
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
12 лютого 2018 року Чернігів Справа № 825/866/18
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Житняк Л.О. перевіривши виконання вимог ст. ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України при поданні позовної заяви ОСОБА_1 до Семенівського районного суду Чернігівської області, третя особа , яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Національне агентство з питань запобігання корупції, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача – Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Чернігівській області, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування наказу,
В С Т А Н О В И Л А:
09.02.2018 позивачка звернулась до суду з адміністративним позовом до Семенівського районного суду Чернігівської області, третя особа , яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Національне агентство з питань запобігання корупції, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача – Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Чернігівській області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, в якому просить визнати протиправним та скасувати наказ відповідача "Про переміщення помічників судді" від 14.12.2017 №12-к.
Згідно з ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАСУ) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом. В свою чергу, відповідно до ч.1 ст.169 КАСУ суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст.160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Так, ч.3 ст.161 КАСУ визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Розмір та ставки судового збору визначені Законом України від 08.07.2011 № 3674 "Про судовий збір" (в редакції Закону від 03.10.2017), ч.2 ст.4 якого встановлено, що за подання фізичною особою до суду адміністративного позову немайнового характеру, справляється судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Тобто, судовий збір за подання даного адміністративного позову повинен становити 704,80 грн. Всупереч зазначеному, позивачем не надано суду належного доказу, який свідчив би про сплату ним судового збору, у встановленому розмірі, або доказів звільнення від його сплати..
Крім того, ч.1 ст.123 КАС України визначено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. В свою чергу, для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк (ч.5 ст.122 КАСУ).
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, предметом оскарження є наказ відповідача "Про переміщення помічників судді" від 14.12.2017 №12-к, який позивачем було оскаржено 23.01.2018 до Корюківського районного суду Чернігівської області, що підтверджується ухвалою Корюківського районного суду Чернігівської області від 24.01.2018. Вказаною ухвалою позивачу було відмовлено у відкритті провадження у справі за її позовом та роз'яснено, що спір відноситься до юрисдикції адміністративного судочинства. Тобто, саме видання вказаного наказу стало підставою звернення позивача до судів з відповідним позовом.
Досліджуючи матеріали справи, суд звертає увагу, що з оскаржуваним наказом позивача було ознайомлено 14.12.2017, тобто в день його видання, що також позивачем не заперечується, та враховуючи, що за захистом порушених прав позивач вперше звернувся 23.01.2018, наведене дає підстави дійти до висновку, що зазначений адміністративний позов подано до Чернігівського окружного адміністративного суду після закінчення строків, встановлених ч.5 ст.122 КАСУ. При цьому, матеріали адміністративного позову не містять заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, а тому наведені обставини в сукупності вказують на невідповідність позовної заяви вимогам законодавства, а тому в порядку ч.1 ст.123 КАСУ вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку протягом десяти днів, з дня отримання даної ухвали: на звернення до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або зазначення інших підстав для поновлення строку та на усунення недоліків позовної заяви шляхом надання доказів сплати судового збору у розмірі 704,80 грн (або доказів звільнення від його сплати).
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.122, 123, 160, 161, 169, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Семенівського районного суду Чернігівської області, третя особа , яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Національне агентство з питань запобігання корупції, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача – Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Чернігівській області, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування наказу - залишити без руху.
Надати позивачу 10-денний термін з дня вручення копії ухвали суду про залишення позовної заяви без руху:
- на усунення недоліків позовної заяви шляхом надання доказів сплати судового збору у розмірі 704,80 грн (або доказів звільнення від його сплати);
- звернення до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або зазначення інших підстав для поновлення строку.
Роз’яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вказаний судом строк позовна заява буде йому повернута.
Копію ухвали суду надіслати позивачу для виконання.
Відповідно до ч.2 ст.256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та згідно ст.294 КАС України оскарженню не підлягає.
Суддя Л.О. Житняк