56/17-4031, які були видані управлінням містобудування та архітектури Миколаївської міської ради з порушенням вимог законодавства та державних будівельних норм.
З огляду на викладене постанова суду першої інстанції викладена достатньо повно, висновки обгрунтовані з посиланням на конкретні норми Законів України та відповідають чинному законодавству.
Доводи апелянта викладені у апеляційній скарзі за змістом ідентичні наданим в запереченнях до адміністративного позову, зазначених висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на невірному трактуванні норм матеріального права.
За таких обставин, підстав для скасування рішення суду першої інстанції та задоволення апеляційної скарги не вбачається.
Оскільки судом першої інстанції повно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, суд апеляційної інстанції, відповідно до ч. 1 ст. 316 КАС України, залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Керуючись ст.ст.308, 310, 315, 316, 321, 322, 325 КАС України, апеляційний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "ОВЕРТІ" залишити без задоволення, а постанову Малиновського районного суду м.Одеси від 08.11.2017 року - без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду в порядку ст.328-331 КАС України.
Повний текст постанови складено та підписано 16.02.2018 року
Головуючий: суддя Л.Є. Зуєва
суддя О.А. Шевчук
суддя А.Г. Федусик