
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог
"19" лютого 2018 р. справа № 809/28/18
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Главача І.А.,
за участю секретаря судового засідання - Савченко Н.В.,
позивача - ОСОБА_1,
представника позивача - ОСОБА_2,
представника відповідача – начальника Головного управління ДФС в Івано-Франківській області - ОСОБА_3,
представника відповідача – адміністративної комісії виконавчого комітету Коломийської міської ради Івано-Франківської області - ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про залишення без розгляду частини позовних вимог за позовом ОСОБА_1 до начальника Головного управління ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_5, адміністративної комісії виконавчого комітету Коломийської міської ради Івано-Франківської області, про визнання протиправними та скасування постанови №51 від 02.11.2017, рішення №0001644001 від 22.12.2017, розпорядження №116-р від 22.12.2017 та повернення коштів,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Начальника ГУ ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_5, адміністративної комісії виконавчого комітету Коломийської міської ради Івано-Франківської області, про визнання протиправними та скасування постанови №51 від 02.11.2017, рішення №0001644001 від 22.12.2017, розпорядження №116-р від 22.12.2017 та повернення коштів.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.01.2018 дану позовну заяву залишено без руху, а позивачу надано десятиденний строк для усунення її недоліків. У зазначений строк ОСОБА_1 недоліки позовної заяви усунув, зокрема подав до суду заяву від 15.01.2018 про поновлення строку звернення до суду на оскарження постанови адміністративної комісії виконавчого комітету Коломийської міської ради Івано-Франківської області №51 від 02.11.2017 та докази поважності причин його пропуску.
Згідно змісту заяви від 15.01.2018 про поновлення строку звернення до суду на оскарження постанови адміністративної комісії виконавчого комітету Коломийської міської ради Івано-Франківської області №51 від 02.11.2017, причини пропуску такого строку ОСОБА_1 мотивував тим, що з 04.11.2017 по 19.11.2017 позивач вимушений був перебувати в селі Драгасимів, Снятинського району, Івано-Франківської області, оскільки здійснював догляд за хворою бабусею ОСОБА_6 На підтвердження наведених обставин ОСОБА_1 надав суду копію довідки Амбулаторії загальної практики – сімейної медицини Снятинського районного Центру ПМСД від 12.01.2018 №4 та копію акта обстеження господарства по вул. Грицюка, 19, с. Драгасимів, Снятинського району, Івано-Франківської області від 12.01.2018.
Суд ухвалою від 18.01.2018 відкрив провадження в даній адміністративній справі, яка підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
19.02.2018 в судовому засіданні, з’ясовуючи питання поважності причин пропуску ОСОБА_1 строку звернення до адміністративного суду з позовом в частині вимог про визнання протиправною та скасування постанови №51 адміністративної комісії виконавчого комітету Коломийської міської ради Івано-Франківської області від 02.11.2017, суд встановив наступне.
02.11.2017 адміністративна комісія виконавчого комітету Коломийської міської ради Івано-Франківської області за участю позивача, розглянувши протокол серії ГП №456105 від 11.09.2017, складений на ОСОБА_1, прийняла постанову №51, якою визнано позивача винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накладено на ОСОБА_1Я адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510,00 грн. (а.с.15). В судовому засіданні позивач зазначив, що оскаржувану постанову адміністративної комісії виконавчого комітету Коломийської міської ради Івано-Франківської області від 02.11.2017 він отримав поштовим зв'язком через 4-5 днів після її прийняття, що підтверджується копіями поштових конвертів. Згідно змісту постанови, вона може бути оскаржена в суді протягом десяти днів з дня її винесення.
03.01.2018 ОСОБА_1, вважаючи вищевказану постанову №51 від 02.11.2017 протиправною, за допомогою поштового зв’язку направив на адресу Івано-Франківського окружного адміністративного суду позовну заяву від 02.01.2018, яка отримана судом 04.01.2018, що підтверджується поштовим конвертом (а.с.19).
Суд звертає увагу на те, що строки звернення до адміністративного суду встановлені статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України, частиною 1 якої визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до статті 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Зважаючи на те, що постанова №51 прийнята адміністративною комісією виконавчого комітету Коломийської міської ради Івано-Франківської області 02.11.2017, то десятиденний строк її оскарження закінчився 13.11.2017.
Позивач, вважаючи причини пропущення наведеного строку поважними, надав суду копії довідки Амбулаторії загальної практики – сімейної медицини Снятинського районного Центру ПМСД від 12.01.2018 №4 та акта обстеження господарства по вул. Грицюка, 19, с. Драгасимів, Снятинського району, Івано-Франківської області від 12.01.2018, що підтверджують факт перебування позивача в селі Драгасимів, Снятинського району, Івано-Франківської області, в період з 04.11.2017 по 19.11.2017. Однак, ОСОБА_1 не надав суду будь-яких інших доказів, які б свідчили про позбавлення можливостей позивача звернутися до суду з даним позовом одразу після припинення існування обставин, наведених в заяві від 15.01.2018 про поновлення строку звернення до суду, а саме в десятиденний строк після 19.11.2017.
Окрім цього, суд звертає увагу на те, що позивачу не завадили жодні обставини сплатити 28.11.2017 штраф в розмірі 510,00 грн. згідно квитанції №131.129.1/8638150, який визначений оскаржуваною постановою №51 від 02.11.2017 (а.с.11).
За таких обставин суд дійшов висновку, що позивачем пропущений строк, встановлений статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.
Стаття 123 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду, частина 3 якої передбачає, що якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Вказаною нормою передбачено можливість визнання судом причин пропуску строку звернення до суду поважними.
Разом з тим, законодавством не встановлено перелік випадків, які можуть розцінюватись судом, як поважні причини пропуску строків, тому суд в кожній конкретній справі з врахуванням всіх обставин самостійно визначає поважність таких причин. Проте, на переконання суду, це мають бути об'єктивні обставини, які не залежать від волевиявлення сторони та пов'язані з труднощами, що заважали звернутись до суду у межах встановленого строку.
З огляду на наведені вище обставини, судом не встановлено жодних поважних причин пропуску визначеного строку звернення до суду з даним позовом після 19.11.2017.
Відповідно до пункту 8 частини 1, частини 3 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду з підстав, визначених частинами 3 та 4 статті 123 цього Кодексу.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до начальника Головного управління ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_5, адміністративної комісії виконавчого комітету Коломийської міської ради Івано-Франківської області, в частині вимог про визнання протиправною та скасування постанови №51 від 02.11.2017.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 122, 123, 240, 248, 256Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Начальника ГУ ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_5, адміністративної комісії виконавчого комітету Коломийської міської ради Івано-Франківської області, в частині вимог про визнання протиправною та скасування постанови №51 від 02.11.2017, - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені частиною 2 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Главач І.А.