
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/1843/17
Головуючий у І інстанції - Федорчук А.Б.
УХВАЛА
12 лютого 2018 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі судді- доповідача Кучми А.Ю., та суддів Мєзєнцева Є.І., Безименної Н.В. перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.11.2017 у справі за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень від 20.12.2016,-
В С Т А Н О В И В:
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.11.2017 адміністративний позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень від 20.12.2016 задоволено.
Не погоджуючись із прийнятим рішенням, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, та прийняти нову, якою у задоволенні позовної заяви відмовити повністю.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 19.01.2018 апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві залишено без руху та надано апелянту строк для усунення недоліків - десять днів з дня отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Копію даної ухвали відповідачем отримано 30.01.2018, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
09.02.2018 відповідачем подано заяву про усунення недоліків, в якій апелянт просить, зокрема, відстрочити сплату судового збору до прийняття рішення Київським апеляційним адміністративним судом.
Перевіривши доводи зазначеного клопотання, колегія суддів прийшла до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Клопотання про відстрочення сплати судового збору обґрунтоване тим, що на момент звернення із апеляційною скаргою в податкового органу відсутні відповідні надходження з державного бюджету.
Згідно з ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Положеннями ч. 2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
У відповідності до ч. 1 ст. 8 вказаного Закону враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Звертаючись до суду з клопотанням про відстрочення сплати судового збору відповідач надав належні докази, що його майновий стан унеможливлює сплату судового збору та наведено обґрунтовані обставини, які відповідно до ч. 1 ст. 133 КАС України та ст. 8 Закону України «Про судовий збір» можуть бути підставами для відстрочення сплати судового збору. Крім того, апелянтом надано докази щодо вжиття заходів зі сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 132, 133, 325, 328 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Заяву Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про відстрочення сплати судового збору - задовольнити.
Відстрочити Державній податковій інспекції у Подільському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві сплату судового збору до прийняття рішення Київським апеляційним адміністративним судом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає касаційному оскарженню.
Головуючий суддя А.Ю. Кучма
Судді Є.І. Мєзєнцев
Н.В. Безименна