Ухвала суду № 72274953, 06.02.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.02.2018
Номер справи
813/3823/17
Номер документу
72274953
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

У Х В А Л А

щодо вирішення питання про закриття провадження в адміністративній справі

06 лютого 2018 року № 813/3823/17 Львівський окружний адміністративний суд у складі :

головуючого - судді Кухар Н.А.

секретар судового засідання Шавель М.М.

за участю:

представника позивача – ОСОБА_1

представника третьої особи – ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові клопотання про закриття провадження у адміністративній справі за позовом Львівського міського товариства мисливців і рибалок "Лісівник" до Львівської обласної ради, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача – Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача – Миколаївська районна організація українського товариства мисливців та рибалок про скасування рішення,-

в с т а н о в и в :

Львівське міське товариство мисливців і рибалок "Лісівник" звернулося до суду з адміністративним позовом до Львівської обласної ради, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача – Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача – Миколаївська районна організація українського товариства мисливців та рибалок про скасування рішення.

В судовому засіданні 12 грудня 2017 року представником відповідача, подано клопотання про закриття провадження у справі на підставі пункту 1 частини 1 статті 157 КАС України, в судовому засіданні було оголошено перерву для ознайомлення із клопотанням про закриття провадження у справі.

Дане клопотання обґрунтовано тим, що заявлені позовні вимоги стосуються правовідносин, щодо права ведення мисливства Львівським міським товариством мисливців і рибалок "Лісівник" на спірній ділянці мисливських угідь. Вказують, що правовідносини, які виникли між позивачем та відповідачем, не містять ознак публічності, оскільки рішення відповідача впливає на права позивача у сфері цивільних правовідносин, захист яких в силу приписів віднесений частини 1 статті 15 ЦПК України, віднесений до компетенції місцевого суду в порядку цивільного судочинства, оскільки характер спірних правовідносин є цивільно – правовим і не має ознак публічно – правового спору.

Представник позивача в судовому засіданні заперечував щодо клопотання про закриття провадження у справі.

Представник відповідача в судовому засіданні дане клопотання підтримав повністю.

Представник третьої особи - Миколаївської районної організації українського товариства мисливців та рибалок в судовому засіданні заперечував щодо клопотання про закриття провадження у справі.

Третя особа - Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства, в судове засідання не з’явилася, належним чином повідомлялася про час, дату та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Заслухавши думку сторін, суд вважає, що клопотання задоволенню не підлягає з огляду на наступне.

Відповідно до ч.1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України ( в редакції до 15.12.2017 року, що діяла на момент звернення позивача до суду і розгляду справи) завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно ч.2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції до 15.12.2017 року, що діяла на момент звернення позивача до суду і розгляду справи) до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ч.1 ст.6 КАС України (в редакції до 15.12.2017 року, що діяла на момент звернення позивача до суду і розгляду справи) кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним та неупередженим судом, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена.

Згідно зі статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції до 15.12.2017 року, що діяла на момент звернення позивача до суду і розгляду справи) юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; 7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.

Судом встановлено, що згідно заяви про уточнення позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення Львівської обласної «Про організацію регіонального ландшафтного парку «Стільське Горбогір’я» від 01.04.2014 року № 1043 в частині включення до складу регіонального ландшафтного парку «Стільске Горбогір’я» 3419 га розташованих на території Красівського лісництва ДП «Львівське лісове господарство» (квартали 2-4, 9-63, 72-78), 163 га розташованих на території Миколаївського дочірнього лісогосподарського підприємства ОКС ЛГП «Галсільліс» (квартали 1, 2, 3), 153 га розташованих на території Винниківського лісництва ДП «Львівське лісове господарство» (квартали 73-77), 1616 га розташованих на території Товщівського лісництва ДП «Львівське лісове господарство» (квартали 1,2, 3, 14-58,60-65), 206 га розташованих на території Красівського лісництва ДП «Львівське лісове господарство» (квартали 1, 5-8), 710га розташованих на території Липниківського лісництва ДП «Львівське лісове господарство» (квартали 38-56), 255 га розташованих на території Пустомитівського дочірнього лісогосподарського підприємства ОКС ЛГП «Галсільліс» (квартали 13, 16, 17 (вид.26-57), 18 (вид.3,4,5,13-26), 20, 27) та інших угідь позивача.

Відповідно до частини 1 ст. 19 КАС України (в редакції, що діє з 15.12.2017 року) юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження; спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спорах між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спорах, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб'єкту законом; спорах щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації; спорах щодо вилучення або примусового відчуження майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності; спорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов'язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб; спорах щодо формування складу державних органів, органів місцевого самоврядування, обрання, призначення, звільнення їх посадових осіб; спорах фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за винятком спорів, пов'язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю; спорах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів охорони державного кордону у справах про правопорушення, передбачені Законом України "Про відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень".

Відповідно до п.1 ч.1 ст.157 КАС України (в редакції до 15.12.2017 року, що діяла на момент звернення позивача до суду і розгляду справи) суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, аналогічні підстави містяться і в п.1 ч.1 ст.238 КАС України, що набрав чинності з 15.12.2017 року.

Відповідно до пункту 10 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, який набрав чинності з 15 грудня 2017 року справи у судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Так, у відповідності до п.1 ч.1 ст.238 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Суд зазначає, що спір, котрий є предметом розгляду справи має ознаки саме публічно-правового спору, оскільки стороною у даному спорі є суб’єкт владних повноважень, зокрема орган місцевого самоврядування – обласна рада, предметом спору є рішення цього суб’єкта владних повноважень, будь-яких цивільних правовідносин між позивачем та відповідачем не існує, тому підстави для закриття провадження у справі відсутні.

З огляду на наведене, суд вважає заяву представника відповідача необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 238, 241,242,243,248 КАС України, суд

у х в а л и в :

У задоволенні клопотання про закриття провадження у справі відмовити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її постановлення.

Повний текст ухвали складений і підписаний 12 лютого 2018 року.

Суддя Кухар Н.А.