Постанова № 72285255, 13.02.2018, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.02.2018
Номер справи
161/14977/17
Номер документу
72285255
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 лютого 2018 рокуЛьвів№ 876/12156/17

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі :

головуючої судді Хобор Р.Б.

суддів: Іщук Л.П., Попка Я.С.,

з участю секретаря судового засідання Мацьків М.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 30 жовтня 2017 року у справі № 161/14977/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними,-

суддя в 1-й інстанції- Івасюта Л.В.,

час ухвалення рішення – 10:38 год.,

місце ухвалення рішення - м. Луцьк,

дата складання повного тексту рішення -30.10.2017 року,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області в якому просив:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови йому в перерахунку його пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей”, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»;

- зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити позивачу з 01 січня 2016 року, без обмеження граничного розміру, перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» у розмірі 90 відсотків (в редакції чинній на час призначення пенсії) від суми місячного грошового забезпечення, зазначеного у довідці про розмір грошового забезпечення Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області від 04 травня 2017 року № 1191, що подається для перерахунку пенсії;

- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов’язання відповідача подати в установлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду.

На підтвердження позовних вимог покликається на те, що він з 1998 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного Фонду України у Волинській області та відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» одержує пенсію за вислугу років в розмірі 90 % від суми грошового забезпечення. Вказує, що є пенсіонером МВС України у званні майора міліції та був звільнений з органів внутрішніх справ України за станом здоров’я, крім цього є інвалідом другої групи довічно, а також має статус інваліда армії.

03 травня 2017 року позивач звернувся з письмовою заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про здійснення перерахунку пенсії відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон № 2263-XII) та постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі Постанова № 988) у розмірі 90 відсотків від суми щомісячного грошового забезпечення, зазначеного у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 04 травня 2017 року № 503, яка у відповідності до чинного законодавства Головою Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області направлена до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області для перерахунку його пенсії.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області від 29 червня 2017 року № 307/Л-01 позивачу було відмовлено в перерахунку пенсії, посилаючись на відсутність бюджетного фінансування.

Позивач вважає такі дії відповідача протиправними та безпідставними, а тому звернувся із вказаним позовом до суду.

Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 30 жовтня 2017 року адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо непроведення ОСОБА_1 перерахунку його пенсії, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», та довідки № 503 від 04 травня 2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС у Волинській області.

Зобов’язано Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити позивачу перерахунок та виплату його пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», та довідки № 503 від 04 травня 2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС у Волинській області, починаючи з 29 березня 2017 року.

Не погодившись із вказаною постановою, її оскаржило Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області, яке покликаючись на те, що вказана постанова є незаконною та прийнятою з порушенням норм матеріального та процесуального права з неповним з’ясуванням обставин, що мають значення для справи, просить постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 30 жовтня 2017 року скасувати та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

В обґрунтування апеляційної скарги вказує те, що оскільки державним бюджетом на 2017 рік не передбачені кошти для проведення перерахунків пенсій колишнім працівникам органів внутрішніх справ, тому Пенсійний фонд на даний час не має фінансової можливості провести вказаний перерахунок пенсії. Після внесення змін до Державного бюджету України на 2017 рік та виділення коштів на ці цілі головним управлінням Пенсійного фонду в області буде здійснено перерахунок пенсії позивачу. Крім того, суд першої інстанції не застосував правових наслідків пропущення позивачем строку звернення до суду з адміністративним позовом.

Заслухавши суддю – доповідача, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів дійшла до висновку про те, що апеляційну скаргу слід задоволити частково з наступних підстав.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ.

Пенсія ОСОБА_1 була призначена з 1998 року органами МВС України відповідно до Закону № 2262

З 01 січня 2007 року пенсійну справу позивача було передано на облік до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області для продовження виплати пенсії та проведення послідуючих перерахунків пенсії відповідно до норм чинного законодавства. Останній перерахунок пенсії позивачу зі зміненого грошового забезпечення був проведений у 2008 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб ( надалі - Постанова № 1294).

03 травня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача з заявою про проведення перерахунку його пенсії з 01 січня 2016 року, у зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей».

Листом № 307/Л-01 від 29 червня 2017 року ГУ ПФУ у Волинській області повідомило позивачу про те, що ліквідаційною комісією УМВС України у Волинській області проводиться робота по підготовці довідок про нове грошове забезпечення для перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), а також про те, що перерахунок пенсій та виплату пенсій в новому розмірі буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Приймаючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції виходив з того, що порядок проведення перерахунку пенсії у відповідності до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року було дотримано, а тому бездіяльність ГУ ПФУ у Волинській області щодо непроведення перерахунку пенсії є неправомірною.

Оцінюючи правовідносини, що виникли між сторонами апеляційний суд виходить з наступних міркувань.

Відповідно до частини третьої статті 63 Закону № 2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частини другої статті 51 цього Закону.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановлено грошове забезпечення поліцейських.

Згідно з абзацом другого пункту 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" (згідно із Законом України від 23.12.2015 N900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до статті 102 Закону України "Про Національну поліцію" пенсійне забезпечення поліцейських здійснюються також в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року № 900-УIIІ статтю 63 Закону № 2262-ХІІ доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Судом встановлено, що станом на 01.01.2016 грошове забезпечення поліцейських є значно більшим від грошового забезпечення, розмір якого враховувався при визначенні пенсії позивачу, а розмір такого грошового забезпечення визначений Постановою № 988.

З огляду на вищевикладене, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, має ідентичні складові з грошовим забезпеченням колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988.

Пунктом 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402, передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій, згідно зі ст.63 Закону № 2262-ХІІ, уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, згідно з яким Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. В свою чергу, ПФУ повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені керівники цих органів своїм рішенням видають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.

Як визначено в п.3 Порядку, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Як обґрунтовано зазначає суд першої інстанції, на виконання п. 2 Порядку № 45 ліквідаційною комісією ГУ МВС України у Волинській області, на підставі отриманих списків, виготовлено довідку № 503 від 04 травня 2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку ОСОБА_1 пенсії та надіслано її відповідачу.

Відтак, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про те, що порядок звернення до відповідача для проведення позивачу перерахунку пенсії, відповідно до ст. 63 Закону №2262-ХІІ та Постанови № 988 дотримано, а тому відповідач, отримавши довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу, був зобов’язаний здійснити відповідний перерахунок, однак цього не зробив, чим допустив протиправну бездіяльність.

Щодо строку з якого слід провести перерахунок пенсії позивачу колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Головне управління УПФ у Волинській області оскаржило постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 30 жовтня 2017 року в частині задоволених позовних вимог ОСОБА_1 з 29 березня 2017 року.

Позивач рішення суду, не оскаржує, тому апеляційний суд, відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України переглядає рішення суду першої інстанції щодо не проведення перерахунку пенсії позивачу з 29 березня 2017 року.

В силу ч.ч. 2, 3 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що оскільки зазначені зміни у законодавстві щодо відсутності строкових обмежень для перерахунку пенсії набули чинності з 01.01.2016 року, а отже саме із цієї дати у відповідача виникли підстави для перерахунку пенсії позивачу.

Враховуючи викладене, апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції про зобов’язання відповідача здійснити вказаний перерахунок з 29 березня 2017 року, оскільки правомірність перерахунку пенсії за період з 01.01.2016 по 28.03 2017 в межах даної справи судом першої інстанції не розглядалась, і позивачем постанова суду першої інстанції в цій частині не оскаржується.

Щодо перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 без обмеження граничного розміру.

Суд першої інстанції, відмовляючи в задоволенні позову в частині зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити позивачу перерахунок та виплату пенсії, без обмеження граничного розміру, виходив з того що суд позбавлений можливості задовольняти вимоги на майбутнє.

Натомість, апеляційний суд зазначає, що в даному випадку, суд першої інстанції помилково вважав, що перерахунок та виплата пенсії без обмеження граничного розміру є захистом прав позивача на майбутнє, оскільки вказана позовна вимога стосується виплати безпідставно не перерахованої та не виплаченої пенсії позивача в минулому, а з огляду на межі перегляду апеляційним судом рішення суду першої інстанції, за період з 29 березня 2017.

Так, у відповідності до положень ч. 7 ст. 43 Закону № 2262, тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, обмежено максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) сумою, що не може перевищувати 10740 гривень.

Конституційний Суд України у рішенні № 7-рп/2016 від 20.12.2016 року положення частини 7 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визнав такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

Відповідно до ст. 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Таким чином, положення ч. 7 ст. 43 Закону № 2262 визнані неконституційними з 20.12.2016 року - дати прийняття рішення Конституційного Суду України.

У той же час, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 року № 1774-VIII, що набрав чинності 01.01.2017 року, в ч. 7 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" внесено зміни, згідно з якими тимчасово, з 01 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Вказані положення неконституційними не визнавались.

Таким чином, апеляційний суд приходить до висновку про те, відповідно до ч. 7 ст. 43 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 1774-VIII, в частині задоволення позовних вимог, щодо перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 29 березня 2017 року без обмежень граничним розміром слід відмовити.

Щодо вимоги позивача про встановлення судового контролю за виконанням постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 30 жовтня 2017 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Враховуючи те, що суд першої інстанції питання встановлення судового контролю за виконанням постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 30 жовтня 2017 року не розглядав, позивач рішення суду першої інстанції в частині встановлення судового контролю за виконанням судового рішення не оскаржував апеляційний суд не знаходить правових підстав для встановлення судового контролю за виконанням рішення суду в межах апеляційного розгляду справи.

Отже, апеляційним судом встановлено те, що Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області безпідставно відмовило ОСОБА_1 в проведенні перерахунку та виплати пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», та довідки №503 від 04 травня 2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС у Волинській області, а тому відповідача слід зобов’язати провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, починаючи з 29 березня 2017 року.

Таким чином, апеляційний суд вважає, що доводи апеляційної скарги в частині задоволення позову є безпідставними та такими, що не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу в цій частині слід залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду без змін.

Разом з тим суд апеляційної інстанції звертає увагу, на те, що відповідно до ч. 2 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов’язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

Таким чином, апеляційний суд приходить до висновку про те, що постанову суду першої інстанції слід змінити в частині мотивів відмови в задоволенні позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 308, 310, 315, 317, 321, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд,

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області задоволити частково.

Змінити постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 30 жовтня 2017 року у справі № 161/14977/17 в частині мотивів відмови в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1.

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 щодо перерахунку та виплати пенсії без обмеження граничного розміру відмовити з мотивів, що викладені в мотивувальній частині рішення суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуюча суддя ОСОБА_2 судді ОСОБА_3 ОСОБА_4