
Справа № 815/5747/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі судді - Бутенко А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління ДСНС України в Одеській області (вул. Прохорівська, 6, м. Одеса, 65091, код ЄДРПОУ 38643633) до Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Тарутинської районної державної адміністрації (вул. Красна, 156, смт. Тарутине, Одеська обл., 68500, код ЄДРПОУ 04056894) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом Головного управління ДСНС України в Одеській області до Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Тарутинської районної державної адміністрації про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду.
23.11.2017 року відкрито провадження у справі.
15.01.2018 року судом було зупинено провадження по справі до 14.02.2018 року за клопотаннями сторін для надання їм часу для примирення.
У судовому засіданні 14.02.2017 року представниками сторін - Головного управління ДСНС України в Одеській області та Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Тарутинської районної державної адміністрації до суду надано спільну заяву про примирення, в якій, посилаючись на положення ст. 190 КАС України, останні просили суд затвердити умови примирення, згідно з якими Відповідач усунув всі виявлені порушення, які зазначені в адміністративному позові та додатково зобов’язується вчинити певні дії.
Дослідивши матеріали справи, ознайомившись з заявою сторін, суд дійшов до наступного.
Згідно із ч. 5 ст. 47 КАС України сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії судового процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Відповідно до ч.ч. 1,3,4,5 ст. 190 КАС України, сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на підставі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов’язків сторін. Сторони можуть примиритися на умовах, які виходять за межі предмета спору, якщо такі умови примирення не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Умови примирення не можуть суперечити закону або виходити за межі компетенції суб’єкта владних повноважень.
Умови примирення сторони викладають у заяві про примирення сторін. Заява про примирення сторін може бути викладена у формі єдиного документа, підписаного сторонами, або у формі окремих документів: заяви однієї сторони про умови примирення та письмової згоди іншої сторони з умовами примирення.
До ухвалення судового рішення у зв’язку з примиренням сторін суд роз’яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін у праві вчинити відповідні дії.
Умови примирення сторін затверджуються ухвалою суду. Затверджуючи умови примирення сторін, суд цією самою ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Заяву про примирення сторін від 14.02.2018 року підписано уповноваженими представниками сторін.
У представників Головного управління ДСНС України в Одеській області та Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Тарутинської районної державної адміністрації, судом з’ясовано, що умови примирення, викладені в заяві не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Судом повідомлено сторонам, що у разі невиконання ухвали суду про затвердження умов примирення вона може бути подана для її примусового виконання в порядку, визначеному законодавством для виконання судових рішень та що повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Дослідивши умови примирення сторін, суд встановив, що умови примирення не суперечать чинному законодавству та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, а відтак, суд вважає за можливе визнати умови примирення.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 238 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення.
Враховуючи вищевикладене, оскільки умови примирення між сторонами у цій справі є такими, що не суперечать закону, не порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, суд дійшов висновку про наявність підстав для затвердження умов примирення сторін у даній справі та про закриття провадження у справі у зв'язку з примиренням сторін на умовах, визначених в заяві про примирення по адміністративній праві № 815/5747/17.
Керуючись ч.5 ст.47, ст.190, ст.191, п.3 ч.1 ст. 238, ст.ст. 239, 243, 256, 295, 297 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву сторін про визнання угоди про примирення та закриття провадження по справі – задовольнити.
Затвердити умови примирення, згідно з якими Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Тарутинської районної державної адміністрації, додатково зобов’язується:
- виконати п. 11 Акту, складеного за результатами проведення позапланової перевірки щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки від 23.01.2018 року, в якому виявлене порушення не є такими, що впливає на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що можуть спричинити загрозу життю та здоров’ю людей до 14.03.2018 року.
Закрити провадження у справі за адміністративним позовом Головного управління ДСНС України в Одеській області (вул. Прохорівська, 6, м. Одеса, 65091, код ЄДРПОУ 38643633) до Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Тарутинської районної державної адміністрації (вул. Красна, 156, смт. Тарутине, Одеська обл., 68500, код ЄДРПОУ 04056894) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Роз’яснити сторонам, що ухвала про затвердження умов примирення виконується сторонами в порядку і строки, які нею визначені. Ухвала про затвердження умов примирення є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. У разі невиконання ухвали суду про затвердження умов примирення вона може бути подана для її примусового виконання в порядку, визначеному законодавством для виконання судових рішень.
Повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Бутенко А.В.
.