
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2018 рокуЛьвів№ 876/10918/17
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Старунського Д.М.,
суддів Курильця А.Р., Кушнерика М.П.
за участю секретаря судового засідання Лемцьо І.В.,
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
представника третьої особи ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Державного реєстратора відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління реєстраційних процедур виконавчого комітету ОСОБА_4 на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2017 року у справі № 809/1053/17 (постанова ухвалена в м. Івано-Франківськ у складі колегії суддів: головуючого судді Матуляка Я.П., суддів: Григорука О.Б., Остап’юка С.В., постанова складена в повному обсязі 17.10.2017) за адміністративним позовом Державного реєстратора відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління реєстраційних процедур виконавчого комітету ОСОБА_4 до Міністерства юстиції України, третя особа Публічне акціонерне товариство «Сбербанк» про скасування наказу № 1654/5 від 19.05.2017 та вчинення дій,
в с т а н о в и в:
Державний реєстратор відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління реєстраційних процедур виконавчого комітету ОСОБА_4 27.07.2017 звернувся в суд з адміністративним позовом до Міністерства юстиції України, третя особа Публічне акціонерне товариство «Сбербанк», в якому з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог від 28.09.2017 просив скасувати висновок Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації від 19.05.2017 та наказ Міністерства юстиції України №1654/5 від 19.05.2017 та зобов’язати відповідача відновити доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно державному реєстратору виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ОСОБА_4
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2017 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції Державний реєстратор відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління реєстраційних процедур виконавчого комітету ОСОБА_4 оскаржив його в апеляційному порядку. В апеляційній скарзі просить рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове, яким адміністративний позов задовольнити.
Апеляційну скаргу обґрунтовує тим, що судом першої інстанції при винесенні оскаржуваної постанови порушено норми матеріального та процесуального права. Апелянт вказує, що 04.04.2017 до нього, як державного реєстратора, звернувся уповноважений представник Приватного підприємства «2000» ОСОБА_5 з заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, а саме з заявою про припинення права власності на належне Приватному підприємству «2000» майно - торгово-офісні приміщення, що розташовані за адресою Івано-Франківська область, місто Івано-Франківськ, вулиця Тринітарська, 9а. Так, уповноваженим представником власника майна, відомості про яке на момент розгляду заяви вже були зареєстровані в Державному реєстрі прав, надано для здійснення реєстраційної дії довідку № 268 від 23.03.2017, видану Приватним підприємством «БТІ Експерт», зі змісту якої видно, що за результатами поточної технічної інвентаризації торгово-офісних приміщень, розташованих за адресою Івано-Франківська область, місто Івано- Франківськ, вулиця Тринітарська 9а, що дані приміщення знищені (знесені, зруйновані).
На підставі поданої заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, керуючись вимогами ст. 11 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», п. 18, п. 19 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1127 від 25.12.2015, прийнято наступні рішення: про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 34617478 від 04.04.2017, яким вирішено провести державну реєстрацію припинення права власності на торгово - офісі приміщення, реєстраційний номер 541607626101 та рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 34617615 від 04.04.2017, яким вирішено закрити розділ Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстраційну справу за реєстраційним номером 541607626101 у зв’язку зі знищенням об’єкта нерухомого майна та проведенням державної реєстрації припинення права власності на нього.
Апелянт також зазначає, що відповідно до положення ч. 2 ст. 22 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно» відповідальність за достовірність даних, що містяться в документах, поданих для державної реєстрації прав, несе заявник, якщо інше не встановлено судом.
У судовому засіданні представник позивача підтримала вимоги, наведені в апеляційній скарзі та просила її задовольнити.
Представник відповідача та представник третьої особи заперечили вимоги апеляційної скарги та просили залишити рішення суду першої інстанції без змін.
Заслухавши суддю - доповідача, учасників судового розгляду, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Як встановлено судом першої інстанції та матеріалами справи підтверджується, що між ПП «2000» як Іпотекодавцем, що є майновим поручителем юридичної особи – ТОВ «Компанія Рона» (Боржник) та ПАТ «Дочірній банк Сбербанку Росії» як Іпотекодержателем укладено іпотечний договір від 28.12.2011, який посвідчений приватним нотаріусом Івано-Франківського міського нотаріального округу ОСОБА_6 28.12.2011 та зареєстрований в реєстрі за №1580.
Згідно даного договору, з усіма змінами і доповненнями до нього, укладеними протягом строку його дії, в забезпечення виконання зобов’язань Боржника, які випливають із договору про відкриття кредитної лінії №05-В/11/32/ЮО/КЛ, укладеного між Боржником і Іпотекодержателем 28.12.2011, Іпотекодавець передає Іпотекодержателю в іпотеку майно, зазначене в пункту 3.1. цього договору, а саме торгово-офісні приміщення, літера за планом земельної ділянки «А», матеріал стін – цегла, загальною площею – 1673,1 кв.м., що знаходиться за адресою: Івано-Франківська область, м. Івано-Франківськ, вул. Тринітарська, 9а, яке належить Іпотекодавцю на праві власності згідно з Свідоцтвом на право власності на нерухоме майно, виданим виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради 16.04.2010.
Судом також встановлено, що згідно постанови про арешт майна боржника ВП №53237932, головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_7 накладено арешт на торгово-офісні приміщення, літера за планом земельної ділянки «А», матеріал стін – цегла, загальною площею – 1673,1 кв.м., що знаходиться за адресою: Івано-Франківська область, м. Івано-Франківськ, вул. Тринітарська, 9а, що належить боржнику ПП «2000» у межах суми звернення стягнення з урахуванням виконавчого збору/основної винагороди приватного виконавця, витрат виконавчого провадження, штрафів 3217716,07 доларів США та 6201330,52 грн.
Відомості про право власності ПП «2000», іпотеку та відповідні обтяження в інтересах ПАТ «Сбербанк» внесені до Державного реєстру прав.
Вказане підтверджується Інформаційними довідками з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта від 14.09.2016 за № 68084917 від 28.02.2017 за № 81477498.
З матеріалів справи також видно, що згідно довідки ПП «БТІ Експерт» за № 268 від 23.03.2017, техніком з інвентаризації нерухомого майна ОСОБА_8 встановлено, що об’єкт нерухомого майна, що складається з торгово-офісних приміщень загальною площею 1673,1 кв.м., що розміщені за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Тринітарська, 9а, реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна 541607626101 та належать ПП «2000» є знищеним (знесеним, зруйнованим) (а.с. 19).
Встановлено, що Державним реєстратором прав на нерухоме майно виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ОСОБА_4 розглянуто заяву представника ПП «2000» ОСОБА_5 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 04.04.2017 за № 21722380 та довідку ПП «БТІ Експерт» за № 268 від 23.03.2017.
На підставі поданої заяви та довідки позивачем прийнято рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 34617478 від 04.04.2017, яким проведено державну реєстрацію припинення права власності на торгово-офісні приміщення з реєстраційним номером 541607626101, що розташовані в Івано-Франківській області м. Івано-Франківськ, вул. Тринітарська, 9а (а.с.15) та рішення про закриття розділу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстраційної справи за №34617615 від 04.04.2017, яким закрито розділ Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстраційну справу за реєстраційним номером 541607626101 у зв’язку зі знищенням об’єкта нерухомого майна та проведення державної реєстрації припинення права власності на нього (а.с.16).
Вказані обставини підтверджуються витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності за індексним номером 84241121 від 04.04.2017 (а.с.17-18).
Судом також встановлено, що 19.04.2017 ПАТ «Сбербанк», за наслідком перевірки заставного майна у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, виявлено, що відомості щодо об’єкту нерухомого майна, а саме торгово-офісні приміщення, розташовані за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Тринітарська, 9а, що належать ПП «2000» були вилучені з Реєстру шляхом припинення права власності, закриття відомостей про об’єкт нерухомого майна та вилучення (зняття) обтяжень нерухомого майна іпотекою, забороною арешту державним реєстратором виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ОСОБА_4
04.05.2017 до Міністерства юстиції України надійшла скарга ПАТ «Сбербанк» на рішення та дії державного реєстратора прав на нерухоме майно за № 1325 від 03.05.2017, відповідно до якої представник вказував, що реєстраційні дії вчинені державним реєстратором виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ОСОБА_4 за наявності обтяжень та заборон щодо відчуження нерухомого майна (а.с. 73-75).
12.05.2017 супровідним листом за № 12874-0-33-17/19К, Міністерство юстиції України направило сторонам, в тому числі, державному реєстратору виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ОСОБА_4 копію скарги та повідомило про порядок опублікування повідомлення про дату, час та місце розгляду скарги Комісією з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (а.с.101-102).
За результатами розгляду скарги представника ПАТ «Сбербанк» ОСОБА_9, Комісією з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації складено висновок від 19.05.2017, яким задоволено скаргу представника ПАТ «Сбербанк» ОСОБА_9 від 03.05.2017 № 1325 у повному обсязі; скасовано рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 04.04.2017 №№ 34617478, 34617615, прийняті державним реєстратором виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ОСОБА_4; анульовано доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно державному реєстратору виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ОСОБА_4 (а.с. 103-106).
На підставі вказаного висновку, Міністерством юстиції України прийнято наказ від 19.05.2017 за № 1654/5 «Про скасування рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень», згідно якого задоволено скаргу представника ПАТ «Сбербанк» ОСОБА_9 від 03.05.2017 № 1325 у повному обсязі; скасовано рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 04.04.2017 №№ 34617478, 34617615, прийняті державним реєстратором виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ОСОБА_4; анульовано доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно державному реєстратору виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ОСОБА_4 (а.с.107).
Вказане рішення направлене сторонам та ДП «Національні інформаційні системи» згідно супровідного листа від 19.05.2017 за № 5/12874-0-33-17/19К (а.с.108-110).
Крім того, відповідачем прийнято рішення про направлення повідомлення до правоохоронних органів для здійснення перевірки обставин, встановлених Комісією при розгляді скарги (а.с. 111-112).
Не погоджуючись із прийнятим наказом, висновком та анулюванням доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно позивач звернувся до суду із даним позовом.
Відмовляючи у задоволенні адміністративного позову суд першої інстанції виходив з того, що під час проведення державної реєстрації прав, а в даному випадку припинення права власності на об’єкт нерухомого майна, державний реєстратор зобов’язаний був використати дані Реєстрів з метою встановлення наявності чи відсутності записів про обтяження речових прав на нерухоме майно, у тому числі обтяжень іпотекою.
Зазначив, що позивачем протиправно вчинено реєстраційні дії, внаслідок прийняття до уваги формальних та неконкретизованих відомостей відображених в документі неналежної форми, які жодним чином не вказують на їх реальність та дійсність, в той же час не встановлюючи та не беручи до уваги відомостей про наявність обтяжень щодо такого майна.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В силу ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація речових прав на нерухоме майно офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Згідно ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація прав проводиться в такому порядку: 1) прийняття/отримання документів для державної реєстрації прав, формування та реєстрація заяви в базі даних заяв; 2) виготовлення електронних копій документів, поданих для державної реєстрації прав, шляхом сканування (у разі подання документів у паперовій формі) та їх розміщення у Державному реєстрі прав; 3) встановлення черговості розгляду заяв, зареєстрованих у базі даних заяв; 4) перевірка документів на наявність підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав та прийняття відповідних рішень; 5) прийняття рішення про державну реєстрацію прав (у разі відсутності підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав); 6) відкриття розділу в Державному реєстрі прав та/або внесення до відкритого розділу або спеціального розділу Державного реєстру прав відповідних відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об’єкти та суб’єктів цих прав; 7) формування витягу з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав для подальшого використання заявником; 8) видача/отримання документів за результатом розгляду заяви.
На підставі ст. 10 ч. 3 п. 1,3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», державний реєстратор:
1) встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема:
- відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах;
- відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення у випадках, передбачених законом;
- відповідність повноважень особи, яка подає документи для державної реєстрації прав;
- відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах;
- наявність обтяжень прав на нерухоме майно;- наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов'язує можливість виникнення, переходу, припинення речового права, що підлягає державній реєстрації;
2) перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення;
3) під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, обов'язково запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних носіїв інформації, що містять відомості, необхідні для проведення державної реєстрації прав, чи у разі відсутності необхідних відомостей в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником.
Отже, державна реєстрація прав та їх обтяжень здійснюється за умови подання заявником державному реєстратору прав документів, що посвідчують факти виникнення, припинення, переходу речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, їх відповідності чинному законодавству України у цій сфері.
Процедура державної реєстрації прав та перелік документів, необхідних для її проведенню визначені Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1127 від 25 грудня 2015 року (далі Порядок).
Згідно пункту 57 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, для державної реєстрації права власності та інших речових прав на майно, яке набувається у зв’язку з виконанням умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов’язує можливість виникнення, переходу, припинення таких прав, також подається документ, що підтверджує наявність факту виконання відповідних умов правочину.
Пунктом 60 Порядку передбачено, що для державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, яке перебуває в іпотеці або податковій заставі, також подається документ, що підтверджує наявність факту згоди іпотекодержателя або контролюючого органу на відчуження або передачу на іншому речовому праві такого майна.
Відповідно до абз. 2 п. 12 Порядку державної реєстрації, під час розгляду заяви та документів, які подані для державної реєстрації прав, державний реєстратор обов'язково використовує відомості Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та Державного реєстру іпотек, які є архівною складовою частиною Державного реєстру - прав, а також відомості з інших інформаційних систем, доступ до яких передбачено відповідно до законодавства, у тому числі відомості з Державного земельного кадастру та Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття, в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.
Тобто, під час проведення державної реєстрації прав, а в даному випадку припинення права власності на об’єкт нерухомого майна, державний реєстратор зобов’язаний був використати дані Реєстрів з метою встановлення наявності чи відсутності записів про обтяження речових прав на нерухоме майно, у тому числі обтяжень іпотекою.
Проте, жодних дій щодо такої перевірки, а саме перевірки наявності чи відсутності записів про обтяження речових прав на нерухоме майно, у тому числі обтяжень іпотекою Державним реєстратором вчинено не було.
Натомість, Державним реєстратором прав на нерухоме майно виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ОСОБА_4 за результатами розгляду заяви представника ПП «2000» ОСОБА_5 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 04.04.2017 за № 21722380 та довідки ПП «БТІ Експерт» за № 268 від 23.03.2017 прийнято рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 34617478 від 04.04.2017, яким проведено державну реєстрацію припинення права власності на торгово-офісні приміщення з реєстраційним номером 541607626101, що розташовані в Івано-Франківській області м. Івано-Франківськ, вул. Тринітарська, 9а та рішення про закриття розділу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстраційної справи за №34617615 від 04.04.2017, яким закрито розділ Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстраційну справу за реєстраційним номером 541607626101 у зв’язку зі знищенням об’єкта нерухомого майна та проведення державної реєстрації припинення права власності на нього.
З огляду на наведене, колегія суддів вказує, що державним реєстратором прав на нерухоме майно виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ОСОБА_4 протиправно здійснено державну реєстрацію припинення речового права на таке нерухоме майно, внаслідок наявності в Державному реєстрі прав записів про іпотеку та інших обтяжень стосовно об’єкта нерухомого майна: торгово-офісні приміщення, загальною площею – 1673,1 кв.м., що розташовані в Івано-Франківській області м. Івано-Франківськ, вул. Тринітарська, 9а.
Щодо довідки, виданої ПП «БТІ Експерт» за № 268 від 23.03.2017 на підтвердження знищення (знесення, зруйнування) нежитлового приміщення за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Тринітарська, 9а, то суд першої інстанції вірно зазначив, що надана довідка не відповідає загальним вимогам, передбачених для такої документації, адже у ній не зазначено особу або ж орган, якому адресована довідка; мета видачі такого документа; підстави здійснення інвентаризації, про яку зазначено в самій довідці; відомостей про факт та обставини знищення об’єкту ; посилання на акт чи будь-який інший документ, складений за наслідком знищення нерухомого майна, а тому не може вважатися належним документом , підтверджує факт знищення об'єкта нерухомого майна та не може слугувати підставою для державної реєстрації припинення речових прав.
Суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що позивачем протиправно вчинено вищезазначені реєстраційні дії.
Також, державним реєстратором не встановлено відповідність повноважень особи, яка подала документи для державної реєстрації прав, а саме заява директора ПП «2000» ОСОБА_5, в якій останній вказує на те, що жодних дій з метою державної реєстрації припинення права власності на нерухоме майно ним не вчинялись, в тому числі щодо звернення до ПП «БТІ Експерт» для видачі довідки та подання заяви з відповідними документами суб’єкту державної реєстрації.
З огляду на вище встановлені обставини, колегія суддів вважає за необхідне зазначити про правомірність висновку від 19.05.2017, складеного Комісією з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації за результатами розгляду скарги представника ПАТ «Сбербанк» ОСОБА_9 та наказу Міністерства юстиції України від 19.05.2017 за № 1654/5 «Про скасування рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень».
Відтак, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо протиправності дій державного реєстратора, а відтак і протиправності рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень за № 34617478 від 04.04.2017 і рішення про закриття розділу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстраційної справи за № 34617615 від 04.04.2017 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не знаходить і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.
Керуючись статтями 243, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
п о с т а н о в и в:
Апеляційну скаргу Державного реєстратора відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління реєстраційних процедур виконавчого комітету ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2017 року у справі № 809/1053/17 – без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку лише з підстав, визначених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя ОСОБА_10 судді ОСОБА_11 ОСОБА_12 Повне судове рішення складено 16.02.2018